jamejamnashriyat
کد خبر: ۵۵۶۵۴۹   ۰۲ ارديبهشت ۱۳۹۲  |  ۲۲:۲۲

در حالی‌که فراز و نشیب‌های قیمت خودرو، اعتراض مصرف‌کنندگان را در پی داشته است، به نظر می‌رسد ورود شورای رقابت به این عرصه می‌تواند تلنگری به خودروسازان برای حفظ حقوق مصرف‌کنندگان باشد. هرچند که هنوز حداقل و حداکثر قیمت‌های جدید خودرو از سوی شورای رقابت مشخص نشده و بحث و رایزنی در این خصوص ادامه دارد، اما افکار عمومی در انتظار تصمیم و نتیجه‌ای هستند که منافع آنان را نیز در کنار تحقق منافع منطقی بخش تولید کشور، تامین کند.

قطعا رشد قیمت خودرو، دسترسی بسیاری از مردم به این کالا را کاهش داده است و آنان به یکباره با قیمت‌های نجومی مواجه شده که پرداخت آن از توان یا صرفه اقتصادی خارج است. لذا طبیعی است که آنان از هر شورا و مجموعه‌ای که بتواند گامی در جهت کاهش قیمت خودرو و ارتقای کیفی آن بردارد، استقبال کرده و به آن امیدها ببندند. اکنون که شورای رقابت به نوعی طلایه‌دار کاهش قیمت خودرو شده و وعده‌های گوناگونی را در این باره اعلام کرده است، مردم در انتظار تحقق این وعده‌ها به سر می‌برند. آن گونه که این شورا در روز گذشته اعلام کرده، قیمت‌های کاهش یافته جدید خودرو باید تا فردا اعلام شود، لذا ما نیز منتظر خواهیم ماند تا ببینیم آیا این بار کاهش قیمت خودرو به‌گونه‌ای که مورد انتظار مردم است تحقق می‌یابد یا ماجرا در حد شعار باقی خواهد ماند.

مرتضی فغانی / جام‌جم

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
عراق خواهان تعادل سیاسی است

عراق خواهان تعادل سیاسی است

با توجه به شرایط خاص و ویژه‌ای که در آن آقای مصطفی الکاظمی به‌عنوان نخست‌ وزیر عراق انتخاب شد، باید به این نکته توجه داشت که وی به‌عنوان بالانس کننده میان نیروهای مؤثر در کشور عراق مطرح است.

ویروس در جهش است

ویروس در جهش است

این روزها بحث درباره جهش‌ های ویروس داغ است؛ دیروز نایب‌ رئیس‌ مجلس از شواهد تایید نشده‌ای گفت که از جهش ویروس ایرانی در قزوین حکایت دارد، پس از او رئیس روابط‌ عمومی وزارت بهداشت نیز به این موضوع پرداخت و گفت تاکنون افزون بر ۷۰ جهش در ایران شناسایی شده که البته هیچ‌ کدام تغییر معناداری در رفتار ویروس ایجاد نکرده و اطلاق واریانت (گونه) جدید به آنها درست نیست.

چرا هزینه نقل‌وانتقال خودرو در دفاتر اسناد رسمی گران است؟

چرا هزینه نقل‌وانتقال خودرو در دفاتر اسناد رسمی گران است؟

موضوع هزینه سند نقل‌ و انتقال خودرو در دفاتر اسناد رسمی یکی از گلایه‌های مهم مردم در سال‌های گذشته بوده است؛ این موضوع در حالی است که با میانداری مقامات پلیس راهور، افکار عمومی شناسنامه خودرو (برگ‌ سبز) صادره از سوی نیروی انتظامی را به عنوان سند خودرو کافی می‌دانند و از این نظر معتقدند هزینه دریافتی در دفاتر اسناد رسمی بابت ثبت رسمی نقل‌وانتقال خودرو، گران و بار مضاعفی بر دوش مردم به حساب می‌آید.

گفتگو

بیشتر
مدرسه خیابانی (+تصاویر)

گفت‌و گو با دکتر حسن گلچین‌ نژاد دزفولی، استاد دانشگاه و معلم باسابقه‌ای که به کودکان کار مهاجر در خیابان درس می‌دهد

مدرسه خیابانی (+تصاویر)

مشهد؛ دهه شصت

گفت‌وگو با کارگردان، نویسنده و بازیگران سریال «نوروز رنگی» که ایام عید روی آنتن شبکه ۵ خواهد رفت

مشهد؛ دهه شصت

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
یک عصر متفاوت

در مرحله نیمه‌نهایی عصرجدید چه اتفاقاتی افتاد؟ به همراه جزئیاتی از چگونگی برگزاری مرحله پایانی

یک عصر متفاوت

پیشخوان

بیشتر