jamejamnashriyat
نشریات روزنامه جام جم کد خبر: ۶۲۵۴۴۹   ۲۲ آذر ۱۳۹۲  |  ۱۸:۵۰

کابینه رژیم صهیونیستی از لایحه پیشنهادی و مناقشه‌برانگیز خود تحت عنوان «پراور» مبنی بر جابه‌جا کردن 30 تا 40 هزار نفر از مردمان عرب بادیه‌نشین ساکن صحرای نقب عقب‌نشینی کرد.

به گزارش واحد مرکزی خبر، بانی بگین یکی از وزرای پیشین رژیم صهیونیستی و یکی از طراحان اصلی این لایحه پنجشنبه در کنفرانسی مطبوعاتی در تل‌آویو گفت، این موضوع را با بنیامین نتانیاهو نخست‌وزیر اسرائیل مطرح کرده و از وی خواسته تا به بحث‌ها درباره این لایحه پایان دهد. وی افزود: نخست‌وزیر اسرائیل نیز این پیشنهاد را پذیرفته است.

کابینه رژیم صهیونیستی این لایحه را در ژانویه گذشته تصویب کرد. پارلمان این رژیم نیز این لایحه را یک‌بار در ماه ژوئن مورد بررسی قرار داد، اما این لایحه برای قانونی شدن، باید دو بار دیگر در پارلمان اسرائیل مورد بررسی قرار می‌گرفت. بر اساس این لایحه پیشنهادی، حدود 40 هزار عرب بدوی از ده‌ها روستایی که از سوی رژیم صهیونیستی «به رسمیت شناخته نشده‌اند» باید به اجبار به هفت شهرک انتقال پیدا می‌کردند. کابینه رژیم صهیونیستی قصد داشت با ایجاد جوامع یهودی‌نشین جدید در صحرای نقب، شرایط را برای ایجاد چند پایگاه نظامی در این منطقه فراهم کند و به این ترتیب، تراکم پایگاه‌های نظامی را از مناطق مرکزی فلسطین اشغالی کاهش دهد.

به دنبال اعلام این خبر اسماعیل هنیه، نخست‌وزیر دولت حماس ثبات و پایداری مثال‌زدنی فلسطینیان ساکن اراضی اشغالی 48 بویژه منطقه نقب را ستود و لغو این طرح نژاد پرستانه را تبریک گفت. در خبر دیگری اعلام شد ،محمود عباس، رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین در جریان دیدار با جان کری، وزیر امور خارجه آمریکا در رام‌الله طرح واشنگتن مبنی بر ابقای نیروهای ارتش رژیم صهیونیستی در کرانه باختری به مدت ده‌سال را رد کرد.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
نگاه طالبان به ابتکار صلح منطقه‌ای

نگاه طالبان به ابتکار صلح منطقه‌ای

موضوع دیدار هیات طالبان با مقامات جمهوری اسلامی از منظرهای مختلفی قابل بررسی است. شاید ریشه اصلی این مساله به روابط بین طالبان و آمریکا برگردد.

مشتری بانک درگیر شناسه شهاب نیست

مشتری بانک درگیر شناسه شهاب نیست

کد یا شناسه شهاب همان شناسه‌ای است که بانک‌ها مشتری را از طریق آن شناسایی می‌کنند،یعنی برای اشخاص حقیقی کد ملی، اشخاص حقوقی شناسه ملی و برای اتباع خارجی همان شماره فراگیر اتباع خارجی است.

فرانسه بر مدار سیاست اجبار

فرانسه بر مدار سیاست اجبار

سیاست‌های فرانسه طی سال‌های گذشته تابعی از سازوکارهای دیپلماسی اجبار،‌ همکاری‌های حقوقی و فشارهای سیاسی علیه ایران بوده است.

گفتگو

بیشتر
پشت صحنه یک «دعوت نحس»

گزارش جام‌جم از تولید جدیدترین سریال ماورائی تلویزیون که بعد از مدت‌ها قرار است روی آنتن برود

پشت صحنه یک «دعوت نحس»

راه میانبر رشد کسب‌وکار

گفت‌وگو با دکتر علی رودگر، از پایه‌گذاران هک رشد کسب‌وکار در ایران که موجب رشد بسیاری از کسب‌وکارهای نوپا و بزرگ‌ مقیاس کشور شده است

راه میانبر رشد کسب‌وکار

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
اسرار یک سکه مجازی

اگر از بیت‌کوین، ارزش آن، قوانین خرید و فروش و جزئیات دیگر آن خبر ندارید، این گزارش را بخوانید

اسرار یک سکه مجازی

غائله غربالگری

انتشار اخبار تایید نشده درباره حذف غربالگری اجباری با واکنش‌های مختلفی روبه‌رو شد

غائله غربالگری

پیشخوان

بیشتر