jamejamonline
حوادث عمومی کد خبر: ۵۶۶۳۴۸   ۰۶ خرداد ۱۳۹۲  |  ۱۶:۳۶

زن شیادی که با طرح دوستی با خانواده هایی که جهت تفریح به پارک ها آمدند، دختربچه های آنان را شناسایی کرده و در فرصتی مناسب اقدام به سرقت طلاجاتشان می کرد،از سوی ماموران کلانتری 153 شهرک ولیعصر شناسایی و دستگیر شد.

سارق طلاجات کودکان به دام افتاد

به گزارش روز دوشنبه جام جم آنلاین به نقل از پایگاه پلیس، سرهنگ حسین اسدی سرکلانتر پنجم پلیس پایتخت گفت:چندی پیش در پی مراجعه تعدادی از شهروندان و اهالی ساکن در شهرک ولیعصر (عج) تهران مبنی بر اینکه زنی حدوداً 30ساله در سطح پارک های منطقه با طرح دوستی با خانواده هایی که جهت تفریح به پارک ها می روند دختربچه های آنان را شناسایی کرده در صورت داشتن زیورآلاتی نظیر گوشواره، النگو و یا دستبند طلا، کودکان را فریب داده و به دور از چشمان والدین در فرصتی مناسب اقدام به سرقت طلاجات دختربچه ها می نماید، پرونده ای در این رابطه تشکیل و بلافاصله در دستور کار ماموران معاونت تجسس کلانتری ولیعصر قرار گرفت.

وی افزود: پس از تشکیل پرونده اکیپی از کارآگاهان زبده این معاونت مسئولیت رسیدگی به موضوع را بر عهده گرفتند.ماموران در اولین گام از رسیدگی به پرونده تعدادی از شکات را به کلانتری دعوت و از آنان تحقیق کردند در تحقیقات پلیسی مشخصات ظاهری سارق که زنی حدوداً 30 ساله، سیاه چهره، لاغر اندام و قد کوتاه بود اخذ و در اختیار واحدهای گشتی و ماموران گشت نامحسوس کلانتری قرار گرفت.

با به دست آمدن مشخصات ظاهری متهم تلاش برای دستگیری وی آغاز شد تا اینکه یکی از واحدهای گشتی موفق شد ساعت 12 ظهر روز گذشته متهم را در پارک قائم که در حال پرسه زنی بود، شناسایی و دستگیر کنند.

سرهنگ اسدی اظهارداشت:متهم پس از دستگیری بلافاصله به کلانتری منتقل و تحت بازجویی های فنی و پلیسی قرار گرفت در خلال تحقیقات پلیسی و در بررسی سیستم «فایلر پرو آگاهی» مشخص شد متهم که «مریم» نام دارد سابقه دار بوده و در سال1391 نیز به اتهام سرقت گوشواره دختر بچه ها در خیابان فرشته (شمال تهران) توسط کارآگاهان پایگاه یکم پلیس آگاهی تهران بزرگ دستگیر شده است.

سرکلانتر پنجم پلیس پایتخت با اشاره به اینکه متهم از سوی شکات شناسایی شده و خود نیز به جرم خود اعتراف کرده و چندین قطعه طلاجات کوکان نیز از وی کشف شده است،خاطرنشان کرد: این زن شیاد برای تحقیقات بیشتر و کشف سایر جرایمش و شناسایی سایر مالباختگان در در اختیار کارآگاهان پایگاه پنجم پلیس آگاهی فرماندهی انتظامی تهران بزرگ قرار گرفت.

برچسب ها: سرقت
ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
هشدارهای مهم برای خانه تکانی

هشدارهای مهم برای خانه تکانی

به روزهای پایانی سال نزدیک می‌شویم و در این روزها تقریبا تمام زنان ایرانی بر اساس یک سنت بسیار پسندیده که به آن خانه تکانی گفته می‌شود، مشغول نظافت و پاکسازی منازل خواهند شد.

بی‌اطلاعی، پاشنه‌ آشیل مدیریت بحران

بی‌اطلاعی، پاشنه‌ آشیل مدیریت بحران

زلزله‌ ها هر ساله رخ می‌دهند و متاسفانه غیر از آثار منفی‌شان دستاوردی ندارند. از زلزله بم ۱۳۸۲ تا زلزله سی‌ سخت ۱۳۹۹ بسیار درس‌ها و آموخته‌هایی بودند که شوربختانه مورد توجه مدیران قرار نگرفته است.

قربانیان بی‌گناه غفلت و رذالت

قربانیان بی‌گناه غفلت و رذالت

یکی از تاثر برانگیزترین موضوعاتی که پلیس آگاهی در اجرای ماموریت‌های محوله خود با آن روبه روست رسیدگی به جرائمی است که قربانیان آن، کودکان هستند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر