jamejamnashriyat
نشریات روزنامه جام جم کد خبر: ۵۵۷۴۵۰   ۰۶ ارديبهشت ۱۳۹۲  |  ۱۸:۴۰

رمان ساقه بامبو نوشته سعود السنعوسی به عنوان برنده ششمین دوره جایزه داستانی بوکر عربی انتخاب شد.

به گزارش مهر و به نقل از سایت این جایزه، جلال امین، رئیس گروه داوری برنده جایزه 50 هزار دلاری امسال را در مراسمی که در ابوظبی برگزار شد، معرفی کرد.

ساقه بامبو، داستان زندگی عیسی پسر مردی کویتی است که مادرش فیلیپینی است. او در بازگشت به سرزمین پدری‌اش در دوره بزرگسالی، خود را در موقعیتی سخت می‌بیند؛ سخت‌تر از آنچه مادرش برایش از سرزمین اسرارآمیزش توصیف کرده بود. او تفاوت‌های طبیعی، پیوندهای خویشاوندی با اقوام پدرش و جامعه سنت‌گرا را با میراث کویتی ـ فیلیپینی‌ای که دارد نگاه می‌کند.

این رمان برای طرح مسائل هویتی در جوامع مدرن نوشته شده است.

این نویسنده که متولد 1981 است، جوان‌ترین نویسنده‌ای است که تاکنون این جایزه را به خانه برده است. «ساقه بامبو» دومین رمان این نویسنده است و اولین رمان او با عنوان «زندانی آینه‌ها» در سال 2010 منتشر شده بود.

این جایزه از سوی بنیاد جایزه بوکر در لندن حمایت می‌شود و در ابوظبی راه‌اندازی شده است.

با این برد السنعوسی توانست ترجمه انگلیسی رمانش را تضمین کند و مطمئن باشد که این رمان فروشی بین‌المللی را تجربه خواهد کرد.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
شرط اول رفع تحریم‌ها

شرط اول رفع تحریم‌ها

درباره برجام و چگونگی مواجهه با آن راهکارهای مختلفی در نظر گرفته شده اما نکته اصلی این است که مجلس شورای اسلامی قانونی را تحت عنوان اقدام راهبردی برای رفع تحریم‌ها به تصویب رساند و از سوی شورای نگهبان هم مورد تایید قرار گرفته است و نوع مواجهه ما با برجام باید دقیقا منطبق با مفاد قانون تصویب شده از سوی مجلس باشد.

کف مطالبات ایران

کف مطالبات ایران

آمریکا برای بازگشت به برجام باید تمام تحریم‌ها علیه ایران را لغو کند چرا که بدون لغو تحریم‌ها بازگشت معنایی ندارد، همان‌طور که رهبری تاکید داشتند ابتدا همه تحریم‌ها لغو شده و پس از آن باید خواستار بازگشت به برجام باشند.

خود را شیفته مذاکره نشان ندهیم

خود را شیفته مذاکره نشان ندهیم

تجربه گذشته نشان داده هرگاه جمهوری‌ اسلامی ایران در مقابل آمریکا دچار ضعف و تردید شده آنها به بدترین شکل علیه ایران رفتار کرده‌اند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
اسرار یک سکه مجازی

اگر از بیت‌کوین، ارزش آن، قوانین خرید و فروش و جزئیات دیگر آن خبر ندارید، این گزارش را بخوانید

اسرار یک سکه مجازی

غائله غربالگری

انتشار اخبار تایید نشده درباره حذف غربالگری اجباری با واکنش‌های مختلفی روبه‌رو شد

غائله غربالگری

پیشخوان

بیشتر