معاون فنی و درآمد سازمان تامین اجتماعی خبر داد

تقسیط بدهی‌های معوقه کارفرمایان تامین اجتماعی

خبر خوش مدیرعامل تامین‌اجتماعی برای کارفرمایان

بدهی بیمه ای کارگاه‌ها تا 48 ماه تقسیط می‌شود

مدیرعامل سازمان تأمین‌اجتماعی از موافقت هیأت‌مدیره این سازمان مبنی بر مساعدت و تسهیل در پرداخت بدهی بیمه‌ای کارفرمایان کارگاه‌های دارای مشکل مالی خبر داد.
کد خبر: ۶۳۲۷۳۱

بدهی بیمه ای کارگاه‌ها تا 48 ماه تقسیط می‌شود

به گزارش جام جم آنلاین به نقل از روابط عمومی سازمان تامین اجتماعی، دکتر سید تقی نوربخش گفت: مصوبه جدید هیأت‌ مدیره سازمان تأمین‌اجتماعی مصوبه‌ای بی‌سابقه برای حل مسائل و مشکلات کارفرمایان بدهکار به سازمان و اقدامی قابل‌توجه در سال حماسه سیاسی، حماسه اقتصادی است.

وی افزود: براساس قانون بخشودگی جرائم بیمه‌ای، کارفرمایان محترم درصورت مراجعه به شعب سازمان در سراسر کشور می‌بایست اصل بدهی خود را تا پایان اسفندماه 91 تقسیط و پرداخت می‌کردند که باتوجه به مسائل و مشکلات مالی، بسیاری از کارفرمایان اظهار می‌کردند توانایی پرداخت بدهی معوقه خود را تا پایان اسفندماه جاری نداشته و درخواست افزایش تعداد اقساط را داشتند.

مدیرعامل سازمان تأمین‌اجتماعی با اشاره به تلاش‌های انجام شده برای همراهی بیشتر با کارفرمایانی که دارای مشکل نقدینگی هستند، اظهار کرد: هیأت‌مدیره سازمان، مصوبه‌ای را ابلاغ کرد که براساس آن چنانچه کارفرمایان بدهکار تا ساعت 24 روز پنجشنبه 19 دی‌ماه برای تعیین تکلیف بدهی خود به یکی از شعب مربوطه مراجعه و درخواست خود مبنی بر تقسیط بدهی در اقساط بیشتر را به اداره‌کل استان یا شعبه مربوطه ارائه کنند، اداره‌کل می‌بایست سریعاً موضوع درخواست را بررسی و چنانچه احراز شود کارفرما دارای مشکل نقدینگی است و توان پرداخت بدهی‌های یادشده را تا اسفندماه سال‌جاری ندارد، نسبت به تنظیم صورتجلسه کمیته بحران استان و ارائه پیشنهاد تعداد اقساط اقدام کنند.

نوربخش افزود: حداکثر اقساط درنظر گرفته شده برای کارفرمایان واحدهای صنفی، صنعتی و کشاورزی که لغایت اسفندماه 91 مساوی و یا بیش از 150 میلیارد ریال بدهی معوقه به سازمان تأمین‌اجتماعی دارند، 48 قسط و برای سایر کارفرمایان حداکثر تا بهمن‌ماه سال 93 است.

وی با اشاره به اینکه، مدت زمان درنظر گرفته شده برای اجرای این قانون به هیچ عنوان، تمدید نخواهد شد، افزود: با هماهنگی‌های به عمل آمده، همکاران سازمان و شعب بانک رفاه در سراسر کشور تا ساعت 24 روز پنج‌شنبه 19 دی‌ماه، آماده دریافت درخواست کارفرمایان محترم برای تعیین تکلیف بدهی‌های خود هستند.

مدیرعامل سازمان تأمین‌اجتماعی تأکید کرد: بعد از تاریخ اعلام شده، هیچ درخواست مبنی بر تقسیط بدهی کارفرمایان و بخشودگی جرائم بیمه‌ای آنها پذیرفته نخواهد شد.

برای مشاهده سوابق بیمه با موبایل کلیک کنید.

ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها