سازمان هواشناسی پیش‌بینی کرد؛

دمای 40 درجه سانتیگراد در 9 استان کشور

مدیرکل پیش بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی گفت: فردا دمای 9 استان کشور بالای 40 درجه سانتیگراد خواهد بود و خوزستان بابیشینه دمایی برابر 50 درجه سانتیگراد گرمترین استان کشور است.
کد خبر: ۵۷۷۳۸۹
دمای 40 درجه سانتیگراد در  9 استان کشور

عبدالرضا امیدوار شهری در گفت‌وگو با مهر با بیان این مطلب افزود: بر اساس نقشه های پیش یابی هواشناسی در سه روز آینده در شرق کشور به ویژه منطقه زابل وزش باد شدید ادامه دارد و گرد و خاک ناشی از آن سبب کاهش دید افقی و کاهش کیفیت هوا در استان سیستان و بلوچستان  و خراسان جنوبی و به دنبال آن اختلال در تردد جاده ای می شود.

به گفته وی، طی این مدت گرد و خاک رقیق ناشی از سرعت وزش باد بر روی کشورعراق در برخی مناطق استان های غرب و جنوب غرب کشور سبب کاهش کیفیت هوا می شود.

امیدوار اظهار داشت: فردا دمای استان های  خوزستان، ایلام، فارس، قم، کردستان، کرمانشاه، کهکیلویه و بویر احمد، لرستان و یزد بالای 40 درجه سانتیگراد پیش بینی می شود و خوزستان با بیشینه دمایی معادل 50 درجه سانتیگراد گرمترین استان و اردبیل با بیشینه دمایی برابر 25 درجه سانتیگراد بالای صفر خنکترین استان کشور خواهد بود.

مدیرکل پیش بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی تصریح کرد: فردا آسمان پایتخت صاف در پاره ای نقاط همراه با وزش باد است.بیشینه و کمینه دما ی پایتخت مانند امروز برابر 39 و 26 درجه سانتیگراد بالای صفر خواهد بود.

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها