jamejamonline
دانش عمومی کد خبر: ۶۱۰۱۸   ۲۲ اسفند ۱۳۸۳  |  ۲۲:۴۹

خوردن ، بی خوابی ، مسافرت ، این تعریف برخی از مردم برای تعطیلات است ، بخصوص برای طولانی ترین تعطیلات سال یعنی نوروز.


اما اگر پای صحبت کارشناسان و متخصصان تغذیه بنشینید ، همین تعریف می تواند برایتان دردسرساز شود ، «100 گرم تنقلات ، 600 تا 650 کیلو کالری انرژی دارد که معادل 4 تا 5 ساعت ، پیاده روی است». دکتر سید ضیاءالدین مظهری ، رئیس انجمن تغذیه ایران با این هشدار ادامه می دهد: «نحوه تغذیه در تعطیلات با 2 خطر جدی روبه روست ، اول این که بخاطر جاذبه جمعیت (در جمع بودن) میزان غذا افزایش می یابد ، دوم افزایش مصرف تنقلات و انواع شیرینی است که می تواند خطرساز باشد». به گفته مظهری ، هر شیرینی معادل 200 تا 450 کیلو کالری دارد که از جمله منابع غنی انرژی محسوب می شود و به دلیل نحوه تهیه در روغن های چند بار مصرف شده و خصوصا روغن های جامد حاوی ترانس ، خطر تصلب شرایین و افزایش فشار خون را به همراه دارد. این متخصص تغذیه همچنین به پرنمک بودن تنقلات و آجیل اشاره می کند و می گوید: «شوری این تنقلات خصوصا برای بیماران مبتلا به فشار خون ، تهدید کننده است».

مصرف تنقلات یا اختلالات گوارشی

«مصرف تنقلات در زمان های نامناسب ، سبب اختلالات گوارشی می شود که این موارد بیشتر در تعطیلات عید نوروز اتفاق می افتد». مینایی ، کارشناس ارشد دفتر بهبود تغذیه وزارت بهداشت ادامه می دهد: باید مصرف تنقلات به میزان کم و در فاصله زمانی دو ساعت پیش از وعده های اصلی غذا باشد ، یعنی در «میان وعده های غذایی» مصرف شود تا بر تغذیه افراد به خصوص کودکان اثر سوء نظیراختلال در رشد نگذارد. وی هشدار می دهد: مصرف زیاد تنقلات علاوه بر فساد دندانهاو افزایش چربی خون ، به علت ایجاد انرژی زیاد در بدن سبب افزایش وزن در افراد می شود. مینایی به تغذیه کودکان در این ایام اشاره می کند و معتقد است : در ایام نوروز ، باید به تغذیه اطفال توجه زیادی داشت ، چون معده کودکان کوچک است و با مقدار کمی آجیل و شیرینی پر می شود از طرفی چون کودکان نمی توانند این تنقلات را خوب بجوند ، با اختلالات گوارشی روبه رو می شوند.

سفر با چاشنی مسمومیت

رئیس انجمن تغذیه ایران ، نحوه تغذیه در مسافرت های نوروزی را بسیار مهم می داند و هشدار می دهد: کیفیت غذای رستوران های بین راهی در این ایام معمولا با خطر مسمومیت همراه است که مصرف غذاهای خانگی و سبک در بین راه توصیه می شود. در همین خصوص ، جامعه پزشکان متخصص داخلی ایران نیز طی اطلاعیه ای هشدار داده است : به دلیل خطر شیوع بیماری های گوناگون بخصوص در روزهای نوروز و بویژه در ارتباط با رستوران های بین راهی از مصرف غذاهای مانده مثل گوشت چرخ کرده و ماهی مانده قویا خودداری شود ، همچنین در صورتی که در طول مسافرت از کنسرو استفاده می شود به تاریخ مصرف آن توجه و از سالم بودن آن اطمینان حاصل شود. این اطلاعیه به مسافران نوروزی توصیه می کند از مصرف آب و غذا در رستوران های غیر بهداشتی و استعمال صابونهای جامد در دستشویی ها و توالتها خودداری شود زیرا صابونهای جامد ممکن است باعث انتقال بیماری شود.

خوب بخوابید

نازنین یکتا ، کارشناس ارشد روانشناسی نیز بر خواب خوب و بموقع در این ایام تاکید می کند و می گوید: معمولا در این ایام افراد به دلیل دید و بازدیدهای شبانه تا دیروقت بیدار می مانند ، اما علت کم خوابی هر چه که باشد عواقب آن آزاردهنده است. یکتا ادامه می دهد: کسی که خواب درستی نداشته باشد ، ممکن است در برقرار کردن ارتباط با دیگران دچار مشکل شود. وی ادامه می دهد: بهترین راه برای لذت بردن از تعطیلات ، رفع خستگی و کسب نیروی تازه است که با خواب راحت و به اندازه به دست می آید.
ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
رصدخانه ملی افتتاح شد؛ با تلسکوپی که آینه نداشت!

رصدخانه ملی افتتاح شد؛ با تلسکوپی که آینه نداشت!

از وقتی خبر رسید قرار است رصدخانه ملی ایران پس از قریب به دو دهه تلاش و کوشش محققان کشور، صبح دوشنبه هفتم تیر افتتاح شود، موجی از غرور و شادی در دل همه علاقه‌مندان به پیشرفت علم در کشور و به‌ویژه میان دانشجویان اخترفیزیک و کیهان‌شناسی و محققان این حوزه ایجاد شد.

ضرورت تدوین دستورالعمل ساخت‌ و ساز در پهنه‌ های گسلی

ضرورت تدوین دستورالعمل ساخت‌ و ساز در پهنه‌ های گسلی

با توجه به این‌که وجود گسل و جابه‌جایی احتمالی آن هنگام زلزله در سطح زمین، تأثیر مخربی روی ساختمان‌ها و شریان‌های حیاتی واقع بر روی آن و اطراف داشته و خطرناک است، توجه به مخاطرات مربوط از مهم‌ترین پارامترهای برنامه‌ریزی توسعه شهری در مناطق لرزه‌خیز محسوب می‌شود؛ از این‌رو با توجه به قرارگیری شهر تهران روی گسل‌های فعال با سابقه لرزه‌خیزی، لازم است در مطالعات شهرسازی و طرح‌های تفصیلی مربوط، این عامل نیز لحاظ شود.

گفتگو

بیشتر
شبی که دلباخته دماوند شدم

به مناسبت روز ملی دماوند، گفتگو کرده‌ایم با مجید قهرودی، عکاس نجومی و کوهنوردی که خیره‌کننده‌ترین نماها را از عظمت دماوند ثبت کرده‌ است

شبی که دلباخته دماوند شدم

کار ناتمام محققان با آرسیبو

مدیر عملیاتی تلسکوپ رادیویی ساردینیا در گفتگو با جام‌جم از داغ‌ترین حوزه‌های مطالعاتی در اخترشناسی رادیویی می‌گوید

کار ناتمام محققان با آرسیبو