jamejamonline
اقتصادی عمومی کد خبر: ۶۲۶۹۱۲ ۲۶ آذر ۱۳۹۲  |  ۱۰:۱۸

به گفته فعالان بازار با اعلام خبر آزاد شدن خرید و فروش مسکن مهر از سوی وزیر راه و شهرسازی، برخی از متقاضیان فروش انتظار را سرلوحه خود قرار داده‌اند چرا که تصور می‌کنند خرید و فروش مسکن مهر رونق می‌گیرد و قیمت ها بالا می‌رود.

واکنش قیمتی مسکن مهر به آزاد شدن خرید و فروش

عباس آخوندی وزیر راه و شهرسازی که از مخالفان سرسخت مسکن مهر به شمار می‌رود، در برنامه نگاه یک اعلام کرد که بخشنامه آزاد شدن معاملات مسکن مهر را تا چند هفته دیگر صادر می‌کند و ظاهراً  این خبر بر رشد قیمت مسکن مهر بیش از پیش تأثیر گذاشته و حتی برخی از فروشندگان را با این تصور که قیمت ها افزایش می‌یابد، از فروش واحد مسکونی منصرف کرده است.

فعالان بازار مسکن مهر در شهرهای جدید پرند (پایتخت مسکن مهر) و پردیس اگر چه این خبر را به فال نیک گرفته‌اند، اما عنوان می‌کنند قطعاً با آزاد شدن معاملات مسکن مهر و ابلاغ بخشنامه‌های مربوط به آن قیمت مسکن مهر افزایش قابل ملاحظه‌ای خواهد یافت.

حسین‌پور یکی از بنگاه‌داران مسکن شهر جدید پرند می گوید: قیمت مسکن از حدود 40 روز پیش به صورت چراغ خاموش در حال افزایش است، به طوری که قیمتها در همین مدت حدود 30 درصد رشد پیدا کرده است.

وی افزود: برخی از فروشندگان مسکن مهر با شنیدن این خبر از فروش واحد مسکونی خود منصرف شدند و اعلام می‌کنند، احتمال افزایش قیمت وجود دارد، پس منتظر می‌مانیم.

حسین‌پور گفت: در حال حاضر یک واحد 75 متری مسکن مهر (دو خوابه دارای پکیج و کولر) که حدود 40 روز پیش به قیمت 44 میلیون تومان به فروش گذاشته شده بود، فروشنده آن را به 52 میلیون تومان رسانده است.

وی افزود: قطعاً خبر آزاد شدن خرید و فروش مسکن مهر تأثیر به سزایی بر گران شدن مسکن مهر خواهد داشت، هر چند معتقدیم که قانونی شدن خرید و فروش مسکن مهر را نیز باید به فال نیک گرفت.

امتیاز مسکن مهر 20 تا 22 میلیون تومان

برخی از فعالان خرید و فروش امتیاز مسکن مهر نیز عنوان می‌کنند که نقل و انتقال امتیاز مسکن مهر نیز در پرند به راحتی انجام می‌شود و در حال حاضر امتیاز مسکن مهر شرکت کیسون 20 تا 22 میلیون و برای شرکت کوزو 18 تا 20 میلیون تومان خرید و فروش می‌شود.

قیمت مسکن مهر در پردیس

پورابراهیمی یکی از فعالان بازار مسکن در شهر پردیس با بیان اینکه آزاد شدن خرید و فروش مسکن مهر بر گران شدن قیمت مسکن مهر تأثیر مثبتی خواهد گذاشت، اظهار کرد: قیمت واحدهای مسکونی مهر که زمانی به شدت افزایش یافته و سپس کاهش یافته بود، این روزها در حال جبران کردن آن کاهش قیمت است.

وی افزود: زمانی قیمت یک واحد مسکونی مهر 85 متری به 110 میلیون تومان هم رسید و سپس به 65 میلیون تومان کاهش یافت.وی اضافه کرد: قیمت همین واحد مسکونی در حال حاضر به 80 میلیون تومان رسیده است.

پورابراهیمی گفت: از زمانی که وزیر راه  و شهرسازی اعلام کرد که خرید و فروش مسکن مهر آزاد می‌شود، برخی از متقاضیان مسکن مهر تا حدی برای خرید اقدام کرده‌اند و همین مسأله باعث افزایش قیمت است.

این فعال بازار مسکن افزود: در حال حاضر یک واحد مسکونی مهر به مساحت 85 متر به مبلغ 80 میلیون تومان به فروش می‌رسد.(فارس)

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
ورود بورسی پرابهام

ورود بورسی پرابهام

با گسترش بازار سرمایه و رکوردزنی شاخص بورس در ماه‌های اخیر، بسیاری از شرکت‌ها متقاضی حضور در بورس و عرضه عمومی سهام خود در بازار سرمایه هستند.

گفتگو

بیشتر
پیشنهاد سردبیر بیشتر