jamejamonline
حوادث عمومی کد خبر: ۵۵۰۳۶۴   ۲۷ اسفند ۱۳۹۱  |  ۱۴:۴۹

فردی که در پوشش یک شرکت تبلیغاتی به بهانه جمع آوری کمک های مردمی اقدام به کلاهبرداری از شهروندان می کرد با هوشیاری ماموران پلیس آگاهی خراسان رضوی شناسایی و دستگیر شد.

کلاهبرداری به بهانه جمع آوری کمک های مردمی

به گزارش روز یکشنبه جام جم آنلاین به نقل از پایگاه پلیس، رئیس پلیس آگاهی خراسان رضوی گفت: در پی وصول پرونده ای از دادگاه مبنی بر کلاهبرداری فردی در پوشش شرکتی تبلیغاتی از شهروندان به بهانه جمع آوری کمک های مردمی موضوع در دستور کار ماموران این پلیس قرار گرفت.

وی افزود:‌ ماموران پلیس آگاهی با دریافت این پرونده تحقیقات گسترده خود را جهت شناسایی و دستگیر این فرد شروع که در بررسی های اولیه مشخص شد که این فرد در پوشش یک دستگاه خودروی شرکت تبلیغاتی با جلب اعتماد افراد مالباخته به بهانه جمع آوری کمک های مردمی به افراد نیازمند با اخذ وجهی به مبلغ 250هزار ریال اقدام به صدور کارتی تحت عنوان «یاران کارت» می کند.
 
سرهنگ حسین بیدمشکی تصریح کرد: تیم اداره مبارزه با جعل و کلاهبرداری سرانجام با انجام یک سری کار اطلاعاتی گسترده و بررسی جغرافیایی وقوع جرم، متهم را حین کلاهبرداری از یکی از شهروندان با همین شگرد دستگیر و به پلیس آگاهی منتقل کردند.

وی اظهار داشت : در بازجویی بعمل آمده متهم با توجه به شواهد و مدارک موجود و مواجهه با تعدادی از مالبختگان به بزه انتسابی خود اعتراف و بیان داشت تاکنون از این طریق مبلغ 50میلیون ریال از شهروندان کلاهبردای کرده است.
 
رئیس پلیس آگاهی خراسان رضوی خاطر نشان کرد: در این رابطه متهم پس از تشکیل پرونده به مقامات قضایی معرفی شد.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
قربانیان بی‌گناه غفلت و رذالت

قربانیان بی‌گناه غفلت و رذالت

یکی از تاثر برانگیزترین موضوعاتی که پلیس آگاهی در اجرای ماموریت‌های محوله خود با آن روبه روست رسیدگی به جرائمی است که قربانیان آن، کودکان هستند.

نقش‌ فضای‌ شهری ‌در‌ جرایم

نقش‌ فضای‌ شهری ‌در‌ جرایم

وقوع یک قتل، متاثر از عوامل مختلفی است. بر‌اساس مکتب شیکاگو میان منطقه زندگی افراد و قشر و طبقه آنان با جرم رابطه وجود دارد.

فاصله انگیزه‌ها

فاصله انگیزه‌ها

جرم‌شناسان در مورد رویکرد خود در مورد قتل عمدی، تقسیم‌بندی‌های مختلفی دارند و در‌خصوص انگیزه‌ها، روش‌های انجام قتل و عنصر روانی مرتکب تقسیم‌بندی‌هایی انجام داده‌اند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر