jamejamnashriyat
کد خبر: ۵۷۵۶۸۳   ۱۰ تير ۱۳۹۲  |  ۱۸:۱۱

استاندار هرمزگان از تصویب گوکسر به عنوان مرز رسمی در آینده‌ای نزدیک خبر داد و گفت: با اقدامات و طرح‌هایی که دولت در شهرستان جاسک در دست اجرا دارد، این شهرستان به یک شهرستان توانمند و برخوردار تبدیل می‌شود.

ابراهیم عزیزی با اشاره به صدور مجوز صید و صیادی در شهرستان جاسک، با توجه به نوع مشاغل فعال در این منطقه خاطرنشان کرد: با معرفی اسامی واجدین شرایط از سوی فرماندار جاسک به شیلات، در یک هفته برای 350 متقاضی صید و صیادی و تمام لنج‌داران متقاضی در این شهرستان مجوز صادر می‌شود.

مدیرکل شیلات هرمزگان نیز از پیشرفت فیزیکی 95 درصدی طرح احداث بندر صیادی گوکسر جاسک خبر داد و گفت: با تکمیل این طرح، حدود هزار شغل برای اهالی این منطقه ایجاد می‌شود.‌ قدرت‌الله میرزاده با بیان این که مطالعات احداث بندر صیادی گوکسر از سال 82 آغاز شد، افزود: مجموع اعتبار این طرح 200 میلیارد و 360 میلیون ریال بوده که تاکنون 185 میلیارد ریال آن اختصاص داده شده است. / مهر

بهره‌برداری از طرح راه‌آهن سبزوار تا پایان سال

فرماندار سبزوار با بیان این که طرح راه‌آهن سبزوار اکنون در حال انجام است و با وجود مشکلات اقتصادی، تعطیل نشده است، گفت: این طرح تا پایان امسال به بهره‌برداری می‌رسد.‌ قاسم شعبانی افزود: تلاش ما این بود که تا پایان دولت دهم این طرح به سرانجام برسد، اما برخی مشکلات مانع آن شد که امیدواریم تا پایان سال به سرانجام برسد.

وی درباره احداث منطقه ویژه اقتصادی سبزوار خاطرنشان کرد: مقدمات کار در این منطقه فراهم شده و زمین مورد نیاز پیش‌بینی شده است، اما مشکل مهم در این منطقه نبود سرمایه‌گذار بخش خصوصی است./ فارس

نابودی سبزیکاری‌های آلوده در «قره‌سو»

بخشدار مرکزی کرمانشاه با اشاره به آبیاری حدود 5 هکتار از سبزیکاری‌های حاشیه‌ «قره‌سو» با آب آلوده، گفت: هشدارهای لازم را به پاسگاه‌های حاشیه‌ قره‌سو در خصوص خودروهای حمل سبزی داده‌ایم و طی یکی دو هفته‌ آینده سبزیکاری‌های آلوده در قره‌سو نابود می‌شود.

اردشیر شهریاری درباره آبیاری سبزیکاری‌های حاشیه‌ رودخانه‌ قره‌سو با آب آلوده، یادآور شد: متاسفانه چند سال است با وجود تلاش مسئولان از جمله مرکز بهداشت، جهاد کشاورزی، بخشداری و... برخی افراد سودجو در این روستاها با استفاده از آب آلوده سبزیکاری می‌کنند./ ایسنا

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
شکل‌گیری موج ششم کرونا بعید نیست

شکل‌گیری موج ششم کرونا بعید نیست

درباره این که چه زمانی به قله پیک پنجم کرونا در کشورمان می‌رسیم و از چه زمانی به بعد سیر نزولی در ابتلاها و مرگ را تجربه می‌کنیم، افراد زیادی کنجکاوی می‌کنند ولی واقعیت این است برای این سؤال پاسخ روشنی وجود ندارد چون این موضوع قابل پیش‌بینی نیست و تا اتفاقات روی ندهد و وضعیت روز به روز را با گذشته مقایسه نکنیم، نمی‌توانیم بگوییم آیا به قله موج پنجم رسیده‌ایم یا نه.

دولت منتخب و مساله تمرکززدایی

دولت منتخب و مساله تمرکززدایی

آنچه امروز تحت عنوان توسعه یا توسعه پایدار در جهان‌ می‌شناسیم، فرآیندی است که به‌ دنبال‌ آن منابع قدرت، ثروت، آموزش و بهداشت، به‌ صورت یکسان در مناطق جغرافیایی یک کشور در دسترس همه طبقات قرار گیرد.

گفتگو

بیشتر
كودكان دلتایی؛ مبتلا و ناقل

بررسی‌ها نشان می‌دهد سویه دلتای ویروس كرونا نسبت به انواع قبلی مسری‌تر بوده و كودكان بیشتری را به‌صورت علامت‌دار مبتلا می‌كند

كودكان دلتایی؛ مبتلا و ناقل

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
وضعیت قرمز گیشه

سینما سال جدید را هم با بحران شروع کرده و ظاهرا مردم هنوز رغبتی به فیلم دیدن ندارند

وضعیت قرمز گیشه

پیشخوان

بیشتر