jamejamnashriyat
کد خبر: ۶۲۵۹۳۲   ۲۳ آذر ۱۳۹۲  |  ۲۱:۲۲

سازمان پزشکی قانونی اعلام کرد: ضربه به سر و شکستگی‌های متعدد علت بیش از 80 درصد مرگ‌ ومیر موتورسیکلت‌سواران است، بیش از 60 درصد کشته‌های موتورسیکلت‌سواران، زیر 30 سال هستند و 46 درصد کشته‌های موتورسیکلت‌سوارها در جاده‌های برون‌شهری جان می‌بازند.

به گزارش سازمان پزشکی قانونی کشور، امنیت پایین موتورسیکلت‌سواران و استفاده نکردن از کلاه ایمنی، جدی نگرفتن مقررات راهنمایی و رانندگی از سوی آنها، تردد در جاده‌های برون‌شهری و دلایل دیگر دست به دست هم داده‌اند تا یک‌چهارم کشته‌های حوادث رانندگی هر سال را موتورسیکلت‌سواران تشکیل دهند. براساس بررسی‌های واحد آمار سازمان پزشکی قانونی کشور، بخش قابل توجهی از تلفات حوادث رانندگی در هر سال مربوط به موتورسیکلت‌سواران است به نحوی که مطابق آمارهای موجود در فاصله سال‌های 1385 تا 1389، 30 هزار و 901 نفر موتورسیکلت‌سوار در حوادث رانندگی جان خود را از دست دادند که این رقم 25.7 درصد کل قربانیان حوادث رانندگی را دربرمی‌گیرد. از کل 120 هزار و 70 کشته ناشی از تصادفات رانندگی طی سال‌های 1385 تا 1389، 30 هزار و 901 نفر موتورسیکلت‌سوار بودند که این رقم 25.7 درصد کل قربانیان حوادث رانندگی را در بر می‌گیرد. همچنین این رقم بعد از قربانیان تصادفات خودروهای سواری که 34.6 درصد تلفات را شامل می‌شود، دومین جایگاه را به خود اختصاص داده است.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
نباید دوباره معطل غرب شویم

نباید دوباره معطل غرب شویم

تحولاتی که در ارتباط با برنامه هسته‌ای ایران در روزهای اخیر در اروپا و با حمایت آمریکا در حال رخ دادن است عمدتا به‌دلیل موضع قاطع ایران در اجرای حرف قطعی است که مقام معظم رهبری اعلام کردند مبنی بر این‌که تا وقتی لغو تحریم‌ها به صورت کامل صورت نگیرد ما نیز به تعهدات برجامی خودمان باز نخواهیم گشت و فقط وقتی آمریکا به‌صورت عملی، تحریم‌ها را بردارد و این مساله راستی‌آزمایی شود آن زمان ایران هم حاضر است بار دیگر تعهدات برجامی خود را به‌صورت کامل اجرا کند.

چراغ سبز به کرونا و سفر

چراغ سبز به کرونا و سفر

براساس آخرین اطلاعات می‌توان گفت وضعیت کرونا در کشور بسیار شکننده است، چراکه وضعیت ‌ ۱۱ شهرستان ‌قرمز، ۳۲شهرستان نارنجی، ۲۵۱ شهرستان زرد و ۱۵۴ شهرستان نیز آبی گزارش شده است.

گفتگو

بیشتر
ورزش، رمز سلامت در سالمندی

در گفت‌وگو با دکتر ایرج عبداللهی، عضو هیأت‌مدیره انجمن فیزیوتراپی ایران با بهترین فعالیت‌ های ورزشی برای سالمندان آشنا می‌شویم

ورزش، رمز سلامت در سالمندی

زمزمه‌های ناامیدکننده

گفت‌وگو با محمد مرندی درباره اخبار ضد و نقیض رسانه‌های خارجی مبنی بر «گفت‌وگو‌های امیدوار کننده ایران و غرب»

زمزمه‌های ناامیدکننده

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
حراجی جراحی!

درآمد بالا و ریسک کم عمل جراحی زیبایی سبب شده برخی پزشکان برخلاف تخصص‌شان به این بازار رو بیاورند

حراجی جراحی!

پیشخوان

بیشتر