رهبر معظم انقلاب تاکید کردند:

اتحاد و همدلی ضروری‌ترین نیاز دنیای اسلام

همزمان با عید مبعث و سالروز بعثت پیامبر مکرم اسلام (ص)، مسئولان نظام، نمایندگان و سفیران کشورهای اسلامی و جمعی از خانواده معظم شهدا با حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی دیدار کردند.
کد خبر: ۵۶۹۰۷۷

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی دفتر مقام معظم رهبری، حضرت آیت‌الله خامنه‌ای در این دیدار ضمن تبریک عید مبعث، مهم‌ترین وظیفه امت اسلامی را در شرایط کنونی، هوشیاری و شناخت نقشه راه خود و همچنین نقشه دشمن دانستند و تأکید کردند: طراحی اصلی دشمن ایجاد اختلاف و درگیری میان مسلمانان است؛ بنابراین ضروری‌ترین نیاز دنیای اسلام اتحاد و اتفاق و همکاری و همدلی است.

ایشان با اشاره به مزاحمت‌ها و معارضه‌هایی که همواره در مقابل پیامبران الهی و دعوت به حق آنها وجود داشته است، افزودند: این مخالفت‌ها و مقابله‌ها در برابر دعوت پیامبر اسلام(ص)، سنگین‌تر و همه جانبه‌تر بود و تا آخر عمر شریف آن حضرت به شکل‌های مختلف ادامه داشت.

رهبر انقلاب اسلامی با تأکید بر این‌که امروز نیز در مقابل ندای اسلام معارضه و دشمنی وجود دارد، خاطرنشان کردند: بعد از آن‌که دعوت‌های غیرالهی اعم از دعوت مکاتب مارکسیسم و لیبرالیسم، نتوانستند سعادت بشریت را تأمین کنند، امروز دل‌ها و نگاه‌ها متوجه اسلام است، بنابراین دشمنی با اسلام به عنوان کانون اندیشه عدالتخواهی و کرامت انسان، سنگین است.

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای، اهانت به پیامبر اسلام(ص) را نمونه‌ای از این دشمنی‌ها دانستند و افزودند: نمی‌توان باور کرد که اهانت به اسلام و اسلام‌ستیزی در دنیا، بدون طراحی سرویس‌های اطلاعاتی قدرت‌ها و حمایت مالی آنها باشد.

ایشان با تأکید بر این‌که برخی رفتارها و اقدامات مسلمانان همچون جمودها و تحجرها، بهانه اسلام‌ستیزی را به قدرت‌های سلطه‌گر می‌دهد، گفتند: مسلمانان باید دعوت به اسلام را با صراحت و شجاعت و صداقت و عدالت انجام دهند تا دل‌ها را به سوی خود جذب کنند.

رهبر انقلاب اسلامی خاطرنشان کردند: مسلمانان باید در مقابل دشمنی‌ها با پیام اسلام، بایستند همان‌گونه که پیامبر اسلام(ص) و همه مؤمنان به اسلام در طول تاریخ ایستادند.

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای لزوم بصیرت امت اسلامی و شناخت نقشه راه مسلمانان و نقشه راه دشمن را بسیار ضروری خواندند و خاطرنشان کردند: نقشه اصلی دشمن ایجاد اختلاف میان مسلمانان و تحریک تعصب‌های مذاهب مختلف اسلامی علیه یکدیگر است تا توجه امت اسلامی از کانون اصلی دشمنی یعنی سرمایه‌داری فاسد و صهیونیسم غاصب و قسی القلب منحرف شود.

ایشان تأکید کردند: امت اسلامی اعم از ملت‌ها، سیاستمداران و روشنفکران باید این نقشه راه دشمن را بشناسند تا بتوانند در مقابل آن تدبیر کنند و دچار عملکرد اشتباه نشوند.رهبر انقلاب اسلامی افزودند: قدرت‌های سلطه‌گر می‌خواهند با ایجاد اختلاف میان مسلمانان، آنان را از مسائل اصلی خود و همچنین پیشرفت مورد نیاز، غافل کنند.

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای خاطرنشان کردند: غربی‌ها در گذشته، از طریق استعمار این هدف را دنبال می‌کردند و اکنون با ایجاد اختلاف میان مسلمانان به‌دنبال این هدف هستند.ایشان تأکید کردند: البته غربی‌ها با شعارهای طرفداری از حقوق بشر و حمایت از دموکراسی نخواهند توانست لکه ننگ استعمار را از دامان خود پاک کنند.

مسلمانان نقشه راه خود را بشناسند

رهبر انقلاب اسلامی در جمع‌بندی سخنان خود گفتند: با توجه به نقشه راه دشمن، مسلمانان باید با بصیرت و شناخت دشمن و نقشه‌های آن، نقشه راه خود را که همان اتحاد و اتفاق و همکاری و همدلی است بدرستی بشناسند.

در ابتدای این دیدار که رؤسای قوای مقننه و قضاییه و رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام نیز حضور داشتند، آقای احمدی‌نژاد، رئیس‌جمهور با تبریک سالروز مبعث پیامبر گرامی اسلام، نبی مکرم اسلام را گنجینه علم و اسرار خداوند متعال خواند و با اشاره به خصایل پیامبر گرامی اسلام افزود: رسالت اصلی حضرت محمد مصطفی(ص) هدایت بشر بود و در این مسیر متحمل سختی‌های زیادی شد.

وی افزود: هدف رسالت پیامبر عظیم‌الشان اسلام اتمام مکارم اخلاق، مخاطب پیام او همه بشریت و گستره رسالت او همه‌ جهان برای کمال یافتن انسان بود.

رئیس‌جمهور، انقلاب عظیم ایران به رهبری امام را دعوت به راه پرافتخار و سعادت آفرین انبیای الهی دانست و گفت: استقرار کامل توحید و عدالت در جهان براساس وعده حق خداوند با ظهور آخرین ذخیره الهی یعنی امام عصر(عج) محقق خواهد شد.

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها