jamejamonline
حوادث عمومی کد خبر: ۵۹۸۳۹۶   ۲۷ شهريور ۱۳۹۲  |  ۱۴:۴۹

پسر جنایتکار که با همدستی زن دایی خود نقشه قتل دایی اش را اجرا کرده بود با تایید حکم قصاصش در یک قدمی چوبه دار قرار گرفت.

سناریوی مرگبار پسر جوان برای ازدواج

دوم آذرماه سال 89 همزمان با شکایت مردی در پلیس آگاهی ورامین راز این جنایت فاش شد.

وی به کارآگاهان گفت: خانه ام را به زوج جوانی اجاره داده بودم که زن مستاجر سراغم آمد و گفت: همسرم برای کار به بندر عباس رفته به همین خاطر قصد دارم خانه را زودتر از موعد قرارداد تحویل دهم. تخلیه ناگهانی خانه و مشاهده لکه های خون در اتاق خواب باعث شد به موضوع مشکوک شده و به اداره آگاهی مراجعه کنم.

در ادامه تیمی از ماموران راهی خانه مورد نظر شده و در بازرسی آنجا دریافتند آثار خون متعلق به انسان می باشد. به همین خاطر از زن صاحبخانه به نام «محبوبه» تحقیق کردند.

زن جوان در بازجویی ها به ماموران گفت دیشب دست همسرم با چاقو برید و آثار خون روی دیوار متعلق به این ماجرا می باشد. شوهرم به نام «رضا» صبح امروز برای کار به بندرعباس رفت و قرار است من نیز وسایل خانه را به آنجا ببرم.

ماموران که به اظهارات محبوبه مشکوک شده بودند تحقیقات خود را بر روی او متمرکز کردند. ردیابی تماس های زن جوان نشان داد او با خواهرزاده همسرش به نام «حمید» ارتباط پنهانی دارد. با کشف این سرنخ، «حمید» دستگیر و به اداره آگاهی منتقل شد.

پسر جوان در ابتدا منکر اتهامات خود شد اما در ادامه لب به اعتراف گشود و گفت: از دو سال قبل به صورت تلفنی با زن دایی خود ارتباط دارم. پس از مدتی متوجه شدم عاشق او شده ام و موضوع ازدواج با هم را به میان کشیدم. اما دایی ام سد راه ما بود  به همین خاطر تصمیم به قتل او گرفتیم. شب حادثه، «محبوبه» به خانه مادرش رفت و کلید خانه را به من داد من هم حدود ساعت پنج صبح وارد خانه شده و دایی خود را با ضربه های چاقو کشتم. بعد از قتل، جسد را داخل یک کمد قرار داده و با کمک دو افغانی به بیابان های اطراف ورامین انتقال دادم.

با اعترافات حمید، همسر مقتول نیز به همدستی در این جنایت اعتراف کرد.

دهم تیرماه سال گذشته متهمان در شعبه 74 دادگاه کیفری استان تهران محاکمه شدند و قضات دادگاه پس از دفاعیات متهمان، «حمید» را به قصاص محکوم کردند.«محبوبه» نیز به اتهام معاونت در قتل به 15 سال حبس و 20 سال تبعید محکوم شد.

با اعتراض دو متهم پرونده حکم آنها از سوی قضات ششم دیوان عالی کشور مورد بررسی و تایید قرار گرفت.(مهر)

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:
نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۱
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۰
بی نام
Iran, Islamic Republic of
۰۸:۴۴ - ۱۳۹۳/۰۵/۰۶
خدایی چطوری بعضی ها میتونن با داشتن شوهر یا همسر با كس دیگه ای رابطه پنهانی داشته باشن؟؟؟ بعضیا انگار زده شدن از همسر یا شوهرشون كه میرن با یكی دیگه خب یكی نیست بگه برو طلاق بگیر بعدا برو با یكی دیگه به قصد ازدواج باش دیگه چرا طرفو میكشی؟؟؟ اینام انگار یا خوشی زده زیر دلشون كه میرن دست به قتل میزنن یا دلشون یكم هیجان میخواد كه این كا رو میكنن
۰
۰

یادداشت

بیشتر
قربانیان بی‌گناه غفلت و رذالت

قربانیان بی‌گناه غفلت و رذالت

یکی از تاثر برانگیزترین موضوعاتی که پلیس آگاهی در اجرای ماموریت‌های محوله خود با آن روبه روست رسیدگی به جرائمی است که قربانیان آن، کودکان هستند.

نقش‌ فضای‌ شهری ‌در‌ جرایم

نقش‌ فضای‌ شهری ‌در‌ جرایم

وقوع یک قتل، متاثر از عوامل مختلفی است. بر‌اساس مکتب شیکاگو میان منطقه زندگی افراد و قشر و طبقه آنان با جرم رابطه وجود دارد.

فاصله انگیزه‌ها

فاصله انگیزه‌ها

جرم‌شناسان در مورد رویکرد خود در مورد قتل عمدی، تقسیم‌بندی‌های مختلفی دارند و در‌خصوص انگیزه‌ها، روش‌های انجام قتل و عنصر روانی مرتکب تقسیم‌بندی‌هایی انجام داده‌اند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر