2 کارت زرد برای سرخابی

خطای وحشتناک پیام صادقیان

تعصب ایرانی ها خیلی چیزها را تغییر می دهد

کروش: فوتبالیست های ایرانی فقط پول می گیرند

سرمربی تیم ملی ایران می‌گوید وظیفه من خوشحال کردن مردم ایران در رقابت های جام جهانی است.
کد خبر: ۶۳۶۳۸۰
کروش: فوتبالیست های ایرانی فقط پول می گیرند

به گزارش جام جم ورزشی و به نقل از ایسنا کارلوس کروش که اکنون در آفریقای جنوبی به سر می‌برد در گفت‌وگویی که با خبرگزاری فرانسه انجام داده درباره روند آماده‌سازی تیم ملی ایران و حضور این تیم در جام جهانی سخن گفته است.

کروش 60 ساله که از آپریل 2011 هدایت تیم ملی ایران را بر عهده داشته می گوید: "حضور درجام جهانی برای ما یک ماموریت غیر ممکن است اما ممکن است همین تورنمنت برای ما مسابقاتی جذاب از کار درآید."

او درباره رویارویی ایران با تیم ملی آرژانتین می‌گوید: "شما باید میلیون‌ها دلار بپردازید تا بتوانید مقابل آرژانتین بازی کنید. اما بازیکنان من با تلاش‌شان این کار را شدنی کردند. این فرصتی بسیار عالی است که ما در مقابل تیمی بازی می کنیم که بازیکنی نظیر مسی دارد؛ بازیکنی که به نظر من جزو بشر نیست."

سرمربی تیم ملی ایران درباره شانس ایران برای صعود 16 تیم برتر دنیا می گوید این "وظیفه‌ای است که ما باید شانس خود را در آن امتحان کنیم" حتی اگر این شانس "یک رویای غیر قابل باور" باشد.

کروش که از روند آماده سازی تیم ملی همچنان ناراضی است دراین گفت‌وگو بار دیگر به فرصت‌سوزی اشاره می‌کند و می‌گوید: "ما شش ما را از دست داده‌ایم. با این حال من امیدواریم که بتوانیم راه حلی برای مشکل پیدا کنیم هر چند که در حال حاضر هیچ برنامه روشنی ریخته نشده است."

با وجود راه دشوار ایران، کروش معتقد است که "تعصب" ایرانی‌ها به فوتبال می‌تواند به تیم ملی در جام جهانی کمک کند.

او می‌گوید: "فوتبال در خون و روح مردم ایران است. نیازی نیست که در این جا از طریق بازاریابی و کارهای تجاری مردم را به سمت فوتبال تشویق کنیم."

سرمربی تیم ملی ایران همچنین درباره اقداماتش برای حضور بازیکنان مهاجر در تیم ملی ایران و انتقادهایی که نسبت به این تصمیم مطرح شده است نیز می‌گوید: "در جامعه‌ای مانند ایران اصلاحات و تغییر عادات مردم کار آسانی نیست. البته در هیچ جای دنیا این تغییر عادات به راحتی ممکن نیست. ما نمی توانیم بدون داشتن تجربه بین المللی تیمی باشیم که بتواند با حریفان رقابت کند. تنها چیزی که در این جا شبیه فوتبال حرفه‌ای است گرفتن حقوق آخر ماه توسط بازیکنان است. با این حال تعهدات من به مردم ایران این است که آنها را خوشحال کنم. این جام جهانی ما است، زمانی است که باید به دنیا بگوییم که ایران کشوری فوتبالی است."

کروش در پایان درباره آینده‌اش و پیشنهادهایی که به او رسیده نیز تنها به این جمله اکتفا کرد که تمام فکر و ذکرش حضور ایران درجام جهانی است و قراردادش تا 30 جولای 2014 با فدراسیون فوتبال ایران اعتبار دارد.

برچسب ها: کروش
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۱
حمید آبی
Iran, Islamic Republic of
۱۳:۱۸ - ۲۷ دی ۱۳۹۲
۰
۰
نه اینكه آقای كروش صلواتی كار میكنه باید هیچ كس از نظر ایشان در ایران پول نگیرد!او فكر میكند مربی كشور فقیرنشین زادگاهش است در آفریقا!

نیازمندی ها