جزئیات بیمه 200 هزار کارگر ساختمانی اعلام شد

شرط بازنشستگی مشاغل سخت و زیان آور

مدیرعامل سازمان تأمین‌اجتماعی حمایت از بیمه‌شدگان و فعالان عرصه‌های اقتصادی را مهمترین وظیفه این سازمان دانست و گفت: سازمان تأمین‌اجتماعی در راستای حمایت از نیروی کار و اجرای تعهدات قانونی از تمامی ظرفیت ها و امکانات موجود استفاده می‌کند.
کد خبر: ۶۱۷۴۰۵

شرط بازنشستگی مشاغل سخت و زیان آور

به گزارش جام جم آنلاین به نقل از روابط عمومی سازمان تامین اجتماعی، دکتر سید تقی نوربخش در دیدار با کارگران شرکت خودروسازی سایپا، گفت: در رابطه با مشاغل سخت و زیان‌آور اجرای قانون مهمترین و اساسی‌ترین راهکار تأمین‌اجتماعی است و با وجود بارمالی سنگین اجرای این قانون، سازمان تأمین‌اجتماعی به تکالیف خود به بهترین نحو ممکن عمل می‌کند.

وی با اشاره به دامنه گسترده فعالیت و خدمات متنوع تامین اجتماعی به 37 میلیون نفر از اقشار گوناکون جامعه، افزود: تامین اجتماعی در سال جاری باید بیش از 30 هزار میلیارد تومان کسب درآمد داشته باشد و همین میزان را نیز برای ارائه خدمات درمانی و پرداخت مستمری هزینه ‌کند، در واقع گردش مالی تامین اجتماعی تقریبا معادل یک چهارم بودجه جاری کشور است.

نوربخش با اشاره به مشکلات بنگاه های اقتصادی کشور اظهار کرد: بدون تردید این مشکلات بر وصول درآمد تامین اجتماعی نیز تاثیرگذار است و در سال جاری باید پنج هزار میلیارد تومان از محل ذخایر سرمایه‌گذاری تامین اجتماعی برای خدمت‌رسانی به بیمه شدگان و اجرای تعهدات هزینه شود.

مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی در رابطه با بازنشستگی مشاغل سخت و زیان آور نیز افزود: طبق قانون مشاغل سخت و زیان‌آور، افرادی که 20 سال متوالی یا 25 سال متناوب در فعالیت های سخت و زیان‌آور مشغول باشند، می‌توانند بازنشسته شوند.

نوربخش تأکید کرد: سخت و زیان‌آور بودن مشاغل، در قانون دارای شرایط خاصی است.

 50 هزار کارگر ساختمانی جدید بیمه می‌شوند

مدیرعامل سازمان تأمین‌اجتماعی گفت: از 25 آبان سال‌جاری 50 هزار کارگر ساختمانی مازاد بر مشمولین قبلی در سراسر کشور بیمه می‌شوند و این سهمیه به تمام استانها اختصاص داده شده است.

نوربخش افزود: در سه ماهه اول سال‌جاری 100 هزار کارگر ساختمانی تحت‌پوشش سازمان تأمین‌ اجتماعی قرار گرفتند.طبق قانون، سازمان تأمین‌اجتماعی تکلیف داشت تا پایان سال گذشته 600 هزار نفر و در سال 92 نیز 200 هزار نفر را تحت‌پوشش بیمه کارگران ساختمانی قرار دهد.

مدیرعامل سازمان تأمین‌اجتماعی اظهار کرد: براساس بند 89 لایحه بودجه سال 92 از اول تیر ماه 1392 حق‌بیمه کارگران ساختمانی که از طریق صدور پروانه ساختمانی توسط شهرداری اخذ می‌شد، متوقف و حق‌بیمه مربوطه به میزان 900 میلیارد تومان در 9 ماهه سال 92 از محل اخذ مالیات بر ارزش افزوده دریافت خواهد شد و به ازای آن 200 هزار نفر تحت‌ پوشش قرار می‌گیرند.

نوربخش اظهار کرد: با وجودی‌ که تعهدات و منابع مالی پیش‌بینی شده در قانون تاکنون به صورت کامل محقق نشده و تنها یک‌سوم آن به حساب سازمان واریز شده، سازمان تأمین‌اجتماعی به منظور احترام به کارگران شریف ساختمانی نسبت به تحت‌پوشش قرار گرفتن 150 هزار نفر از آنها تاکنون اقدام کرده است.

وی افزود: کارگران ساختمانی که دارای کارت مهارت فنی بوده و عملا در مشاغل ساختمانی فعالیت دارند، می‌توانند از این قانون بهره‌مند شوند.

مدیرعامل سازمان تأمین‌اجتماعی گفت: نرخ پرداختی توسط کارگران ساختمانی هفت درصد حداقل دستمزد بوده که به صورت ماهیانه در دوره‌ های چندماهه قابل پرداخت است.

 

برای مشاهده سوابق بیمه با موبایل کلیک کنید.

ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۱
ناصر جزینی
Iran (Islamic Republic of)
۲۰:۲۴ - ۲۳ فروردين ۱۳۹۳
۰
۰
ایا اسفالت كا ر جز كار سخت زیان اور محسوب می شود؟

نیازمندی ها