وزیرتعاون، کار و رفاه اجتماعی درنخستین همایش جهت گیری های اقتصادی وزارت تعاون،کارورفاه اجتماعی اعلام کرد: یکصد شرکت فرانسوی برای همکاری های گسترده اقتصادی با ایران اعلام آمادگی کرده اند.
کد خبر: ۶۴۰۹۳۳
آمادگی ۱۰۰ شرکت فرانسوی برای همکاری با ایران

علی ربیعی با اشاره به فعالیت بنگاه های اقتصادی خانواده بزرگ تعاون، کار و رفاه اجتماعی تاکید کرد: تخصصی کردن وآوردن دانش نو یکی از عوامل پیش برنده بنگاه های اقتصادی است.

وی با بیان اینکه در بعضی از بنگاه های اقتصادی تولید باشرایط کنونی متناسب نیست، خاطرنشان کرد: تنوع محصول، افزایش توان رقابت، پیوند با بازارهای مالی و تولیدی و فن آوری های جدید تولید و نوآوری های پیوسته راهکارهای خروج از شرایط کنونی این بنگاهها است.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با تاکید بر افزایش توان رقابتی بنگاه های اقتصادی اظهار کرد: به کمتر شدن واردات اعتقاد دارم تا افزایش توان رقابتی معنای بیشتری پیدا می کند.

وی با تاکید بر افزایش ظرفیت جذب بنگاه های اقتصادی، افزود: در دولت تدبیر و امید باید حتما بتوانیم بحث مدیریت خوب را با شاخص های خود اداره کنیم.

ربیعی خواستار تدوین برنامه مدیریت خوب برای شرکت ها و بنگاه های اقتصادی جهت افزایش ظرفیت جذب آنان شد و افزود: در این زمینه در وزارت تعاون، کارورفاه اجتماعی برنامه هایی نیز داریم.

وی همچنین توجه بیشتر به عوامل تولید را در رشد بنگاه های اقتصادی موثر دانست و افزود: با همین اندازه از عوامل تولید می شود کارهای بزرگی انجام داد.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی اظهار کرد: بهره وری امروز ما قابل قبول نیست و به این منظور نظام فکری و پیشنهادی مدیران بیشتر مورد توجه قرار گیرد.

ربیعی خاطرنشان کرد: افزایش بهره وری عامل تحرک اقتصادی است و در این زمینه دارای وزن بالای اقتصادی هستیم، چنانچه حرکت سه بنگاه اقتصادی خانواده بزرگ وزارت تعاون، کارورفاه اجتماعی می تواند شاخص های بورس را جابه جا کند.

عضو دولت یازدهم افزود: دولت سه هدف اصلی؛ خروج از رکود، کاهش تورم و افزایش امید زندگی را به عهده دارد که در این میان وظیفه خروج از رکود در حدود سهم ما در اقتصاد به وزارت تعاون، کارورفاه اجتماعی مربوط می شود.اگرچه خروج از رکود به سیاست های کلان کشور مربوط می شود اما شما هم باید درخروج از رکود کمک و در بودجه ریزی و سیاست های کلان نیز تصمیم گیری کنید.

وزیرتعاون، کار و رفاه اجتماعی یادآورشد: ما می توانیم با ارائه اندیشه های خود دراین زمینه دولت را یاری کنیم.

ربیعی یکی از اهداف برگزاری این همایش را رسیدن به فهم مشترک و ایجاد هم افزایی بیشتر خواند و گفت: باید درکارها دیدگاه اجتماعی مشترک داشته باشیم و همچنین با استفاده مناسب از تمام ظرفیت های موجود به هم افزایی برسیم چرا که این موارد آینده بهتری را برای کشور رقم می زند.

وی با اشاره به اینکه کارفرمای اصلی ما انسان هایی هستند که سفره های پر از رنج دارند و از کم قدرت ترین افراد جامعه هستند، افزود: این موضوع ، انگیزه ما را برای کارافزایش می دهد.

وزیر تعاون، کار ورفاه اجتماعی با اشاره به تقارن برگزاری این همایش با دهه مبارک فجر، گفت: دهه فجر یادآور تغییر است، تغییر به سمت نظام کارآمد و دینی و ما امیدوارم این همایش مبنایی برای تحول در امور و ارائه جهت گیری هایی نوین در امور اقتصادی شود.(واحد مرکزی خبر)

ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها