jamejamonline
صفحه نخست عمومی کد خبر: ۵۶۵۴۲۹   ۰۳ خرداد ۱۳۹۲  |  ۱۸:۱۸

مدیر کل مدارس عشایر و مناطق کمتر توسعه یافته از تحصیل 170 هزار دانش آموز عشایر خبر داد و گفت: با توجه به استقرار نظام آموزشی جدید و همچنین وجود مدارس فرسوده و خطرناک، نیازمند ساخت بیش از 1500 کلاس برای عشایر هستیم.

نیازمند ساخت بیش از 1500 کلاس درس عشایری هستیم

عبدالرسول شکیبافر گفت: استقرار نظام آموزشی جدید 6.3.3 نیاز ما را در تامین کلاس های بیشتر برای دانش آموزان عشایر بیشتر کرده است. این در حالی است که بسیاری از کلاس های درس فرسوده و خطرناک بوده و نیازمند نوسازی و ساماندهی این فضاها نیز هستیم.

وی افزود:برای تشویق دانش آموزان عشایر به تحصیل و همچنین ادامه تحصیل آنها پس از مقطع ابتدایی باید انگیزه های دانش آموزان بالا رود و حداقل فضاهای آموزشی برای آنها ایجاد شود. به عنوان مثال برای سال تحصیلی جدید نیازمند ایجاد 1500 کلاس درس در مناطق عشایری هستیم.

شکیبافر درباره تعداد دانش آموزان عشایر توضیح داد: 170 هزار دانش آموز عشایر مشغول به تحصیل هستند که بیش از 30 هزار نفر آن کوچ رو بوده و در طول سال حداقل یک بار کوچ می کنند.

وی ادامه داد: بیشترین دانش اموزان عشایر کوچ رو متعلق به عشایر خوزستان، فارس، آذربایجان غربی، اردبیل، چهارمحال، خراسان شمالی، کرمان، گلستان و لرستان هستند.

مدیر کل دفتر امور مناطق کمتر توسعه یافته و عشایر کشور درباره تعداد مدارس کپری که در کشور وجود دارد، توضیح داد: مدارس کپری تا پایان شهریور 92 به طور کامل جمع آوری می شود و حتی دیگر به خانواده های عشایری نیز اجازه ایجاد فضاهای کپری داده نمی شود. اگر از این به بعد فضاهای کپری دیده شود به دلیل خروج خانواده ها از مسیر اصلی کوچ و ایجاد این فضاها در مسیرهایی غیر از مسیرهای کوچ عشایر است.(مهر)

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
چرا خوشحال نمی‌شویم؟!

چرا خوشحال نمی‌شویم؟!

آدم‌های دنیا به اندازه زیادی آب، غذا، اکسیژن و البته خبر مصرف می‌کنند. شاید فکر کنید این مورد آخری خیلی هم نیاز نیست، اما به همان اندازه که گرسنگی ما را به دنبال خودش می‌کشد، میل به دانستن هم ما را دنبال خودش می‌برد.

اما بایدن گفته است: می‌رویم!

اما بایدن گفته است: می‌رویم!

روس‌ها ششم دی‌ماه ۱۳۵۸ وارد افغانستان شدند و ۲۶ دی‌ماه ۱۳۶۷ خارج. طی ۹ سال بیش از یک میلیون نفر را کشتند. زیرساخت‌ها نابود شد.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
وضعیت قرمز گیشه

سینما سال جدید را هم با بحران شروع کرده و ظاهرا مردم هنوز رغبتی به فیلم دیدن ندارند

وضعیت قرمز گیشه

پیشخوان

بیشتر