jamejamonline
بین الملل عمومی کد خبر: ۵۸۰۲۳۳   ۲۶ تير ۱۳۹۲  |  ۱۲:۱۱

ولادیمیر پوتین رئیس جمهوری روسیه اعلام کرد مناسبات روسیه و آمریکا بسیار مهمتر از رسوایی جاسوسی ادوارد اسنودن است.

اهمیت روابط با امریکا از جاسوسی اسنودن بیشتر است

به گزارش واحد مرکزی خبر،به نقل ازخبرگزاری فرانسه،این درحالیست که به رغم احتمال اعطای پناهندگی سیاسی روسیه به ادوارد اسنودن افشاگر اطلاعات محرمانه آمریکا،باراک اوباما رئیس جمهور این کشورهمچنان قصد دارد به روسیه سفر کند.

جی کارنی سخنگوی کاخ سفید روزسه شنبه اعلام کرد رئیس جمهور آمریکا درنظر دارد ماه سپتامبر به روسیه سفر کند.

سخنگوی کاخ سفید تأکید کرد؛ اسنودن مدافع حقوق بشر نیست بلکه متهم به افشای اطلاعات محرمانه است.

وی در ادامه از روسیه خواست اسنودن را به آمریکا مسترد کند تا درمقابل دستگاه قضایی محاکمه شود.

اسنودن که گذرنامه آمریکایی اش باطل شده است از23 ژوئن در ترانزیت فرودگاه مسکو به سرمی برد.سه کیفرخواست برضد وی در آمریکا تعریف شده است که براساس هر یک از آن ها تا 10 سال زندان در انتظار وی خواهد بود.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
صلح میان اشباح

صلح میان اشباح

ماه‌ها پیشتر وقتی نمایندگان دولت کابل و سران طالبان در دوحه گرد هم آمدند تا پس از توافق واشنگتن با طالبان، طرح صلحی را دراندازند، در همین ستون نوشتم که این گفتگوها با وجود سروصدای بلند رسانه‌ های آن حاصلی نخواهد داشت.

تکرار یک تجربه شکست خورده در عراق

تکرار یک تجربه شکست خورده در عراق

مقامات دولت جو بایدن در آمریکا از استمرار حضور خود در عراق سخن می‌گویند، هر چند می‌خواهند بخشی از این حضور را به بهانه مشورت به نیروهای عراقی صورت دهند! سوال اصلی اینجاست؛ بازیگری که خود نقش ایجادکننده بحران عراق و حامی گروه‌های تروریستی را داشته است، اکنون چگونه می‌خواهد در نقش حل‌کننده بحران در منطقه ایفای نقش کند؟! این سوال مهمی است که دموکرات‌ها و جمهوریخواهان در آمریکا و عوامل آنها در منطقه هیچ‌گاه قدرت پاسخ‌دهی به آن را ندارند.

از خشونت تا نژادپرستی سیستماتیک

از خشونت تا نژادپرستی سیستماتیک

طی روزهای اخیر، جوبایدن بخشی از توان دولت خود را بر روی «مقابله با قوانین حمل سلاح » در آمریکا متمرکز کرده و از عزم و اراده خود و همراهانش برای کاهش خشونت‌ های عمومی در ایالات متحده سخن گفته است.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر