jamejamonline
ورزشی ورزش های توپی کد خبر: ۵۷۷۸۶۶   ۱۸ تير ۱۳۹۲  |  ۱۰:۴۴

ذوق زدگی انگلیسی ها از قهرمانی تنیسورشان در ویلمبدون؛

اعطای لقب"سر" به اندی ماری

قهرمانی اندی ماری در جام ویلمبدون به مذاق انگلیسی ها خوش آمده ، چون نخست وزیر این کشور اعطای لقب "سر" به این تنیسور را در دستور کار خود دارد.

اعطای لقب"سر" به اندی ماری

به گزارش سایت جام جم ورزشی؛اندی ماری سه روز پیش  با پیروزی بر نوواک جوکوویچ فاتح ویمبلدون شد.

 دیوید کامرون،‌ نخست وزیر انگلیس درباره قهرمانی بزرگ اندی ماری گفت: موفقیت ماری به تمام بریتانیا تعلق دارد. او نه فقط شایسته قهرمانی در ویلمبدون که جایگاهی بالاتر از آن است. واقعیت این است که پیش از برگزاری دیدار فینال من شک داشتم که او بتواند جوکوویچ را شکست بدهد اما او این کار را کرد و همه ما را خوشحال و سرافراز کرد.

نخست وزیر انگلیس درادامه : در نظر داریم تا لقب "سر" را به اندی ماری اهدا کنیم.

ماری که پیش از این به دلیل قهرمان در بازی‌های المپیک جایزه OBE را دریافت کرد به احتمال زیاد چندی دیگر به جمع افرادی می پیوندد که در بریتانیا لقب "سر" گرفته‌اند.

ورزشکاران و مربیان زیادی از بریتانیا تاکنون لقب سر گرفته‌اند، معروف‌ترین آنها "الکس فرگوسن" بود که در سال 1999 به دلیل پیروزی تاریخی برابر بایرن‌ مونیخ  به لقب "سر" مفتخر شده است.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
دشواری های ساخت فیلم ورزشی

دشواری های ساخت فیلم ورزشی

 سینما می‎تواند یک پل ارتباطی بین فرهنگ و ورزش باشد. وقتی که فیلم‎های ورزشی ساخته نمی‎شود از جهات گوناگونی به ورزش هم کمتر پرداخته می‎شود.

درسی که پرسپولیس به ما داد

درسی که پرسپولیس به ما داد

تا به‌حال توی چشم‌های شیر زل زده‌اید؟! اگر این مطلب را می‌خوانید نشان می‌دهد که هیچ‌گاه در چشمان هیچ شیر زنده و آزادی زل نزده‌اید، چرا که چشم‌های شیر درنده پیش از دندان‌های او طعمه را از پای در می‌آورد.

پرسپولیس؛ یک ذهن برنده

پرسپولیس؛ یک ذهن برنده

برای ریشه‌یابی موفقیت این روزهای پرسپولیس که بعد از چهار قهرمانی متوالی در لیگ‌ برتر باز هم یکی از شانس‌های قهرمانی در این فصل است، باید در ابتدا به یک مثال اشاره کنم.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر