پس از انصراف تیم ملی تکواندو از جام جهانی به‌دلیل بی‌پولی، دیروز ملی‌پوشان بوکس به‌دلیل مشابه از حضور در رقابت‌های جهانی بازماندند تا این بار مشت بی‌پولی روی پیشانی بوکس فرود آید.
کد خبر: ۵۹۵۷۴۳
مشت بی‌پولی و چشمان بسته فوتبال

همین چند روز پیش بود که فدراسیون تکواندو با اعلام بدهی یک میلیاردی بی‌خیال جام جهانی شد و روز یکشنبه اعتصاب کارمندان فدراسیون کشتی گوشه‌ای از بدهی شش‌ میلیاردی این فدراسیون را به‌نمایش گذاشت.

دیروز هم فدراسیون بوکس رسما اعلام کرد پولی برای اعزام ملی‌پوشان (150 میلیون تومان) به رقابت‌های جهانی را ندارد.

این خبر را دیروز در حالی در تحریریه دریافت کردیم که در حال مرور قرارداد برخی بازیکنان در باشگاه‌های دولتی بودیم؛ قراردادهایی که جملگی بیش از یک میلیارد و گاه دو میلیاردی بسته شده است و بازیکنان مورد نظر که پول دولت را در فضای تبعیض‌آمیز و نابرابر ورزش به جیب زده، به هواداران تیمش هم فخر می‌فروشد که فقط به عشق آنها این پیراهن را پوشیده است.

در حالی که بنا به رسم آزاردهنده چند سال اخیر، پول‌های میلیاردی بی‌حساب و کتاب در فوتبال جابه‌جا می‌شود و آب از آب تکان نمی‌خورد که بسیاری از فدراسیون‌های ورزشی با مبلغی معادل قرارداد یکی دو بازیکن بر بسیاری از مشکلات مالی خود فائق می‌آیند نه این‌که حتی 150 میلیون برای اعزام به رقابت‌های جهانی مثل بوکس را نداشته باشند.

با این‌که بحران بی‌پولی حدود یک سال است مجموعه ورزش کشور را تحت تاثیر قرار داده است، اما جامعه ورزش با علم به مشکلات اقتصادی و معیشتی مردم بندرت انتقادهای تند و تیز در این باره داشته است؛ اما جالب این‌که فدراسیون فوتبال با هدف ایجاد فشار رسانه‌ای بر دولت در روزهای گذشته عنوان کرد اردوی پرتغال را به‌دلیل بی‌پولی لغو کرده است.

فدراسیونی که صعود تیم‌ملی به جام‌جهانی در نوع خود یک ظرفیت نهفته درآمدزایی کلان برای آن محسوب می‌شود، اما همچنان آویزان دولت است یا خبر ندارد در فدراسیون‌های دیگر چه می‌گذرد یا چشمان خود را بسته است.

به نظر می‌رسد مسئولان وزارت ورزش و جوانان باید برای تقسیم بودجه و حمایت مالی از فدراسیون‌های مختلف ورزشی نگاه عادلانه‌تر و همه‌جانبه‌تری داشته باشند،‌ کمااینکه بسیاری از مدال‌های کسب شده ما در مسابقات جهانی از همین رشته‌ها به‌دست آمده است.

امید توفیقی - گروه ورزش

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها