jamejamonline
سیاسی عمومی کد خبر: ۶۰۴۵۹۳   ۱۶ مهر ۱۳۹۲  |  ۰۹:۴۷

شما هر روز چقدر بابت خرید روزنامه پول می پردازید؟ چند تا روزنامه را می توانید بخرید؟ چند تا از آن روزنامه ها را فرصت می کنید، بخوانید؟ بیشتر مشتری کدام روزنامه هستید؟ اگر از شما بپرسند آیا دلتان می خواهد بدانید روزنامه های دیگر چه نوشته اند احتمالا سرتکان می دهید و می گویید « کاشکی ممکن بود ...» ما از آرزوهای شما خبر داریم و به همین علت می خواهیم به جای تان، هر روز همه روزنامه ها را بررسی کنیم و جالب ترین خبرهای شان را برای تان دستچین کنیم و به نقل از آن روزنامه ها در ستون « یواشکی روزنامه ها» بنویسیم.

مشاور کروبی: روحانی در زمین اوباما بازی کرد

جفا باعث خیر شد! این همه مرگ بر آمریکا در سیره امام(ره)

روزنامه کیهان نوشت: اقدام ناشیانه و جفاکارانه هاشمی‌رفسنجانی در ایراد اتهام به حضرت امام خمینی(ره) و ادعای موافقت امام به حذف شعار مرگ بر آمریکا، موجب واکاوی عمیق‌تر سیره و سخنان بنیانگذار جمهوری اسلامی از سوی رسانه‌ها شده است.

به یک معنا می‌توان گفت آقای هاشمی با این جفای خود نسل جوانان پژوهشگر و انقلابی را به بازخوانی عمیق‌تر سیره حضرت امام در قبال شیطان بزرگ تشویق کرده و سبب خیر شده است.

در این زمینه سایت جهان‌نیوز با مرورشماری از اظهارات انقلابی حضرت امام درباره استکبار و شعار مرگ بر آمریکا نوشت: امام در سال 1367 و کمتر از یک سال قبل از رحلت، در پیامی تاریخی به مناسبت پذیرش قطعنامه، تاکید می‌کنند: «دست‌نشاندگان آمریکا آتش‌زدن پرچم آمریکا را به حساب آتش زدن حرم و شعار مرگ بر شوروی و آمریکا و اسرائیل را به حساب دشمنی با خدا و قرآن و پیامبر گذاشته‌اند... ان‌شاءالله ما نخواهیم گذاشت از کعبه و حج، این منبر بزرگی که بر بلندای بام انسانیت باید صدای مظلومان را به همه عالم منعکس سازد و آوای توحید را طنین‌اندازد، صدای سازش با آمریکا و شوروی و کفر و شرک نواخته شود و از خدا می‌خواهیم که قدرت را به ما ارزانی دارد که نه تنها از کعبه مسلمین، که از کلیساهای جهان نیز ناقوس مرگ آمریکا و شوروی را به صدا درآوریم.

امام خمینی در جای دیگر (صفحه 29 از جلد 15 صحیفه امام) به این سوال و شبهه پاسخ دندان‌شکن دیگری می‌دهند و می‌فرمایند: «خط این بود که اصلا آمریکا منسی بشود. یک دسته شوروی را طرح می‌کردند تا آمریکا منسی بشود، یک دسته الله‌اکبر را کنار می‌گذاشتند، سوت می‌زدند و کف می‌زدند، آن هم روز عاشورا.

خط این بود که این قضیه مرگ بر آمریکا منسی [فراموش‌] بشود...»امام خمینی همچنین در مقدمه وصیت‌نامه تاریخی خود تاکید می‌کنند: ملت ما، بلکه ملت‌های اسلامی و مستضعفان جهان مفتخرند به اینکه دشمنان آنان، که دشمنان خدای بزرگ و قرآن کریم و اسلام عزیزند، درندگانی هستند که از هیچ جنایت و خیانتی برای مقاصد شوم جنایتکارانه خود دست نمی‌کشند و برای رسیدن به ریاست و مطامع پست خود، دوست و دشمن را نمی‌شناسند و در رأس آنان، آمریکا این تروریست بالذات دولتی است که سرتاسر جهان را به آتش کشیده و هم‌پیمان او صهیونیست جهانی است که برای رسیدن به مطامع خود، جنایاتی مرتکب می‌شود که قلم‌ها از نوشتن و زبان‌ها از گفتن آن شرم دارند».

رسانه‌های دیگر نیز در این زمینه تحقیق و بررسی‌های فراوانی را انجام داده و منتشر کرده‌اند.

رجانیوز بخش‌هایی از بیانات حضرت امام در ادوار مختلف را جمع‌آوری و منتشر کرده که از آن جمله است:«بسیاری از سران کشورهای اسلامی به جای مقابله با این اعمال وحشیانه و جلوگیری از این کشتار بی‌رحمانه، به عاملین این جنایت یعنی اسرائیل غاصب، دستمزد داده و او را به رسمیت می‌شناسند و به جای قطع رابطه با عامل اصلی یعنی آمریکای جهانخوار، هر روز روابط خود را با او محکمتر و گسترده‌تر می‌کنند، و گذشته از اینکه خود در سکوت مرگباری فرو رفته‌اند، حتی از شنیدن شعار مرگ بر اسرائیل و مرگ بر آمریکا واهمه داشته و بشدت از آن جلوگیری می‌کنند. فانالله و انا الیه راجعون. وسیعلمُ الذین ظلمُوا ایَّ مُنقلبٌ ینقلبُون.» (صحیفه امام، ج 17، ص8)

- « از نظر استکبار، مسئولین کشورهای اسلامی باید به فرنگ بروند، آنها را به حج چه کار! دست‌نشاندگان آمریکا آتش‌زدن پرچم آمریکا را به حساب آتش زدن حرم، و شعار مرگ بر شوروی و آمریکا و اسرائیل را به حساب دشمنی با خدا و قرآن و پیامبر گذاشته‌اند.» (صحیفه امام ج21، ص 79)

- «خط این بود که اصلا آمریکا منسی بشود. یک دسته شوروی را طرح می‌کردند تا آمریکا منسی (فراموش) بشود، یک دسته «الله‌اکبر» را کنار می‌گذاشتند، سوت می‌زدند و کف می‌زدند آن هم روز عاشورا، خط این بود که این قضیه مرگ بر آمریکا منسی بشود.»(صحیفه امام، ج 15، ص25)

- «انقلاب به هیچ گروهی بدهکاری ندارد و ما هنوز هم چوب اعتمادهای فراوان خود را به گروهها و لیبرالها می‌خوریم، آغوش کشور و انقلاب همیشه برای پذیرفتن همه کسانی که قصد خدمت و آهنگ مراجعت داشته و دارند گشوده است ولی نه به قیمت طلبکاری آنان از همه اصول، که چرا مرگ بر آمریکا گفتید! چرا جنگ کردید! چرا نسبت به منافقین و ضدانقلابیون حکم خدا را جاری می‌کنید؟ چرا شعار نه شرقی و نه غربی داده‌اید؟ چرا لانه جاسوسی را اشغال کرده‌ایم و صدها چرای دیگر.» (صحیفه امام، ج 21، ص 286)گفته می‌شود اقدام تحریف‌آمیز و جفاکارانه هاشمی برخی تحلیل‌گران را بر آن داشته تا به تبیین عمیق‌تر و مسبوط‌تر سیره حضرت روح‌الله(ره) بپردازند که معتقد بود «ما آمریکا را زیر پا می‌گذاریم» و «آمریکا هیچ غلطی نمی‌تواند بکند».

مشاور کروبی: روحانی در زمین اوباما بازی کرد

کیهان آورده است: مشاور کروبی معتقد است باراک اوباما بدون اینکه امتیازی به روحانی بدهد او را مجبور به بازی در زمین آمریکایی‌ها کرد.داریوش سجادی مدیر شبکه ماهواره‌ای تعطیل شده هما و از همکاران نشریات اصلاح‌طلب دراین‌باره خاطر نشان کرد: تن دادن دکتر حسن روحانی به مکالمه تلفنی با اوباما را می‌توان نوعی بی‌مبالاتی از جانب رئیس‌جمهور ایران دانست که ناخواسته ایشان را مجبور به بازی خوردن و ایضا بازی کردن در زمین آمریکایی‌ها کرد. تله‌ای که محصولش کامیابی اوباما در قرار دادن خود در میانه «آوردگاه ثلاثی» و احراز موقعیت برتر بمنظور جلوه‌فروشی و تعیین نرخ برای طرفین منازعه است.

وی می‌افزاید: اوباما از طریق «دیپلماسی تلفن» حاذقانه موفق شد بدون هیچ هزینه‌ای و قبل از آنکه تعهد یا امتیازی بدهد زمین بازی را به تعبیر آمریکایی‌ها Triangularization کند و در این ثلاثی از طریق ترساندن محور «ریاض-تل‌آویو» با احتمال نزدیکی‌اش به ایران، وزن و اعتبار سیاسی-اقتصادی خود را بر روی سکوی حراج گذاشته و جلوه‌فروشانه بر کرسی پیشنهادات طرفین نشسته تا امتیازهای طرفین برای پرهیز از نزدیکی به طرف دیگر را چشم انتظاری کند!

مشاور کروبی افزود: تاکید مجدد اوباما بر «همه گزینه‌ها روی میز است» علی‌رغم سخنرانی نرم‌اش در سازمان ملل خطاب به ایران و در فردای مکالمه تلفنی با روحانی و بعد از نشست با نتانیاهو نشان از آن داشت که کاخ‌سفید با انداختن 3 طرف به وحشت و رقابت و طناب‌کشی بمنظور «نگاه داشتن آمریکا در اردوی خود» و یا «کشاندن وی به سوی خود» موفق شده خود را به مثابه «خنیاگری پر طالب» در میانه متقاضیان قرار دهد تا آنگاه ببیند هر کدام تا چه اندازه حاضرند برای تصاحب این «چهل گیس فتانه» خاصه خرجی بیشتر کنند!هر چند چنین فرآیندی متضمن منافع ملی ایران نیست علی‌رغم این پایوران جمهوری اسلامی اینک می‌توانند از التهابات و هیجانات و احساسات به وجد آمده بخش کثیری از ایرانیان نسبت به رویکرد جدید تیم سیاست خارجی روحانی بهره برده و لااقل آن هیجانات دماگوژیک را مبدل به افکارعمومی کرده و ضمن مدیریت این افکارعمومی آن را به این اعتبار به طرف آمریکایی بفروشند که سجادی در عین حال از روحانی خواست به آمریکایی‌ها یادآوری کند که؛ بی‌وقعی به افکار عمومی ایرانیان بسرعت تبدیل به ضد خود شده و موج نفرت و ضدیت و مبارزه‌طلبی با آمریکا را بار دیگر و با شدت و کثرتی بیشتر در سطح ملی باز تولید کند.

ساز مخالف می‌زنند...

کیهان نوشت: ناهماهنگی در تیم اقتصادی دولت به مرز خطر نزدیک می‌شود.دو هفته پس از آن که رئیس بانک مرکزی در اقدامی عجیب با کاهش قیمت دلار (و افزایش قدرت پول ملی) مخالفت کرد، اکنون سازهای ناهمخوان از سوی برخی دستگاه‌ها در زمینه طرح هدفمندسازی یارانه‌ها شنیده می‌شود.به گزارش سایت «فردا» سخنان وزیر اقتصاد در رابطه با حذف سه دهک پردرآمد جامعه از دریافت یارانه، در حالی بیان شد که جعفر قادری عضو کمیسیون بودجه مجلس از بررسی اجمالی پیشنهاد نمایندگان مبنی بر حذف 3 دهک بالای یارانه‌بگیران، در نشست کمیسیون خبر داده و گفته است. در این جلسه محمد باقر نوبخت معاون برنامه‌ریزی رئیس جمهور اعلام کرد دولت مخالف تصویب چنین پیشنهادی است.

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس گفت: جلسه فوق‌العاده کمیسیون بودجه برگزار شد و محمدباقر نوبخت در این جلسه با پیشنهاد برخی نمایندگان برای حذف 3 دهک از یارانه‌بگیران اعلام مخالفت کرد. نگرانی از سخنان ناهماهنگ تیم اقتصادی دولت، زمانی قوت می‌گیرد که بدانیم اختلاف نظرها و ناهماهنگی‌ها در دولت‌های گذشته بویژه در دولت احمدی‌نژاد هزینه‌های زیادی را به کشور تحمیل کرده است.

سرویس اقتصادی «فردا» تصریح می‌کند یکی از مباحث مهمی که همواره در محافل اقتصادی مطرح بوده ناهماهنگی تیم اقتصادی دولت‌هاست که به استراتژی‌های کلان کشور ضربه زده است. تجربه تاریخی نشان می‌دهد که ناهماهنگی بین اعضای کابینه، منجر به کندی پیشرفت برنامه‌ها شده و با اینکه داشتن تیم اقتصادی قوی، دغدغه بسیاری از دولت‌ها بوده اما گاهی عدم چینش تیمی هماهنگ برای اقتصاد کشور سبب آثار سوء و بروز بحران شده است.

در ادامه این تحلیل آمده است: البته این ناهماهنگی‌ها تنها به دولت احمدی نژاد خلاصه نشده و دولتهای سازندگی و اصلاحات نیز اختلافات زیادی در تیم اقتصادیشان داشته‌اند. به عنوان مثال می‌توان به اختلافات مشهور بین مرحوم نوربخش با محمدجواد ایروانی وزیر اقتصادی دولت سازندگی که در نهایت منجر به رفتن نوربخش از بانک مرکزی شد اشاره کرد. این قبیل اختلافات در دولت اصلاحات هم تداوم یافت تا جایی که باز هم مرحوم نوربخش در مقام رئیس کل بانک مرکزی با طهماسب مظاهری وزیر اقتصاد وقت اصلاحات ناهماهنگ بودند. اما حکایت این ناهماهنگی‌ها در دولت‌های نهم و دهم دور تندتری به خود گرفت و صدور دستورالعمل‌ها و بخش‌نامه‌های متضاد از سوی نهادها و مقام‌های دولتی که کارکردی یک هفته‌ای یا یک ماهه داشتند، سبب سردرگمی فعالان اقتصادی و هرج و مرج اقتصادی شد.شایان ذکر است پیش از این هم برخی اظهارات وزرای نفت، راه و شهرسازی و... باعث انتقاد کارشناسان اقتصادی شده است.

تقلید از خط بی‌بی‌سی 17 میلیارد تومان آب خورد

کیهان آورده است: به گزارش تابناک، پروژه سینمایی «لاله» در شرایطی هنوز تا پایان مراحل تولیدش حدود 30 دقیقه فیلمبرداری باقی‌مانده که هزینه بسیار سنگین به دولت تحمیل کرده و ظاهرا قرار نیست پرونده آن برای مدیران تازه به سادگی بسته شود و میلیاردها تومان دیگر باید هزینه شود تا این فیلم سینمایی به پایان برسد.اخبار جالبی از پروژه‌هایی که در دو سال پایانی حضور جواد شمقدری و همکارانش در سازمان سینمایی کلید زده شد، به گوش نمی‌رسد و ظاهرا مدیران تازه این سازمان با شرایط عجیبی روبرو هستند و چند سال زمان نیاز دارند تا شرایط مجموعه تحت مدیریت‌شان را به حالت طبیعی بازگردانند که بخشی از طبیعی‌سازی شرایط به همین قراردادها بازمی‌گردد.این پروژه که محصول تصمیم شمقدری بود تاکنون بیش از 6.5 میلیارد تومان بودجه از سازمان سینمایی دریافت کرده و آن‌گونه که قرار بوده، مراحل پس از تولیدش قرار بوده خارج از ایران انجام شود که یکی از مسئولان از عدد 3-2 میلیون یورویی سخن به میان آورده بود که سه میلیون یورو به اضافه شش و نیم میلیارد تومانی که تاکنون پرداخت شده، بیش از هفده میلیارد هم می‌شود.

البته ظاهرا قرار نیست آن دو سه میلیون یورو مابقی هزینه شود و مدیران سینمایی جدید برای آنکه این ترکمنچای بودجه سال 92 سینمای ایران را نیز صاحب نشود، خواستار طی مراحل پس از تولید در داخل ایران شده‌اند اما با این حال پایان پروژه‌ای که حدود سی دقیقه از آن باقی مانده و اتفاقا سی دقیقه داخل پیست و پرهزینه آن باقی مانده، بعید است حتی با هشت میلیارد تمام شود و احتمالا هزینه‌های کلان این پروژه به همین سادگی تمامی ندارد.یادآور می‌شود سوژه اصلی این فیلم اولین بار از سوی شبکه دولتی انگلیس کلید زده شد و سپس حلقه انحرافی به کپی‌برداری از آن پرداخت.

دستوردولت به وزارت خارجه برای فروش«کوچه نظام»

روزنامه خراسان نوشت: بر اساس تصمیم وزیران عضو کمیسیون لوایح دولت که طی روزهای اخیر به تصویب رییس جمهور نیز رسیده است، وزارت امور خارجه نسبت به فروش شش دانگ ساختمان معروف به «کوچه نظام» واقع در میدان تجریش خیابان دربند به مساحت ۷۷۴ متر مربع عرصه و ۶۰۰ متر مربع اعیانی اقدام و وجوه حاصل از فروش را به حساب درآمد عمومی کشور واریز خواهد کرد.

تمدید اشتغال به کار برخی مدیران مشهور اجرایی

خراسان آورده است: بر اساس تصمیم روزهای اخیر وزیران عضو کمیسیون امور اجتماعی و دولت الکترونیک دولت که به استناد قانون تنظیم بخشی از مقررات مالی دولت ابلاغ شده، اشتغال به کار افرادی چون سیدرضا اکرمی در نهاد ریاست جمهوری، سید مصطفی هاشمی طبا در وزارت ورزش و جوانان، سید کاظم میرولد در وزارت کشور و مهدی حجت در سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری به دلیل این که بازنشسته هستند به مدت یکسال مجاز اعلام شده است.

رانت 36 میلیاردی در ساختمان المپیک 2

روزنامه ایران نوشت: خبر اول اینکه فارس خبر داده؛ فرزندان آقای «ع» یکی از مسئولان دولت دهم وقتی که قرار بر فروش ساختمان المپیک دو می‌شود، ساختمان مذکور را به مبلغ 4 میلیارد و یکصد میلیون تومان خریداری می‌کنند. گفته می‌شود ساختمان مذکور حداقل 40 میلیارد تومان می‌ارزد.

قول معاون اول در فیس بوک

ایران آورده است: خبر دیگر اینکه اسحاق جهانگیری معاون اول رئیس جمهور در فیس بوک خود نوشته؛ هفته گذشته با پنج تن از بانوان فعال در عرصه اجتماعی دیدار داشتم. خانمها: بروجردی، شجاعی، امانی، جلودارزاده، و فائزه هاشمی جملگی از اینکه در انتصاب معاون رئیس جمهور در امور بانوان تاخیر شده گلایه داشتند و در عین حال به عملکرد دستگاه های اجرایی هم انتقاد جدی داشتند که چرا به توصیه رئیس جمهور و دولت مبنی بر استفاده از بانوان شایسته در وزارتخانه ها و دستگاه های اجرایی عمل نمی کنند. حرف حسابشان این بود که بالاخره بانوان نیمی از جامعه ما هستند و در بین آنها متخصصین و افراد شایسته ای هستند که مدارج علمی بالایی را طی کرده اند. می گفتند که چرا از این افراد زبده در مدیریت دستگاه های تخصصی استفاده نمی شود.من هم که دیدم حرف حساب جواب ندارد لذا قول دادم هر دو موضوع را پیگیری کنم.

نمایندگان ایران و امریکا در هرات دیدار نکردند

ایران نوشت: شنیدیم که یک مقام آگاه در سفارت ایران در کابل در واکنش به خبر برگزاری کنفرانسی در افغانستان با عنوان «دومین کنفرانس بین‌المللی گفت‌و‌گوهای امنیتی» به‌خصوص اظهارات مسئول برگزاری این نشست درباره دیدار سه جانبه نمایندگان ایران، افغانستان و امریکا در حاشیه آن، با رد این خبر گفت: هیچ نماینده‌ای از جمهوری اسلامی ایران در این نشست شرکت نکرده است.

کمپین ایرانی‌های جین‌پوش علیه نتانیاهو

ایران آورده است: دست آخر اینکه روزنامه نیویورک تایمز امریکا با انتشار گزارشی، نوشت در پی مصاحبه اخیر بنیامین نتانیاهو نخست وزیر اسرائیل با شبکه خبری بی‌بی‌سی و برخی اظهارات نادرست وی در زمینه سبک زندگی ایرانیان، بسیاری از کاربران ایرانی توئیتر با راه انداختن یک کمپین، اعتراض خود را به اظهارات نخست وزیر اسرائیل نشان دادند.

نیویورک تایمز می‌نویسد پس از اظهارات نتانیاهو مبنی بر این که ایرانیان نمی‌توانند آزادانه زندگی کنند، مثلاً آنها نمی‌توانند شلوار جین بپوشند، موزیک غربی گوش دهند و انتخابات آزادانه‌ای داشته باشند، موجی از کاربران توئیتر در ایران با گرفتن عکس‌های خود در حالی که شلوار جین پوشیده‌اند ، به این سخنان اعتراض کردند.

نیویورک تایمز درباره بی‌اساس بودن ادعاهای نخست وزیر رژیم صهیونیستی علیه ایران، نوشت: بنیامین نتانیاهو با ارائه اطلاعات نادرست درباره وضعیت کنونی ایران، اشتباهی فاحش مرتکب شد که موج تمسخر در شبکه‌های مجازی را ایجاد کرده است.

وقتی که تلف شد

تهران امروز نوشت: مصطفی افضلی‌فرد سخنگوی کمیسیون اصل 90 مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با تسنیم، با اشاره به روند بررسی پرونده شکایت حمید بقایی معاون اجرایی دولت احمدی‌نژاد گفت: اقدامات و بررسی‌های کمیسیون اصل 90 در زمینه سفر خانواده بقایی به نیویورک براساس قانون و مربوط به اصل 90 قانون اساسی بوده بنابراین این شکایت از اول هم نه وجه قانونی و نه موضوعیت داشت اما دوستان این شکایت را مطرح کردند که در واقع وقت خود را تلف کرده‌اند.

سخنان نادر قاضی‌پور نماینده ارومیه، مصطفی افضلی‌فرد سخنگوی کمیسیون اصل 90 و علی پورمختار رئیس این کمیسیون و اصرار آنها بر حضور خانواده بقایی در سفر به نیویورک سبب شد که بقایی از این سه نماینده مجلس به قوه قضائیه شکایت کند.

موج سوم تروریسم نوین

تهران امروز آورده است: روز گذشته سید عمار حکیم، رئیس مجلس اعلای اسلامی عراق با علی شمخانی، نماینده مقام معظم رهبری و دبیر شورای عالی امنیت ملی کشورمان دیدار و گفت‌وگو کرد. به گزارش ایسنا، علی شمخانی گفت: امروز کشور عراق در معرض تهدید الگوی نظام یافته‌ای از خشونت حاصل از تفوق رویکردهای امنیتی، سیاسی و فرقه‌‌ای بر ارزش‌های انسانی، دینی و اخلاقی است. او زمینه‌های ایجاد و فعالیت موج سوم تروریسم نوین به‌عنوان تهدیدی فراگیر برای صلح و امنیت جهانی در فضای استحاله باورهای اصیل انسانی را در حال شکل‌گیری دانست و افزود؛ با وجود اظهارات مسئولان کشورهای تاثیرگذار بر روندهای بین‌المللی و تبلیغات وسیع آنان در زمینه مبارزه با تروریسم، اراده‌ای برای مبارزه با این پدیده شوم و آثار مخرب و ویرانگرآن در سطح جهانی دیده نمی‌شود.

با من مشورت نکردند

تهران امروز نوشت: به گزارش خبرگزاری دانشجو، آیت الله علم الهدی در حاشیه دیدار مدیران و کارشناسان آموزش و پرورش در جمع خبرنگاران با اشاره به اینکه تاکنون در خصوص انتخاب استاندار با بنده هیچ مشورتی صورت نگرفته است اظهارکرد: با توجه به جریاناتی که در مشهد نفوذ دارند دولت باید شخصی را در مشهد به عنوان استاندار انتخاب کند که مقبولیت داشته باشد. چنانچه شخصی را به عنوان استاندار انتخاب کنند که مقبولیت نداشته باشد آن شخص نمی‌تواند موفق باشد. در صورتی که این امر حاصل نشود و شخصی که مقبولیت ندارد برگزیده شود شهر به تنش کشیده خواهد شد.

احزاب موضوع نشست شورای هماهنگی اصلاحات

تهران امروز آورده است: حسین کمالی رئیس دوره‌ای شورای هماهنگی جبهه اصلاحات در گفت‌وگو با تسنیم گفت: در جلسه این شورا موضوعاتی همچون وضعیت فعلی و آینده خانه احزاب، نحوه فعالیت احزاب در کشور با توجه به سیاست‌های دولت یازدهم، انتصاب مدیران در بخش‌های مختلف، حقوق شهروندی و رابطه احزاب با دولت مورد بحث و بررسی قرار گرفت. در این جلسه مقرر شد، مسائل و موضوعات مهم و مطرح در جامعه مورد بررسی قرار گرفته و طی یک برنامه زمان‌بندی شده، به‌طور جداگانه پیگیری شوند.

فیس‌بوک فیلتر می‌ماند

روزنامه آرمان نوشت: شنیده شد که وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات از عدم رفع فیلتر فیس‌بوک خبرداد. محمود واعظی درمورد رفع فیلتر فیس‌بوک گفت: به هیچ وجه قرار نیست فیس‌بوک رفع فیلتر شود، وزرایی هم که در این شبکه عضو هستند خود باید جوابگوی قانون باشند. وی در ادامه درمورد افزایش تعرفه تلفن ثابت ازسوی شرکت مخابرات ایران اظهار کرد: هرگونه افزایش تعرفه تلفن‌ثابت طبق سخنان گذشته غیرقانونی است، ما حتما این موضوع را بررسی می‌کنیم و اگر شرکت مخابرات اقدام به این امر کرده باشد، تذکر می‌گیرد.

وصال، مدیرمسئول شهروند شد

آرمان آورده است: شنیده شد که با حکم رئیس جمعیت هلال احمر، عبدالرسول وصال به عنوان «سرپرست روزنامه شهروند» منصوب شد. انتخاب نوشت: در حکم محمد فرهادی، رئیس جمعیت هلال احمر خطاب به عبدالرسول وصال آمده است: نظر به مراتب تعهد، تخصص و سوابق ارزشمند جناب‌عالی به موجب این حکم به سمت «سرپرست روزنامه شهروند» منصوب می‌شوید.

آخرین وضعیت جسمانی عسگراولادی

روزنامه آرمان نوشت: شنیده شد که روابط عمومی حزب موتلفه اسلامی با صدور اطلاعیه‌ای آخرین وضعیت جسمانی حبیب‌ا... عسگراولادی را تشریح کرد. در این اطلاعیه آمده است: با سلام و درود بر محمد و آل محمد، به استحضار مردم و تمامی دوستداران حاج حبیب‌ا... عسگراولادی از پیشکسوتان برجسته انقلاب اسلامی و از یاران با وفای امام خمینی(ره) و مقام معظم رهبری می‌رساند که همچنان پس از عمل جراحی قلب در یکی از بیمارستان‌های تهران بستری‌ می‌باشند. پزشکان معالج استاد عسگراولادی معتقدند وضعیت جسمی‌شان رو به بهبود است و پیشرفت‌های بسیار خوبی در سلامتی‌شان حاصل شده است، اما برای انجام امور پزشکی بیشتر هنوز در بخش مراقبت‌های ویژه بستری می باشند و ا‌ن‌شاء‌ا... طی روزهای آینده و با بهبودی کامل به قسمت بخش بیمارستان منتقل می‌شوند.

کلاه پهلوی تذکر گرفت

آرمان آورده است: شنیده شد که شورای نظارت بر سازمان صداوسیما با انتقاد نسبت به آنچه نمایش قبح‌شکنانه مفاسد اخلاقی برخی شخصیت‌های حاضر در سریال «کلاه پهلوی» خوانده است، خواستار اصلاح این موارد شد. شورای نظارت بر سازمان صداوسیما با انتقاد از آنچه نمایش قبح‌شکنانه مفاسد اخلاقی برخی شخصیت‌های حاضر در «کلاه پهلوی» در چند قسمت اخیر خوانده، این صحنه‌ها را برخلاف موازین شرعی دانسته که موجبات انتقاد مخاطبان را فراهم آورده است. شورای نظارت بر سازمان صداوسیما خواستار اصلاح این‌گونه موارد شده است. این شورا چندی پیش طی گزارشی مجمل، ضمن برشمردن برخی نکات مثبت این سریال از قبیل روایت واقعیت‌هایی از وابستگی حکومت پهلوی به بیگانگان و نفوذ آشکار و پنهان کشورهای استعمارگر در اداره امور کشور در آن دوره تاریخی با انتقاد از نمایش صریح و مستقیم برخی روابط غیراخلاقی، پخش این‌گونه موارد در رسانه ملی را نوعی ترویج این روابط و عادی جلوه دادن آن برای مخاطبان و در نهایت قبح‌شکنی دانسته است.

شناسایی 300 سایت شرط‌بندی

روزنامه آرمان نوشت: شنیده شد که رئیس پلیس فضای تبادل اطلاعات ناجا با اشاره به اینکه پلیس با سایت‌های شرط‌بندی ضمن هماهنگی با دستگاه قضایی برخورد قاطع می‌کند از شناسایی بیش از 300 سایت شرط‌بندی توسط این پلیس خبر داد. سردار کمال هایانفر با اشاره به روند رو به رشد استفاده از اینترنت در کشور و پدید آمدن تعدادی از جرایم جدید و نوظهور، یکی از این جرایم را راه‌اندازی سایت‌های شرط‌بندی فوتبال عنوان کرد و گفت: این سایت‌ها در ابتدا قربانیان خود را با ترفند درخواست واریز مبلغی، طعمه قرار داده و سپس به آنها اجازه پیش‌بینی نتایج را می‌دهند. وی افزود: در این سایت‌ها برای جذب مشتری و جلوگیری از شک کاربران به روند فعالیت سایت، افرادی به عنوان برنده اعلام می‌شوند که در اکثر موارد این افراد مدیر سایت با اسامی جعلی یا دوستان و آشنایان او هستند. رئیس پلیس فتا ناجا گفت: متاسفانه سایت‌های شرط‌بندی با توجه به اینکه در فضای سایبر زمینه فعالیت بیشتری دارند، در سال‌های اخیر رشد زیادی داشته‌اند.

ایرانی‌ها به نتانیاهو خندیدند

آرمان آورده است: شنیده شد که ایرانی‌ها با قرار دادن عکس‌هایشان با شلوار جین در توئیتر به نخست‌وزیر اسرائیل خندیدند. خبرآنلاین به نقل از پایگاه اینترنتی روزنامه فرانسوی لزاکو نوشت؛ بنیامین نتانیاهو، نخست‌وزیر اسرائیل روز یکشنبه موجی از خنده را در میان ایرانی‌ها در شبکه توئیتر به راه انداخت. وی در مصاحبه‌ای تلویزیونی گفته بود اگر در جمهوری اسلامی ایران ممنوعیت وجود نداشته باشد، مردم می‌توانند شلوار جین بپوشند. نتانیاهو در این مصاحبه تلویزیونی باز هم درخواست اسرائیل مبنی بر توقف برنامه‌های هسته‌ای ایران را تکرار کرد.

وی افزود: من فکر می‌کنم اگر ایرانی‌ها آزاد باشند، جین می‌پوشند و موسیقی غربی گوش می‌کنند و می‌توانند انتخابات آزاد داشته باشند. این روزنامه فرانسوی در ادامه می‌نویسد: این درحالی است که ایرانی‌ها با اینکه حجاب دارند، اما می‌توانند در ایران شلوار جین بپوشند. اظهارات نتانیاهو سبب شد تا بسیاری از ایرانی‌ها عکس‌های خودشان را با شلوار جین روی صفحات توئیترشان بگذارند.

قهرمانی محروم شد

آرمان نوشت: شنیده شد که پس از اتفاقات بازی پرسپولیس و سپاهان و شکایت باشگاه پرسپولیس از محسن قهرمانی، ستاد مبارزه با تخلفات حرفه‌ای فوتبال دیروز تشکیل جلسه داد و در نهایت تصمیم گرفت. این داور را تا اطلاع ثانوی از قضاوت در میادین محروم کند. البته با توجه به اینکه کمیته انضباطی فدراسیون فوتبال باید در این باره تصمیم‌گیری نهایی را انجام دهد، این پرونده به کمیته انضباطی ارسال شد و حکم محرومیت قهرمانی تا اطلاع ثانوی که دیروز صادر شد به گفته آیت‌اللهی دستور موقت به حساب می‌آید. ایسنا نوشت: به غیر از قهرمانی، ایلدروم و کرمانشاهی دو دستیار این داور در بازی پرسپولیس و سپاهان، همچنین علی مولایی بدنساز باشگاه پرسپولیس به همراه علی حاتم از نزدیکان دایی به همراه مدیرعامل باشگاه نفتون تا اطلاع ثانوی از حضور در ورزش محروم شدند.

خبر دروغ درباره فائزه هاشمی

آرمان آورده است:  شنیده شد که برخی سایت‌ها و رسانه‌های وابسته به اصولگرایان تندرو با گمانه‌زنی‌های بی‌اساس سفر چندروز پیش فائزه هاشمی به مشهد را به دروغ تلاش برای تاثیر بر انتخاب استاندار خراسان رضوی تعبیر کردند. یک منبع آگاه درباره این شایعه‌پراکنی گفت: سفر فائزه هاشمی به مشهد با دعوت رسمی مجمع زنان اصلاح‌طلب و زنان تعاونی کار استان مذکور صورت گرفت و این سفر هیچ ارتباطی با انتخاب استاندار نداشته و خبر از اساس کذب محض است.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:
نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۴
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۰
ایرانی
Iran, Islamic Republic of
۱۳:۵۵ - ۱۳۹۲/۰۷/۱۶
الان كروبی دیگه فتنه گر نیست؟؟ !!
۰
۰
یك ایرانی طرفدار دولت تدبیر
United Kingdom
۰۹:۴۰ - ۱۳۹۲/۰۷/۱۷
روز نامه كیهان سیاست یعنی همین امتیاز است كه انها قدم اول را بر داشتند این یك امتیاز كه رئیس كشوری كه ریاست جمهور ان كه در سازمان ملل حق وتو دارد قدم اول را برداشته 2 و سوم اینكه جنگ خانمان بر انداز است تا دیپلماسی قوی است جنگ نیست یك دیپلمات خوب همانند دكتر روحانی و دكتر ظریف درس خوانده و فلسفه خوانده با عقلانیت عمل میكنند در سیات اول دیپلماسی بعد اگر شما دلت برای جنگ تنكگ شده جنگ كنجكاوی مرا ببخشید چرا دوست دارید همیشه كشور در جنگ باشد جنگ هم نباشد شما روز نامه ات را با جملاتی می نویسی كه خواهان خودش را دارد نگران مباش و دیگر اینكه در سیاست همیشه این گونه است یك فرد موجه دخالت میكند تا بجای جنگ صلح شود من به سهم خود جایزه صلح را به اهل دولت میدهم شما جایزه جنگت را به خود چون هیچكس كه با خرد عمل كند خواهان جنك نیست دست دولت تدبیر درد نكند
۰
۰
لیدی
Iran, Islamic Republic of
۱۰:۰۷ - ۱۳۹۲/۰۷/۱۷
گیرم كه روحانی تو زمین آمریكایی ها بازی كرد خودت چرا تو زمین خودی از پشت خنجر زدی و پرچم سفیدت رو برای اونوریا بردی بالا.تو كه اونموقع ساكت شدی حالا هم بهتر صدات درنیاد
۰
۰
لیدی
Iran, Islamic Republic of
۱۰:۲۲ - ۱۳۹۲/۰۷/۱۷
فیلم كلاه پهلوی هم خودش شده مروج فساد.
۰
۰

یادداشت

بیشتر
حضور هوشمندانه مردم در انتخابات

حضور هوشمندانه مردم در انتخابات

جمهوری اسلامی ایران دارای یک نظام مردم‌سالار دینی است و محصول انقلاب اسلامی ایجاد بزرگ‌ترین نظام دموکراتیک بر‌مبنای تفکر اسلامی در سطح دنیاست.

مشارکت مبنای اقتدار کشور

مشارکت مبنای اقتدار کشور

یک: انتخابات ۲۸خرداد از طرفی فریضه شرعی، ملی و حق قانونی آحاد ملت و از طرفی خروش عمومی و مصونیت بخش مردم بصیر ایران اسلامی در برابر دسیسه دشمنان است و از سوی دیگر مایه حفظ اعتبار نظام، تحکیم هرچه بیشتر آرمان‌های اصیل نظام اسلامی و منشأ خیرات و برکات ملموس در کشور است.

جلوه‌ اقتدار ملی

جلوه‌ اقتدار ملی

درباره انتخابات ریاست جمهوری 1400 و مشارکت مردم در آن باید چند نکته را مورد توجه قرار داد.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر