jamejamonline
جامعه عمومی کد خبر: ۵۷۱۹۱۳ ۲۷ خرداد ۱۳۹۲  |  ۱۶:۰۵

معاون عمرانی وزیر آموزش و پرورش از تصویب ۸۷۵ میلیارد تومان اعتبار ویژه تخریب، بازسازی و مقاوم‌سازی مدارس در بودجه ۹۲ خبر داد.

اختصاص ۸۷۵ میلیارد تومان به بازسازی مدارس فرسوده

به گزارش فارس، مرتضی رئیسی معاون وزیر و رئیس سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور با بیان اینکه اعتبارات تخریب و بازسازی مدارس نسبت به سال گذشته کاهش یافته است، گفت: رقمی که تخصیص داده شده، رقم قابل توجهی است و چنانچه در موعد مقرر تخصیص یابد، اولویت اول سازمان نوسازی، تکمیل پروژه‌های نیمه تمام خواهد بود.

وی با بیان اینکه 875 میلیارد تومان اعتبار ویژه تخریب، بازسازی و مقاوم‌سازی مدارس در بودجه 92 تصویب شده است، ادامه داد: از مبلغ 6200 میلیارد تومان اعتبار تخریب و بازسازی مصوب سال 85، تاکنون ۴ هزار میلیارد تومان در اختیار سازمان نوسازی مدارس قرار گرفته است.

رئیسی افزود: بر این اساس ،60 درصد از توافق‌های انجام شده از اعتبارات تخریب و بازسازی مدارس تاکنون تخصیص یافته است و چنانچه تا 2 سال آینده مابقی این اعتبارات و همچنین مابه‌التفاوت افزایش قیمت مصالح در اختیار سازمان نوسازی قرار بگیرد، مدارس کشور را از لحاظ ایمنی به وضعیت مطلوب خواهیم رساند.

به گزارش مرکز اطلاع‌رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش و پرورش، وی گفت: سازمان نوسازی این آمادگی را دارد تا 2 سال آینده تمام مدارس تخریبی را بازسازی و مقاوم‌سازی کند، البته تحقق این امر منوط به تخصیص اعتبارات مربوط به قانون تخریب و بازسازی مدارس است.

معاون عمرانی وزیر آموزش و پرورش اضافه کرد: برای ارائه آموزش بهتر باید استانداردسازی مدارس و فضاهای آموزشی از مهم‌ترین برنامه‌های وزارت آموزش و پرورش باشد و با تلاشی که در سازمان نوسازی صورت می‌گیرد، در آینده نزدیک شاهد استانداردسازی مدارس ناایمن خواهیم بود.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
مدیریت بی‌هوا

مدیریت بی‌هوا

روز‌های تقویم یکی‌یکی سیاه می‌شود، درست مانند آسمان این روزهای کلانشهرهای کشور‌ که غرق دود است اما آلودگی هوا داستان تازه‌ای نیست و این مشکل چند دهه است که برای شهروندان شاخ‌و‌شانه می‌کشد.

پیام امید برای پرستاران

پیام امید برای پرستاران

دیروز در روز پرستار، افراد زیادی به ما تبریک گفتند، اما یک تبریک بیشتر از همه باعث خوشحالی جامعه پرستاری شد؛ پیام تبریک رهبر معظم انقلاب که به جامعه پرستاری امیدی دوباره داد.

گفتگو

بیشتر
پیشنهاد سردبیر بیشتر