پیکر شهید «ابوالقاسم اسدی» امروز وارد کشور می‌شود

عاملین شهادت دیپلمات ایرانی مجازات می شوند

به دنبال حادثه تروریستی حمله به دیپلمات ایرانی در یمن و شهادت ایشان،وزیرخارجه یمن درتماس تلفنی با وزیر امور خارجه کشورمان، ضمن ابراز تاسف از این حادثه،شهادت دیپلمات ایرانی را به دکتر ظریف وخانواده شهید ابوالقاسم اسدی تسلیت گفت.
کد خبر: ۶۳۶۸۸۸
عاملین شهادت دیپلمات ایرانی مجازات می شوند

به گزارش واحد مرکزی خبر، دکتر ابوبکر القربی، وزیر خارجه یمن در این گفتگوی تلفنی اظهار داشت : روابط با جمهوری اسلامی ایران از اهمیت بالایی برای یمن برخوردار می باشد و نسبت به ارتقای امنیت سفارت و دیپلماتهای جمهوری اسلامی ایران اقدامات ضروری انجام خواهد شد.

وی ضمن تاکید بر اینکه دولت یمن از هیچ گونه تلاشی برای شناسایی و مجازات عاملین شهادت دیپلمات ایرانی فرو گذار نخواهد کرد ، آمادگی کشورش را برای هرگونه همکاری با جمهوری اسلامی ایران از جمله پذیرش هیات اعزامی از کشورمان در این راستا اعلام داشت.

ابوبکر القربی همچنین بر تلاش دولت یمن برای آزادی یکی از دیپلمات های جمهوری اسلامی ایران که قبلا توسط تروریست ها در یمن ربوده شده ، تاکید نمود.

دکتر محمد جواد ظریف نیز حمله جنایتکارانه تروریست ها و شهادت دیپلمات ایرانی را محکوم نمود و با اشاره به کنوانسیون های بین المللی ، مسئولیت دولت یمن در حفظ امنیت سفارت و دیپلمات های جمهوری اسلامی ایران در مقابل هر گونه تعرض را یاد آوری نمود.

وزیر امور خارجه کشورمان افزود: دولت جمهوری اسلامی ایران بر لزوم معرفی و محاکمه عاملین این حادثه در اسرع وقت اصرار دارد و کما کان در انتظار آزادی و تعیین سرنوشت آقای نیکبخت دیپلمات ربوده شده می باشد.

دکتر ظریف گفت که اینگونه اقدامات تروریستی هرگز نخواهد توانست بر عزم جمهوری اسلامی ایران برای گسترش روابط با یمن تاثیر بگذارد.

پیکر شهید «ابوالقاسم اسدی» دیپلمات 57 ساله ایرانی که روز گذشته در یک اقدام تروریستی به شهادت رسید امروز وارد کشور می‌شود.

همچنین قرار است هیأتی از جمهوری اسلامی ایران برای پیگیری این اقدام تروریستی عازم یمن شود.

وزارت خارجه کشورمان نیز با صدور بیانیه‌ای در این باره اعلام کرد که از همه ظرفیت سیاسی و حقوقی خود در جهت پیگیری جدی این موضوع با مقامات دولت یمن به منظور تعقیب، محاکمه و مجازات سریع عاملان این اقدام ضد بشری استفاده می‌کند.

ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها