jamejamnashriyat
نشریات روزنامه جام جم کد خبر: ۶۲۸۴۸۰ ۳۰ آذر ۱۳۹۲  |  ۲۲:۱۷

ثبت‌نام متقاضیان مرحله تکمیل ظرفیت رشته‌های دانشگاه پیام‌نور و موسسات آموزش عالی غیرانتفاعی و غیردولتی در آزمون سراسری 1392 از امروز به صورت اینترنتی آغاز می‌شود.

مشاور عالی سازمان سنجش آموزش کشور به ایرنا گفت: تعدادی از مراکز و واحدهای آموزشی دانشگاه پیام‌نور و موسسات آموزش عالی غیرانتفاعی و غیردولتی، پس از اعلام نتایج آزمون ورودی 1392 برای رشته‌های تحصیلی که پذیرش در آنها به صورت بدون آزمون(بررسی سوابق تحصیلی) صورت می‌گیرد، علاوه بر ظرفیت‌های تکمیل‌نشده در تعدادی از کدرشته‌های قبلی و پذیرش دانشجو در رشته‌های جدید اعلام ظرفیت کرده‌اند.

حسین توکلی افزود: فهرست رشته‌های مرحله تکمیل ظرفیت بدون آزمون دانشگاه پیام‌نور و موسسات آموزش عالی غیرانتفاعی و غیردولتی از بیست‌وپنجم آذر روی پایگاه اینترنتی سازمان سنجش قرار گرفته است.

وی در مورد افرادی که می‌توانند در مرحله تکمیل ظرفیت پیام‌نور و غیرانتفاعی‌ها ثبت‌نام کنند، توضیح داد: تمام داوطلبانی که در آزمون سراسری سال 92 ثبت‌نام کرده‌اند، صرف‌نظر از این‌که در جلسه آزمون حاضر بوده یا نبوده‌اند و داوطلبانی که در این آزمون ثبت‌نام نکرده‌اند، می‌توانند براساس ضوابط و شرایط مندرج در اطلاعیه‌ای که روی سایت سازمان سنجش قرار گرفته است، به سایت اینترنتی سازمان سنجش مراجعه و ثبت‌نام خود را انجام دهند.

سخنگوی سازمان سنجش خاطرنشان کرد: هر داوطلب می‌تواند حداکثر 50 کدرشته محل از میان کدرشته محل‌های گروه آزمایشی مربوط (یکی از گروه‌های آزمایشی پنجگانه) انتخاب و کدرشته محل‌های انتخابی را به ترتیب اولویت علاقه مرتب کرده و از امروز تا پنجم دی از طریق سایت اینترنتی سنجش در تقاضانامه الکترونیک ثبت‌نام درج کند. وی ظرفیت پذیرش دانشجو در مرحله تکمیل ظرفیت رشته‌های بدون آزمون دانشگاه پیام‌نور و موسسات آموزش عالی غیرانتفاعی و غیردولتی را حدود 270 هزار نفر ذکر کرد.

تبدیل واحدهای بین‌الملل پزشکی به پردیس خودگردان

معاون آموزشی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با اشاره به تعیین تکلیف شعب بین‌الملل دانشگاه‌های علوم پزشکی گفت: کارگروهی برای این موضوع تعیین شده است که تکلیف این واحدها را مشخص می‌کند و ادامه کار آنها در قالب پردیس خودگردان تعریف می‌شود.

امیرمحسن ضیایی افزود: با توجه به تعداد بالای واحدهای بین‌الملل دانشگاه‌های علوم پزشکی و این‌که دانشگاه‌ها بر اساس قانون برنامه پنجم توسعه می‌توانند از ظرفیت مازاد برای پذیرش دانشجو استفاده کنند و این واحدها محل پذیرش این دانشجویان است، نیاز است یک بررسی کامل برای این واحدها صورت گیرد.

به گزارش مهر، وی اظهار کرد: کارگروهی برای این موضوع تعیین شده است و در آن تکلیف واحدها و دانشجویان را تعیین می‌کنند. البته کار این واحدها ادامه می‌یابد، اما از واحد بین‌الملل به پردیس‌های خودگردان بدل می‌شوند. ضیایی ادامه داد: بررسی‌های آزمون‌های جامع کشوری نشان داده است که نتایج این افراد در آزمون‌های ملی کمتر از دانشگاه‌های علوم پزشکی تیپ 2 در کشور نبوده است.

وی یادآور شد: قطعا شیوه آموزش و تحصیل دانشجویان ایرانی در شعب بین‌الملل دانشگاه‌های علوم پزشکی از آموزش پزشکی و دندانپزشکی و داروسازی در کشورهای مانند اکراین، ارمنستان و آذربایجان بهتر است.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
رمزگشایی از طرح آمریکا برای بستن سفارت در عراق

رمزگشایی از طرح آمریکا برای بستن سفارت در عراق

طی روزهای اخیر عراق با چالش جدیدی در قالب تهدید آمریکا به خارج کردن دیپلمات های خود از این کشور، تعطیلی سفارتش در بغداد و حمله به نیروهای به اصطلاح همسو با ایران به عنوان عاملان حملات متعدد به اماکن، هیات ها و کاروان های نظامی آمریکایی مواجه است.

کرونا در مدرسه از اثبات تا انکار

کرونا در مدرسه از اثبات تا انکار

درباره این‌که بالاخره مدارس منشأ انتقال ویروس کرونا هستند یا خیر و آیا از زمان بازگشایی مدارس تا امروز دانش آموزان در محیط مدرسه مبتلا شده‌اند یا نه، میان مسؤولان بهداشتی وآموزشی کشور و افکار عمومی اتفاق‌نظر وجود ندارد.

در انتخابات آمریکا چه می گذرد؟

در انتخابات آمریکا چه می گذرد؟

اگر به سابقه انتخابات ریاست جمهوری در آمریکا توجه کنید متوجه خواهید شد که نامزدهای هر دو حزب تا روزهای آخر از ترفند های مختلفی استفاده می کنند ولی در سالیان گذشته یکی از موضوعاتی که بسیار مهم بود و در رقابت ها شاخص شد موضوع ایران بود.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر