jamejamonline
اقتصادی عمومی کد خبر: ۶۳۸۱۷۶   ۰۲ بهمن ۱۳۹۲  |  ۱۹:۲۴

وزیر نیرو: پاک کردن رودخانه کارون یکی از اولویت‌های دولت است

طرح نهایی انتقال آب خزر به دشت‌های مرکزی تا ۲ ماه آینده

وزیر نیرو گفت: حداکثر ۲ ماه آینده طرح نهایی انتقال آب خزر به دشت‌های مرکزی اعلام می‌شود.

طرح نهایی انتقال آب خزر به دشت‌های مرکزی تا ۲ ماه آینده

به گزارش واحد مرکزی خبر؛ حمید چیت چیان  که به همراه سخنگوی دولت و رئیس سازمان حفاظت محیط زیست به نشست خبری هیات دولت آمده بود اعلام کرد: در سدهایی که قرار است ساخته شود، اصول زیست محیطی را با نظر سازمان حفاظت محیط زیست رعایت خواهیم کرد.

وی  گفت: در طرحهایی که در دست اجراست نیز باید در تخصیص آب سهم رودخانه‌ها و سایر جوانب زیست محیطی رعایت شود.

وزیر نیرو در باره طرح انتقال آب خزر به دشت‌های مرکزی کشور نیز گفت: این طرح در مجلس تصویب شده است و ردیف بودجه‌ای برای کار مطالعاتی دارد که در حال انجام است.

وی ادامه داد: ابعاد زیست محیطی این طرح نیز با همکاری سازمان حفاظت محیط زیست در حال بررسی است و این امکان وجود دارد که گزینه‌های سازگارتری با محیط زیست اجرایی شود.

به گفته وزیر نیرو تا حداکثر 2 ماه آینده طرح نهایی انتقال آب خزر به دشت‌های مرکزی اعلام می‌شود.

چیت چیان در باره افزایش قیمت آب و برق در سال 93 نیز گفت: گزینه‌های مختلفی را در نظر گرفتیم اما هنوز نهایی نشده است.

وی درباره موضوع آلودگی رودخانه کارون گفت: پساب‌های کشاورزی و صنعتی، ‌تاسیسات آبزی پروری و فاضلاب شهری از دلایل آلودگی رودخانه کارون است.

وزیر نیرو افزود: در خصوص فاضلاب بطور جدی در حال ایجاد شبکه فاضلاب برای شهرهای اطراف کارون هستیم.

چیت چیان گفت: کارون یک رودخانه بزرگ و اثرگذار در اقتصاد،‌محیط زیست و شرایط اقلیمی چند استان است و پاک کردن آن از آلودگی یکی از اولویت‌های دولت محسوب می شود.

وی در مورد انتقال آب کارون به اصفهان هم گفت: همان طور که رئیس جمهور اعلام کرد انتقال آب کارون فقط برای مصارف شرب انجام خواهد شد، البته حق آب‌های کشاورزان اصفهانی کاملا محترم است.

به گفته وزیر نیرو برای مهار آلودگی صنعتی رودخانه زاینده رود نیز قرار است صنایع این استان از آب تصفیه شده فاضلاب که خودشان سرمایه‌گذاری آن را انجام می دهند، تامین شود.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
چرا هزینه نقل‌وانتقال خودرو در دفاتر اسناد رسمی گران است؟

چرا هزینه نقل‌وانتقال خودرو در دفاتر اسناد رسمی گران است؟

موضوع هزینه سند نقل‌ و انتقال خودرو در دفاتر اسناد رسمی یکی از گلایه‌های مهم مردم در سال‌های گذشته بوده است؛ این موضوع در حالی است که با میانداری مقامات پلیس راهور، افکار عمومی شناسنامه خودرو (برگ‌ سبز) صادره از سوی نیروی انتظامی را به عنوان سند خودرو کافی می‌دانند و از این نظر معتقدند هزینه دریافتی در دفاتر اسناد رسمی بابت ثبت رسمی نقل‌وانتقال خودرو، گران و بار مضاعفی بر دوش مردم به حساب می‌آید.

چرا دیپلماسی اقتصادی را باید جدی گرفت؟

چرا دیپلماسی اقتصادی را باید جدی گرفت؟

چندی پیـش محمدباقر قالیباف، رئیس مجلس در جریان حضور وزیرخارجه در صحن مجلس و پس از قانع نشدن نمایندگان از پاسخ‌های وزیرخارجه، در جملاتی به بیان ضرورت احیای دپیلماسی اقتصادی در این وزارتخانه کلیدی پرداخت و عنوان کرد: باید نام وزارت خارجه را تغییر دهیم و اگر نیاز است این کار را هم دنبال کنیم و نام آن را به وزارت خارجه و تجارت امور بین‌الملل تبدیل کنیم.

مسائل اقتصادی و منطقه‌ای در اولویت روابط تهران - مسکو

مسائل اقتصادی و منطقه‌ای در اولویت روابط تهران - مسکو

سفر رئیس‌مجلس ایران به روسیه ابعاد مختلفی دارد؛ یک بعدش به روابط دوجانبه ایران و روسیه مرتبط است به این معنا که دو کشور تمایل دارند روابط خود را در عرصه‌های مختلف به‌ویژه در حوزه‌های اقتصادی و همکاری‌های منطقه‌ای توسعه بخشند.

گفتگو

بیشتر
پیشنهاد سردبیر بیشتر