jamejamnashriyat
کد خبر: ۵۷۹۴۲۴   ۲۳ تير ۱۳۹۲  |  ۱۸:۵۹

بسیاری هنوز بر این باورند که زنان دچار بیمار قلبی امکان زایمان طبیعی را به دلیل فشاری که به قلب وارد می‌شود، ندارند، اما برای ۹۰ درصد این مادران بجز ‌آنهایی که آئورت بزرگ و فشار ریه دارند، این امکان وجود دارد.

نیلوفر سمیعی، متخصص قلب و عروق در گفت‌وگو با فارس با بیان این مطالب افزود: اگر بیماری قلبی ناشی از عوامل مادرزادی، روماتیسم قلبی، اختلالات هدایتی و عضله قلب باشد، زایمان طبیعی در بیشتر موارد منعی نخواهد داشت. وی ادامه داد: این روش‌ها در کشور ما مرسوم نیست و حتی آموزش در دوران دستیاری برای استفاده از این تجهیزات به پزشکان متخصص به حد کافی داده نمی‌شود تا مراحل زایمانی مادر را کوتاه کند و اگر قرار است زایمان طبیعی به روش سنتی و دوازده ساعته انجام شود، بهتر است زایمان با روش سزارین صورت گیرد.

ریفلاکس معده را حتما درمان کنید

یک فوق‌تخصص گوارش ایجاد تغییر مخاطی و سلولی مری را که در نتیجه بازگشت اسید معده به مری رخ می‌دهد، یکی از علت‌های ابتلا به سرطان مری دانست و گفت: بیماری ریفلاکس معده که با سوزش سردل و ترش کردن تشخیص داده می‌شود، یکی از شایع‌ترین علت‌های سرفه مزمن در افراد به شمار می‌رود. این بیماران ممکن است از سرفه مزمن و شبانه، خلط پشت حلق یا تک‌سرفه شکایت کنند.دکتر محمدجعفر فره‌وش در گفت‌وگو با ایسنا افزود: بیماری برگشت اسید معده به مری که به ریفلاکس معده به مری شهرت دارد، در صورت نداشتن تحرک، اضافه وزن و مصرف غذاهای فست‌فود تشدید می‌یابد.البته مصرف داروهای کاهنده اسید معده یا آنتی‌اسید برای درمان این دسته از بیماران بنا به تشخیص پزشک متخصص کفایت می‌کند​.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
نباید دوباره معطل غرب شویم

نباید دوباره معطل غرب شویم

تحولاتی که در ارتباط با برنامه هسته‌ای ایران در روزهای اخیر در اروپا و با حمایت آمریکا در حال رخ دادن است عمدتا به‌دلیل موضع قاطع ایران در اجرای حرف قطعی است که مقام معظم رهبری اعلام کردند مبنی بر این‌که تا وقتی لغو تحریم‌ها به صورت کامل صورت نگیرد ما نیز به تعهدات برجامی خودمان باز نخواهیم گشت و فقط وقتی آمریکا به‌صورت عملی، تحریم‌ها را بردارد و این مساله راستی‌آزمایی شود آن زمان ایران هم حاضر است بار دیگر تعهدات برجامی خود را به‌صورت کامل اجرا کند.

چراغ سبز به کرونا و سفر

چراغ سبز به کرونا و سفر

براساس آخرین اطلاعات می‌توان گفت وضعیت کرونا در کشور بسیار شکننده است، چراکه وضعیت ‌ ۱۱ شهرستان ‌قرمز، ۳۲شهرستان نارنجی، ۲۵۱ شهرستان زرد و ۱۵۴ شهرستان نیز آبی گزارش شده است.

گفتگو

بیشتر
ورزش، رمز سلامت در سالمندی

در گفت‌وگو با دکتر ایرج عبداللهی، عضو هیأت‌مدیره انجمن فیزیوتراپی ایران با بهترین فعالیت‌ های ورزشی برای سالمندان آشنا می‌شویم

ورزش، رمز سلامت در سالمندی

زمزمه‌های ناامیدکننده

گفت‌وگو با محمد مرندی درباره اخبار ضد و نقیض رسانه‌های خارجی مبنی بر «گفت‌وگو‌های امیدوار کننده ایران و غرب»

زمزمه‌های ناامیدکننده

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
حراجی جراحی!

درآمد بالا و ریسک کم عمل جراحی زیبایی سبب شده برخی پزشکان برخلاف تخصص‌شان به این بازار رو بیاورند

حراجی جراحی!

پیشخوان

بیشتر