نخستین نشست ستاد برگزاری هفته حج با هدف ترویج فرهنگ حج و تشریح برنامه‌های حج تمتع سالجاری با مشارکت سازمان حج و زیارت در بعثه مقام معظم رهبری تشکیل شد و در این جلسه اسامی روزهای هفته حج اعلام شد.
کد خبر: ۵۹۰۲۹۷
اسامی روز های هفته حج اعلام شد

غلامحسین اسلامی فرد دبیر ستاد برگزاری هفته حج گفت: حج، معنویت، هم اندیشی و اتحاد اسلامی به عنوان شعار حج سال‌جاری انتخاب شده است و از این رو روزهای هفته حج با محوریت شعار حج، موضوعاتی همانند: حج و هم اندیشی- حج، خودسازی و معنویت - حج ، مقام و منزلت زن- حج ولایت و رهبری- حج و اتحاد اسلامی- حج ،بهداشت و سلامت را در بر می‌گیرد.

وی افزود: در هفته حج که از تاریخ 16 شهریور (اول ذیقعده ) آغاز می‌شود ، مجموعاً 300 نمایشگاه عکس و پوستر در سراسر کشور برگزار می شود و در هر استان سه نمایشگاه اصلی دایر خواهد شد.

مشاور خبری و اطلاع رسانی نماینده ولی فقیه در امور حج و زیارت اظهار کرد: برای روزهای هفته حج طی هماهنگی‌های صورت گرفته تولیدات متنوعی در برنامه هایی همچون روضه رضوان، حلقه‌های توسل در شبکه قرآن، گفتگوی ویژه خبری سیما، پخش زنده رادیو ایران و برنامه دو نیم ساعتِ شبکه خبر با حضور کارشناسان و صاحب نظران حوزه حج وز یارت در نظر گرفته شده است. در این هفته همچنین پیش از خطبه‌های نماز جمعه‌های سراسر کشور، نمایندگانی از سوی بعثه مقام معظم رهبری و سازمان حج و زیارت به تشریح برنامه‌های فرهنگی و اجرایی حج سال 92 خواهند پرداخت. نماینده ولی فقیه و سرپرست حجاج ایرانی سخنران پیش از خطبه های نماز جمعه تهران خواهد بود.

اسلامی فرد افزود: به همت معاونت توسعه مدیریت و منابع بعثه مقام معظم رهبری، برنامه هایی از قبیل: برگزاری نمایشگاهی در حاشیه دیدار مقام معظم رهبری از محصولات جدید فرهنگی بعثه، برگزاری نمایشگاه‌ های عکس و پوستر به مناسب هفته حج در پارک پردیسان، فرهنگسراهای تهران و اکثر وزارتخانه‌ها ،نمایشگاهی از عکس و محصولات فرهنگی حج در ایستگاه‌های متروی ولیعصر(عج) و تجریش و همچنین تبلیغات با کلیپ‌هایی با صدا و بی صدا در واگن‌های مترو برای هفته حج در نظر گرفته شده است .

همچنین پوستر هفته حج با هماهنگی تاکسیرانی استان تهران بوسیله پنج هزار دستگاه تاکسی در سطح شهر در معرض دید شهروندان تهرانی قرار خواهد گرفت.

پیش شماره نشریه زائر نیز که در طول مراسم حج منتشر می‌شود در هفته حج انتشار خواهد یافت.

جزئیات برنامه‌های هفته حج در جلسه روز شنبه ستاد برگزاری حج در محل روابط عمومی بعثه مقام معظم رهبری نهایی می شود.(مهر)

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها