مدیر روابط عمومی آبفای استان ایلام گفت: گرمای بالای 45 درجه سبب قطعی آب شرب ایلام شد.
کد خبر: ۵۷۸۶۹۴
گرمای بالای 45 درجه آب شرب ایلام را قطع کرد

محمدتقی رشیدی امروز در گفت‌وگو با فارس در ایلام اظهار داشت: گرمای بی‌سابقه بالای 45 درجه هوای ایلام و مصرف بی‌رویه آب از سوی شهروندان ناشی از این گرمای بی‌سابقه سبب قطعی آب در برخی از نقاط شهر ایلام شده است.

وی با بیان اینکه شرکت آب و فاضلاب شهر ایلام هیچ اقدامی بر قطعی آب شهروندان ایلام نکرده ادامه داد: تنها مصرف زیاد آب شرب و گرمای بالای 45 درجه سبب افت فشار و یا قطعی آب شرب شهروندان شده است.

این مسئول با بیان اینکه در حال حاضر 100 هزار دستگاه کولر آبی به ظرفیت مصرف‌کنندگان آب شرب در شهر ایلام افزوده شده است، اضافه کرد: هر کولر آبی در طول شبانه‌روز بین 200 تا 300 لیتر آب مصرف می‌کند.

رشیدی تصریح کرد: افزون بر این سالانه 3 هزار مشترک آب به جمع مشترکین آب و فاضلاب شهر ایلام افزوده می‌شود.

مدیر روابط عمومی شرکت آب و فاضلاب استان ایلام گفت: در عین حال هیچ تغییری در میزان تولید آب شرب ایلام روی نداده است.

وی ادامه داد: با این حال در حال حاضر طرح تولید آب شرب از سد ایلام به میزان 200 لیتر در ثانیه در دست اجرای شرکت آب و فاضلاب استان ایلام قرار داشته و این طرح هم‌اکنون 85 درصد پیشرفت فیزیکی دارد.

این مسئول اضافه کرد: تکمیل این طرح نیازمند اعتبارات ویژه‌ای است که باید در اختیار مدیر شرکت آب و فاضلاب استان ایلام قرار گیرد.

رشیدی تصریح کرد: همچنین نقاط بالادستی شهر ایلام از جمله جانبازان، چالیمار و ... نیازمند مخازن 2 هزار مترمکعبی ذخیره آب بوده که ایجاد و نصب آن نیازمند اعتبارات ویژه‌ای است که در ردیف اعتبار سال‌جاری گنجانده نشده که باید مسئولان امر در این راستا تلاش کنند.

مدیر روابط عمومی شرکت آب و فاضلاب استان ایلام گفت: این دستگاه هیچ برنامه‌ای برای قطعی آب شرب شهروندان ایلامی نداشته و تنها مصرف بی‌رویه ناشی از گرمای بی‌سابقه هوای ایلام مشکلات افت فشار را به دنبال داشته است.

وی از شهروندان ایلامی خواست با رعایت الگوی مصرف شرکت آب و فاضلاب، استان ایلام را در توزیع عادلانه آب شرب یاری دهند.

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها