jamejamonline
سیاسی عمومی کد خبر: ۶۲۴۳۳۸   ۱۹ آذر ۱۳۹۲  |  ۰۹:۲۶

گزیده عناوین روزنامه های صبح سه شنبه

ابعاد جدید تخلف در تامین‌اجتماعی

«اعتماد عمومی را بازگردانیم»،«مهد‌های کودک و تربیت‌های گلخانه‌ای»،«نتانیاهو: تائید هولوکاست را هم به توافقنامه اضافه کنید»،«آغاز مذاکرات کارشناسان ایران و 1+5 در وین برای اجرایی کردن توافق نامه ژنو»،«جزئیات ثبت‌نام آزمون سراسری سال 93 اعلام شد» و «ابعاد جدید از تخلف در تامین‌اجتماعی» از مهمترین عناوین خبری روزنامه های صبح امروز است.

ابعاد جدید تخلف در تامین‌اجتماعی

تهران امروز:ابعاد جدید تخلف در تامین‌اجتماعی

داستان تحقیق و تفحص از سازمان تامین‌اجتماعی نه تنها تمامی ندارد که هر روز بر ابعاد آن افزوده می‌شود. بخصوص که علی ربیعی، وزیر کار هم به جمع معترضان به تخلفات گسترده مالی در سازمان تامین‌اجتماعی پرداخته و انتقادی را نیز مطرح کرده است مبنی‌بر اینکه تخلفاتی بسیار بزرگ زیر سایه سنگین برخی پاداش‌های خارج از ضابطه در تامین‌اجتماعی قرار گرفته است. ربیعی در همایش سراسری مدیران تامین‌اجتماعی به کالبد شکافی تخلفات بسیار مهم در تامین‌اجتماعی پرداخته و از جمله به یک فقره 33 هزار میلیارد تومانی اشاره کرده است. ربیعی گفته که در یک فقره قرارداد بین سازمان تامین‌اجتماعی و شرکت بابک زنجانی قرارداد 17 هزار میلیارد تومانی منعقد شده و به ارزش واقعی آن توجه نشده است. در گزارش تحقیق و تفحص مجلس ارزش واقعی این قرارداد 50 هزار میلیارد تومان ذکر شده است. اشاره ربیعی به بخشی از گزارش تحقیق و تفحص مجلس از سازمان تامین‌اجتماعی است که در جایی از این گزارش به قرارداد ۱۷ هزار میلیاد تومانی شستا و شرکت سورینت قشم اشاره شده است.
یعنی شرکت بابک زنجانی. در این گزارش آمده که این قرارداد ارزش ۵۰ هزار میلیارد تومانی داشته، اما به ۱۷ هزار میلیارد تومان واگذار شده است. معنای چنین عددی و رقمی این است که یک بخششی معادل 11 برابر فساد 3 هزار میلیارد تومانی رخ داده است!خلاصه‌ای از گزارش تحقیق و تفحص مجلس از سازمان تامین‌اجتماعی هفته گذشته در جلسه علنی مجلس قرائت شد. در این گزارش که اصل آن 86 صفحه است، به هزاران میلیارد تومان تخلف در سازمان تامین‌اجتماعی در دوره ریاست سعید مرتضوی اشاره شده است.رسانه‌های کشوردر چند روز گذشته به زوایای متعددی از این گزارش که عمدتا هدیه‌های میلیونی به برخی مدیران بوده اشاره کرده‌اند،‌ اما اکنون وزیر رفاه، می‌گوید این قرارداد اهمیت بسیار بیشتری دارد.علی ربیعی در همایش سراسری مدیران تامین‌اجتماعی دراین باره گفت: مسائل مربوط به‌حقوق مدیران تامین‌اجتماعی نازل‌ترین بخش از گزارش تحقیق و تفحص از تامین‌اجتماعی است. متاسفانه در این خصوص برخی موارد به درستی تبیین نشده است و ما شاهد برجسته‌سازی رسانه‌ای شدیم، درحالی که به سایر موضوعات از جمله قرارداد 17 هزار میلیارد تومانی و مسائل مربوط به آن کمتر توجه شده است آنطور که روابط‌عمومی تامین‌اجتماعی گزارش کرده است، ربیعی دربخش دیگری از سخنانش با اشاره به بحث تحقیق و تفحص و با تاکید بر عملکرد شفاف گفت: شعار دولت همواره راستگویی و درستکاری بوده است و هیچ چیز منفی را کتمان نمی‌کند حتی در سازمان تامین‌اجتماعی خودمان این بحث را دنبال و از شفافیت استقبال کردیم.ربیعی ضمن تقدیر و تشکر از مجلس شورای اسلامی و رسانه‌ها، از آنها خواست که بر عملکرد این سازمان نظارت داشته باشند. ربیعی گفت: متاسفانه این سازمان در دولت قبل بسیار سیاسی شده بود به‌طوری که وزیر کار در دولت دهم استیضاح شد و این امر ربطی هم به مدیران خدوم این سازمان نداشت تا جایی‌که قرارداد 17 هزار میلیارد تومانی برای گزارش شرکت‌های شستا هم در حالت غیر‌شفاف بسته شد.او با بیان اینکه امروز تلاش زیادی برای پس‌گیری چک‌ها به عمل آمده است، تامین‌اجتماعی را جزو سالم‌ترین و پاک‌ترین دستگاه‌ها دانست و گفت: کارکنان تامین‌اجتماعی درحال خدمت‌رسانی به اقشار مختلف جامعه هستند و باید قدردان خدمات این سازمان باشیم.ربیعی خطاب به مدیران سازمان تامین‌اجتماعی گفت: در این بی‌انضباطی مالی بیش از همه شما طلبکارید و من پیگیر حق شما هستم. طی دو ماهی که از مدیریت دکترسیدتقی نوربخش، مدیرعامل جدید سازمان تامین‌اجتماعی می‌گذرد فقط در یکی از شرکت‌های شستا حدود 40‌میلیارد تومان صرفه‌جویی شده و من امیدوارم در آینده شرایط خیلی بهتر شود.وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با بیان اینکه تحقیق و تفحص از تامین‌اجتماعی با همکاری مدیرعامل تامین‌اجتماعی اجرایی شده است، گفت: در وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی نیز انجام تحقیق و تفحص را تسهیل کردیم و در رابطه با شناسایی مشکلات ایجاد شده در تامین‌اجتماعی و یافتن راهکارهای مناسب نیز پیشگام هستیم. وزیر رفاه با تاکید بر اینکه در وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی به مدیران سازمان تامین‌اجتماعی اعتماد کامل وجود دارد، گفت: مدیران و کارکنان تامین‌اجتماعی با کار و تلاش خود و با تمام توان برای ایجاد تحول در این سازمان مهم و حساس تلاش می‌کنند و با همت و برنامه‌ریزی در این سازمان طعم شیرین سازمان تامین‌اجتماعی و دلسوز و کارآمد را در میان کارگران و بازنشستگان خواهد چشاند.

تهران امروز

-خودروهای چینی آماده خداحافظی باشند
-اعتماد عمومی را بازگردانیم
-اقدام سلبی کافی نیست

خراسان

-قرارداد با خودروسازان خارجی، جاده یک طرفه ای که باید دوطرفه شود    
-طرح وزارت کشور برای تبدیل هر ۵ استان به یک منطقه
-برای بعد از رفع تحریم ها چه کرده ایم
-مهد‌های کودک و تربیت‌های گلخانه‌ای

کیهان

-شرایط وزارت صنعت و تجارت برای آزادسازی واردات کالای لوکس
-نتانیاهو: تائید هولوکاست را هم به توافقنامه اضافه کنید
-مسمومیت پشت خاکریز

جمهوری اسلامی

-افزایش 18 درصدی حقوق کارمندان؛ کاهش تورم به 25 درصد و رشد اقتصادی 3 درصدی در سال آینده
-آغاز مذاکرات کارشناسان ایران و 1+5 در وین برای اجرایی کردن توافق نامه ژنو
-دولت مصمم به تکمیل طرح های نیمه تمام است
-سود بازرگانی تعدادی از کالاها تعیین شد

ایران

-دایره کردن رستوان و کافه در کاخ موزه ها ممنوع شد
-روحانی:مجلس و دولت باید تعامل بیشتری داشته باشند
-50 فروند بوئینگ در فهرست خرید ایران از آمریکا
-نیمکت خالی 2 همکلاسی

آفرینش

-اگرزندانی عقیدتی داشته باشیم،حتما پیگیراحوالشان خواهیم شد
-جدول زمان‌بندی آزمون‌های وزارت بهداشت اعلام شد
-جزئیات ثبت‌نام آزمون سراسری سال 93 اعلام شد
-اوباما: با ایران مذاکرات محرمانه داشتیم

آرمان

-فائزه هاشمی:سیاه‌بازی‌ تندروه به خاطر ترس از هاشمی است
-وزیردادگستری: کارت زرد به وزیر اقتصاد محل شبهه است
یونسی: نگاه امنیتی به هر بخش خطرناک ‌است
- طرح ده‌ها اتهام مالی در دادگاه بیمه ایران

شرق

- دبیر کارگروه تعیین مصادیق محتوای مجرمانه:«فیس‌بوک» دشمن جمهوری اسلامی است
- معامله «کلیه» تا 70 و «قلب» تا 200میلیون‌تومان
-تورم 40 درصدی افزایش 18 درصدی حقوق کارکنان
-خاتمی: ‌دنبال لجبازی نیستم

دنیای اقتصاد

-حداقل هزینه پایتخت در سال 93
-چرخش معاملاتی در بورس تهران
-رمزگشایی از بودجه سال آینده
-بازسازی اعتماد به بانک مرکزی

جام جم

-تشکیل دادگاههای تخصصی برای وصول مطالبات بانکی
-فاطمه گودرزی:سینمای گیشه باعث کم کاری ام شد
-جان بخشی به شخصیت های غیرواقعی
-بازگشت بنا به کشتی فرنگی

رسالت

-تحریم‌های جدید آمریکا علیه ایران مذاکرات هسته‌ای را از مسیر خارج می‌کند
-برنامه های مقابله با تحریم روی میز است
-دیپلماسی سربریدن و بمب گذاری در منطقه
-بیش فعالی سیاسی مرد اول پنتاگون

سیاست روز

-تمایل دولت به پرداخت غیرنقدی یارانه‌ها در سال آینده
-حامیان رسانه‌‌ای سران فتنه کدامند؟
-رویکرد تقابلی به جای رویکرد تعاملی
-اشتباه استراتژیک ظریف

مردم سالاری

-سرقتهای میلیونی پسر 20 ساله از زنان و دختران با آبمیوه مسموم
-اختلاس 199 میلیارد تومانی در گمرکات جنوب
-کشف شهری جدید از دوره ساسانی در سیمره
-مدیران متخصص متعهد گام اول توسعه

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
مساله FATF با ما چیست؟

مساله FATF با ما چیست؟

گروه ویژه اقدام مالی موسوم به اف‌ای‌تی‌اف یک سازمان بین‌الدولی است که توسط ایالات متحده آمریکا و متحدان آن (گروه هفت) در شهر پاریس و در سال ۱۹۸۹ میلادی پایه‌گذاری شد.

عراق خواهان تعادل سیاسی است

عراق خواهان تعادل سیاسی است

با توجه به شرایط خاص و ویژه‌ای که در آن آقای مصطفی الکاظمی به‌عنوان نخست‌ وزیر عراق انتخاب شد، باید به این نکته توجه داشت که وی به‌عنوان بالانس کننده میان نیروهای مؤثر در کشور عراق مطرح است.

تلاش آمریکا برای اجماع سیاسی علیه پرونده‌ هسته‌ای‌ ایران

تلاش آمریکا برای اجماع سیاسی علیه پرونده‌ هسته‌ای‌ ایران

خبرگزاری بلومبرگ خبر داده‌است مقامات آمریکایی پیش‌ نویس قطعنامه‌ای را تهیه کرده‌اند که هدف آن انتقاد از ایران به دلیل افزایش فعالیت‌های هسته‌ای است و از ایران می‌خواهد به طور کامل با بازرسان آژانس بین‌المللی انرژی‌اتمی همکاری کند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر