دبیر کل جامعه اسلامی مهندسین با بیان اینکه توسعه دادن مذاکرات در بحث هسته ای از خطوط قرمز ما است گفت: برد و قدرت موشک هایمان را در عمل نشان آمریکا می دهیم که چقدر است.
کد خبر: ۶۴۸۷۴۸
برد موشک هایمان را در عمل نشان می‌دهیم

به گزارش مهر، محمدرضا باهنر در آخرین جلسه جامعه اسلامی مهندسین در سال 92 که شنبه در دفتر جام برگزار شد، با اشاره به ابلاغ سیاستهای اقتصاد مقاومتی توسط رهبری گفت: این سیاستهای طبق اصل 10 قانون اساسی پس از مشورت آقا در مجمع تشخیص مصلحت بررسی و با کمترین تغییر ابلاغ شد.

دبیر کل جامعه اسلامی مهندسین افزود: این سیاستها علاوه بر تاثیر خوب بر اقتصاد کشور، یک ویژگی دیگر دارد. آن ویژگی زمان بسیار خوب ابلاغ این سیاست است.

وی با بیان اینکه در حال مذاکره سخت و جدی با رقبای خود در 1+5 هستیم گفت: موضع نظام در این گفتگوها روشن و شفاف است و خطوط قرمز به درستی تصویب شده است.

باهنر مذاکره کنندگان را همچون سرداران جنگ نامید و گفت: ما وارد یک جنگ بسیار مهم شده ایم که برای نظام بسیار مهم است و آن را رصد می کند. ما نیز از یک طرف باید هم حمایت کنیم و از طرف دیگر باید مواظبت هم داشته باشیم.

وی با تاکید بر اینکه ما به طرف مقابل خوشبین نیستیم گفت: در تعهداتی که با 1+5 می بندیم مادامی که آنان پایبند به توافقات باشند ما هم متعهد هستیم.

باهنر با بیان اینکه از 50 سال گذشته همواره ما با آمریکا در یک مسابقه برد ـ باخت شرکت داشتیم گفت: خود آمریکایی ها باید قضاوت کنند که در این پنجاه سال بخصوص در 35 سال اخیر چه کسی برده و چه کسی باخته است.

نایب رئیس مجلس شورای اسلامی با اشاره به سیاست نرمش قهرمانانه ادامه داد: با این سیاست جدید رهبری ما وارد بازی برد - برد شدیم و حاضریم که این بازی را هم ادامه دهیم اما اگر رقیب به فکر بازی برد - باخت باشد ما تجربه طولانی در این بازی داریم و دشمن اگر بخواهد زمین بازی را عوض کند ما نیز بازی را عوض می کنیم.

نماینده مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه مذاکرات هسته ای ما تنها محدود به مسئله هسته ای است ادامه داد: توسعه دادن مذاکرات از خطوط قرمز ما است.

وی تصریح کرد: رقیب اگر بخواهد مذاکرات را به مسائل دیگر همچون بحث موشک، حقوق بشر و تروریسم اشاعه دهد ما وارد بحث مذاکره نمی شویم.

باهنر خاطرنشان کرد: ما قدرت موشک هایمان را در عمل نشان می دهیم که چقدر برد و قدرت دارند.

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰
فرزند زمانه خود باش

گفت‌وگوی «جام‌جم» با میثم عبدی، کارگردان نمایش رومئو و ژولیت و چند کاراکتر دیگر

فرزند زمانه خود باش

نیازمندی ها