jamejamonline
دانش عمومی کد خبر: ۶۳۹۸۲۲   ۰۷ بهمن ۱۳۹۲  |  ۱۷:۴۵

محققان علوم پزشکی می گویند مصرف آسپرین، رشد نوعی تومور گوش را متوقف می کند.

درمان تومورهای گوش با مصرف آسپرین

دانشمندان موسسه فناوری ماساچوست، دانشکده پزشکی دانشگاه هاروارد و بیمارستان عمومی ماساچوست در مقاله ای در شماره اخیر نشریه بیماری های عصبی گوش اعلام کردند با مصرف آسپرین می توان رشد و نمو نوعی تومور عصبی شنوایی گوش موسوم به شوانوما را متوقف کرد.

محققان با بررسی بیش از 600 بیمار مبتلا به مشکلات تومور شوانوما دریافتند مصرف آسپرین، رشد و نمو تومور را متوقف می کند و این امکان را به پزشکان می دهد با استفاده از داروهای ضد التهاب به درمان این تومورهای داخل مغزی امیدوارتر شوند.

یافته های محققان با استفاده از تصویر برداری به روش «ام.آر.آی» به دست آمده است.

دکتر استانکوویچ از موسسه ماساچوست و همکارانش می گویند در واقع می توان از آسپرین، به عنوان روشی درمانی برای تومورهای عصبی گوش استفاده کرد.(واحد مرکزی خبر)

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
وقت عبور از دوران لوکس‌پنداری محیط‌ زیست

وقت عبور از دوران لوکس‌پنداری محیط‌ زیست

خیلی خوب به یاد دارم در یکی از روزهای بهاری پنج شش سال پیش وقتی به عادت معمول هنگام رانندگی به رادیو گوش می‌کردم، بحث نمایندگان مجلس سر انتقال آب دریاچه خزر به کویر سمنان حقیقتا شنیدنی بود.

چرا گربه‌ ماهی علی دایی خبرساز شد؟

چرا گربه‌ ماهی علی دایی خبرساز شد؟

دیروز که خبر نامگذاری یک گونه گربه ماهی در آب‌ های جنوب غرب کشور به نام علی دایی در رسانه‌ها شنیدم، از همان ابتدا روشن بود چه واکنش‌های عجیب و غریبی را باید منتظرش باشیم.

گفتگو

بیشتر
شبی که دلباخته دماوند شدم

به مناسبت روز ملی دماوند، گفتگو کرده‌ایم با مجید قهرودی، عکاس نجومی و کوهنوردی که خیره‌کننده‌ترین نماها را از عظمت دماوند ثبت کرده‌ است

شبی که دلباخته دماوند شدم

نیازمندی ها