jamejamonline
جامعه عمومی کد خبر: ۵۶۷۷۴۸ ۱۱ خرداد ۱۳۹۲  |  ۱۶:۲۹

رئیس اداره سلامت مادران وزارت بهداشت اعلام کرد:

آخرین آمار مرگ و میر مادران باردار در ایران

رییس اداره سلامت مادران وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی آخرین آمار مربوط به مرگ و میر مادران باردار در کشور را 20.3 مرگ در هر 100 هزار تولد زنده اعلام کرد.

آخرین آمار مرگ و میر مادران باردار در ایران

به گزارش روز شنبه جام جم آنلاین از وزارت بهداشت، دکتر فرحناز ترکستانی رییس اداره سلامت مادران وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: طبق قانون برنامه پنجم توسعه کشور این رقم باید به 15 برسد.

وی در خصوص اقدامات اداره سلامت مادران اظهارداشت: انتخاب هشت بیمارستان نمونه دوستدار مادر، آموزش کشوری ارائه خدمات مامایی و زایمان در بیمارستان های دوستدار مادر، توجیه متخصصان ضریب «K» در مورد علل مرگ و میر مادران پیش از آغاز به کارشان، تهیه و آموزش راهنمای کشوری ارائه خدمات مامایی و زنان، برگزاری کلاس های آمادگی برای زایمان، برگزاری دوره های تربیتی زایمان در روستاهای محروم و دورافتاده و پیگیری بخشنامه های پزشک مقیم و معین در مناطق و بیمارستان ها برنامه های این اداره برای بهبود امور مربوط به زنان و زایمان بوده است.

رییس اداره سلامت مادران وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی اجباری شدن طرح مامایی با ذکر آن در دفترچه های آزمون های سراسری برای سهولت در دریافت مجوز استخدامی آنان، رسیدگی به مسائل رفاهی متخصصان زنان و زایمان در مناطق محروم با کمک خیران، افزایش انجام زایمان های طبیعی توسط متخصصان در طول دوره های آموزشی، رفع برخی از مشکلات پرداخت ها را به عنوان برخی از پیشنهادات و راهکارهای این اداره برای بهتر شدن وضعیت زنان و زایمان ها در مراکز درمانی اعلام کرد.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
اسلام، ضامن حقوق و آزادی زنان

اسلام، ضامن حقوق و آزادی زنان

دین اسلام، حقوقی را برای انسان قرار داده است که در این خصوص تفاوتی میان زن و مرد به عنوان دو فرد وجود ندارد و حقوق مشترک زنان و مردان در جامعه اسلامی تلقی می‌شود.

محرومیت زدایی عزم جدی می‌خواهد

محرومیت زدایی عزم جدی می‌خواهد

اتفاقی تلخ که برای مرحوم خانم آسیه پناهی افتاد بار دیگر ذهن‌ها را متوجه این موضوع کرد که باید برای محرومان و مستضعفان جامعه که قدرت خرید مسکن ندارند و به کپرنشینی و حاشیه‌نشینی روی آورده‌اند، فکری اساسی کرد.

آتش غفلت در جنگل

آتش غفلت در جنگل

حجم بالای بارندگی‌های چند هفته گذشته باعث افزایش رویش علف‌های هرز در جنگل‌های مختلف ایران شده‌است.

گفتگو

بیشتر
پیشنهاد سردبیر بیشتر