پیام تسلیت آیت‌الله مهدوی‌ کنی:

عسکراولادی حامی مخلص محرومان بود

هاشمی رفسنجانی در دیدار خانواده عسگراولادی:

عسگراولادی اگر به حقیقتی می‌رسید با شجاعت بیان می‌کرد

رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام با قدردانی از شجاعت و اخلاص و انصاف مرحوم عسگراولادی در بیان صریح مواضع و دیدگاه‌ها، گفت: عسگر اولادی در عین پایبندی به اصول، اگر به حقیقتی می‌رسید، آن را با شجاعت بیان می‌کرد و نمی‌خواست مقابل خداوند شرمسار باشد.
کد خبر: ۶۳۵۵۸۰
عسگراولادی اگر به حقیقتی می‌رسید با شجاعت بیان می‌کرد

آیت‌الله اکبر هاشمی‌رفسنجانی رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام در دیدار همسر، فرزندان و بستگان مرحوم عسگراولادی و اعضای ستاد بزرگداشت این مرحوم از حزب مؤتلفه اسلامی، گفت: مرحوم حبیب‌الله عسگراولادی با سوابق مبارزاتی قبل از انقلاب، مسلمانی خداترس، تابع منطق و مؤمن بود که فارغ از تعصبات حزبی و سیاسی، سعی داشت حقیقت را بگوید، هرچند به ضررش باشد و در یک کلام ، خداترس بود.

وی خاطرنشان کرد: از شروع مبارزات رسمی علیه رژیم ستم‌شاهی، یکی از دوستان و همراهان صدیق مبارزه، مرحوم عسگراولادی بود که ایشان و همرزمانش، هسته اولیه حزب مؤتلفه اسلامی را به عنوان تشکّلی مخلص، مؤمن و فداکار در زمان مبارزه، شکل ‌دادند.

رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام با گرامی‌داشت یاد شهید عراقی و تجلیل از شخصیت مبارزاتی و اخلاقی مرحوم حبیب‌الله عسگراولادی در قبل و بعد از پیروزی انقلاب اسلامی، به ویژه خدمات ماندگار ایشان در کمیته امداد امام‌خمینی(ره)، گفت: راه‌اندازی و ادامه مسیر موفق این کمیته، مرهون پیگیری‌ها و پشت‌کار وی است که به عنوان یادگاری جاویدان از ایشان باقی خواهد ماند.

هاشمی‌رفسنجانی با قدردانی از شجاعت و اخلاص و انصاف مرحوم عسگراولادی در بیان صریح مواضع و دیدگاه‌ها، گفت: وی در عین پایبندی به اصول، اگر به حقیقتی می‌رسید، آن را با شجاعت بیان می‌کرد و نمی‌خواست مقابل خداوند شرمسار باشد.

وی مرحوم عسگراولادی را الگویی مناسب برای ادامه راه حزب مؤتلفه اسلامی دانست و گفت: این مرحوم به عنوان انسانی منصف، واقع‌گرا و حق‌بین، در زمان حیات، مورد احترام همه گروه‌های سیاسی و انقلابی، حتّی منتقد بود و پس از مرگ نیز همه را متأثر کرد و مورد تقدیر و تکریم قرار گرفت.

در این دیدار که همسر و فرزندان مرحوم عسگراولادی نیز حضور داشتند، هاشمی‌رفسنجانی در پاسخ به سخنان همسر این مرحوم، با عرض تسلیت و دلجویی مجدد از خانواده محترم عسگراولادی، آنان را مورد تفقد قرار داد.

در ابتدای این دیدار محمدنبی حبیبی دبیرکل حزب مؤتلفه اسلامی و حاج ابوالفضل حاج حیدری رئیس شورای مرکزی کمیته امداد امام‌خمینی(ره) در سخنانی جداگانه، ضمن برشمردن سجایای اخلاقی، دینی و سوابق مبارزاتی مرحوم عسگراولادی و ذکر خاطراتی از او، گزارشی از اهداف و برنامه‌های برگزاری مراسم بزرگداشت آن مرحوم را به اطلاع هاشمی رفسنجانی رساندند.

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها