واژگونی اتوبوس با 17 مجروح

اسکانیا بازهم حادثه ساز شد

این حادثه خسارت جانی در پی نداشت

آتش‌سوزی اتوبوس اسکانیا با 27 سرنشین

فرمانده پلیس راه اصفهان از آتش گرفتن یک دستگاه اتوبوس اسکانیا در محور اصفهان - نایین خبر داد.
کد خبر: ۶۲۵۴۲۶
آتش‌سوزی اتوبوس اسکانیا با 27 سرنشین

سرهنگ رضا رضایی روز جمعه در گفتگو با ایسنا تصریح کرد: حوالی ساعت 10:40 صبح امروز (جمعه) یک دستگاه اتوبوس که از پایانه کاوه اصفهان به سمت چابهار در حرکت بود، 100 کیلومتر بعد از اصفهان به سمت نایین دچار حریق شد.

وی افزود: بنا بر اظهارات راننده، صفحه مانیتور این اتوبوس شروع به روشن و خاموش شدن علامت هشدار کرده و در همان لحظه تعدادی از مسافران از استشمام بوی دود خبر داده‌اند.

فرمانده پلیس راه اصفهان اظهار کرد: در پی این موضوع، راننده، اتوبوس را متوقف و پس از پیاده شدن از آن و رفتن به بخش عقب اتوبوس، مشاهده می‌کند که موتور اتوبوس آتش گرفته است.

رضایی با اشاره به اینکه تیم پلیس راه مستقر در این مسیر حدود 3 دقیقه پس از حادثه به محل رسیده است، افزود: راننده اتوبوس به همراه تیم پلیس راه با کمک کپسول‌های اطفای حریق داخل اتوبوس و کپسول‌های آتش‌نشانی داخل خودروی پلیس و خودروهای عبوری اقدام به مهار آتش‌سوزی می‌کنند اما شدت آتش در حدی بود که این کپسول‌ها نتوانستند آتش را مهار کنند و سرانجام با رسیدن مأموران آتش‌نشانی و در حالی که تقریبا کل اتوبوس به جز قسمت جلوی آن به طور کامل سوخته بود، آتش مهار شد.

وی اتوبوس مذکور را اسکانیا مدل 91 و متعلق به شرکت لوان‌نور تعاونی 8 عنوان و تصریح کرد: علت اصلی این حادثه نقص فنی در موتور خودرو بوده است.

رضایی خاطرنشان کرد: در پی این حادثه و خوشبختانه با توجه به کنترل‌های پلیسی، تمامی چکش‌های اتوبوس مذکور که وی‌آی‌پی بود و 27 سرنشین داشت، سر جای خود بود و سرنشینان ردیف‌های عقب موفق شدند با شکستن شیشه اتوبوس با این چکش‌ها خود را نجات دهند.

به گفته وی این حادثه خسارت جانی در پی نداشته است.

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۳
كاشانی
Iran, Islamic Republic of
۱۱:۳۱ - ۱۳۹۲/۰۹/۲۳
۰
۰
خداروشكركه كسی چیزیش نشده الحمدلله
مسافر
Iran, Islamic Republic of
۱۱:۳۲ - ۱۳۹۲/۰۹/۲۳
۰
۰
پس دیگه با اتوبوسم نمیشه سفر كرد. بریم به زمان قدیم پیاده سفر كنیم اتوبوس و قطار و هواپیما كه نمیشه سوار شد هر كدوم نقص فنی میشه
مرتضی
Iran, Islamic Republic of
۱۳:۴۴ - ۱۳۹۲/۰۹/۲۳
۰
۰
حالا این كه مدل 91 بود ، مینی بوسهای بنز مدل 60 هنوز تو خیابونا دود میكنن،برگه معاینه فنی هم كه با یه تلفن حل.خدا به داد محیط زیست برسه

نیازمندی ها