jamejamonline
ورزشی فوتبال کد خبر: ۵۴۹۷۶۰   ۲۵ اسفند ۱۳۹۱  |  ۱۵:۲۵

عملکرد فدراسیون فوتبال از دید کفاشیان؛

کفاشیان: سال 92 تمام فوتبالی است

رئیس فدراسیون فوتبال با اشاره به حضور نمایندگان ایران در جلسات کنفدراسیون فوتبال آسیا گفت: ما 13 کرسی بین المللی در کنفدراسیون فوتبال آسیا داریم که خوشبختانه نمایندگان ایران در جلسات حضور دارند.

کفاشیان: سال 92 تمام فوتبالی است

علی کفاشیان با بیان این مطلب گفت:البته در این دور از نشست، جلسه کمیته بانوان تشکیل نشد اما دیگر کمیته ها آخرین قوانین و مقررات، بررسی و پیشنهادات ارائه شد و به عنوان مثال در کمیته داوران کنفدراسیون فوتبال آسیا، هدایت ممبینی ناظر داوری شد. در کمیته مالی بحث افزایش بودجه رقابتهای لیگ قهرمانان آسیا و دیگر بازیهای آسیایی و تسویه حسابهای لیگ قهرمانان دوره گذشته بررسی شد. در کمیته ویژن آسیا، توسعه ویژن بررسی شد و اعلام شد که ایران یکی از کشورهایی است که تجربه خوبی دارد و قرار شد که ما تجربیاتمان را در اختیار دیگر کشورها بگذاریم. در کمیته فنی هم بحث های فنی و تکنیکی و تاکتیکی فوتبال در باشگاهها و تیم های ملی مورد بحث قرار گرفت. در کمیته بازاریابی هم بحث های خوبی انجام شد و شرکت ورلد اسپورت گروپ گزارشی از وضعیت درآمدهای حاصل از تبلیغات محیطی و پخش تلویزیونی ارائه کرد. همچنین اسامی شبکه های تلویزیونهای کشورهای عضو کنفدراسیون فوتبال آسیا که می توانند نسبت به پخش مسابقات کنفدراسیون فوتبال آسیا اقدام کنند در این جلسه نهایی شد و البته برخی تلویزیونهایی که هنوز در انعقاد قرارداد با شرکت ورلد اسپورت گروپ موفق نشده اند، نمی توانند در پخش مسابقات زیر نظر کنفدراسیون فوتبال آسیا، فعالیتی داشته باشند. در این جلسه درخصوص تامین بودجه مسابقات آسیایی در رده های سنی مختلف هم بحث و تبادل نظر شد.

کفاشیان در گفت گو با باشگاه خبرنگاران  ادامه داد: در کمیته های لیگ ها و باشگاهها و در کمیته لیگ های حرفه ای آخرین تغییرات امتیازدهی در سهمیه دادن به باشگاهها بررسی شد و در برخی بخشها امتیازات کم و زیاد شد. به عنوان مثال در بخش باشگاهها که مربوط به مسایل اداری و داشتن ساختمان مستقل و دیگر زیرساختها بود امتیازها کم شد اما در بخش نتایج به امتیازها اضافه شد که شامل نتایج باشگاهها و تیم های ملی است. در این بخش قرار شد با توجه به رنکینگ، 30 درصد امتیازها مربوط به تیم های ملی و 70 درصد مربوط به باشگاهها باشد. در بخش تماشاگران می خواستند امتیازها را کم کنند که البته ما اجازه ندادیم و این بخش تغییر نکرد. در بخش سازماندهی امتیازات بالا رفت و برخی جریمه ها هم برداشته شد اما قرار شد کشورها هر کدام یک ورزشگاه استاندارد درجه A داشته باشند که خوشبختانه ما هفت ورزشگاه درجه A داریم.

رئیس فدراسیون فوتبال درباره موارد دیگری که در جلسات مطرح شده بود گفت: یک پیشنهادی هم درباره رقابتهای مقدماتی جوانان آسیا مطرح کردیم که چون این رقابتها همزمان با رقابتهای جام جهانی نوجوانان 2013 امارات بود، اگر این امکان وجود داشته باشد تاریخ رقابتها تغییر کند،استدلال ما این بود کشورهایی که در رقابتهای جام جهانی نوجوانان زیر17 سال امارات حضور دارند، مطمئنا بازیکنانی در تیم های زیر 19 سالشان دارند و می خواهند از حضور آنها استفاده کنند.کشورهای عراق؛ ژاپن و ازبکستان که در جام جهانی نوجوانان حضور دارند و همچنین کشورهایی که در رقابتهای مقدماتی جوانان آسیا در آن تاریخ دارند، موافقت کردند و کنفدراسیون هم قبول کرد تا تاریخ این رقابتها تغییر کند. زمان دقیق برگزاری این رقابتها که با رقابتهای جام جهانی نوجوانان زیر17 سال امارات تداخل ندارد، به زودی اعلام می شود. این کار باعث می شود که برنامه ریزی فدراسیونها برای تیم های ملی شان بازدهی بیشتری داشته باشد. حضور قدرتمند در جام جهانی نوجوانان برای فدراسیون ها مهم است و در آن روزها تمرکز فدراسیون ها روی تیم ملی است که به جام جهانی صعود کرده است.

کفاشیان درپایان درباره سال 92 گفت: سال 92 با رقابتهای مهمی آغاز می شود. اول اینکه تیم ملی زیر22 سال در تورنمنت قطر شرکت می کند. تیم ملی زیر16 سال به تورنمنت ایتالیا میرود و تیم ملی زیر14 سال سه بازی دوستانه با تیم ملی زیر14 سال ازبکستان دارد. تیم ملی ایران با تیم کویت بازی دارد. یکی از بازیهای نیمه نهایی جام حذفی در تهران بین استقلال و سپاهان برگزار می شود.حریفان تیم ملی در رقابتهای مقدماتی جام جهانی دو بازی حساس دارند. قطر در سئول به مصاف کره جنوبی می رود و ازبکستان در تاشکند میزبان لبنان خواهد بود. رقابتهای لیگ قهرمانان آسیا در روزهای سیزدهم و چهاردهم فروردین برگزار می شود. داماش و پرسپولیس در نیمه نهایی جام حذفی به میدان می روند. قهرمان جام حذفی و لیگ برتر در بهار 92 مشخص می شود و تیم ملی بزرگسالان در سه بازی حساس خردادماه برای صعود به جام جهانی بازی خواهد کرد. این تیم رقابتهای مقدماتی جام ملتهای آسیا2015 را هم پیش رو دارد. رقابتهای مقدماتی نوجوانان و جوانان آسیا هم در سال 92 برگزار می شود. جام جهانی نوجوانان زیر17 سال را در امارات داریم و تیم ملی نوجوانان باید در آن با قدرت و آمادگی شرکت کند. رقابتهای زیر22 سال قهرمانی آسیا را داریم .جام جهانی فوتبال ساحلی در تاهیتی برگزار می شود که تیم ملی فوتبال ساحلی ایران هم در این رقابتها حاضر است. رقابتهای آسیایی و بین المللی فوتسال و فوتبال بانوان هم هست و خلاصه تقویم شلوغی داریم که سال 92 را به یک سال کاملا فوتبالی تبدیل کرده است.البته همه سالها برای ما فوتبالی است و روزهای نوروز همیشه سرشار از فوتبال بوده است. همه می دانیم که فوتبال تعطیلی بردار نیست . امیدوارم در سال 92 همه تلاش کنند تا فوتبال کشور اعتلا پیدا کند و تیم های فوتبال و فوتسال وفوتبال ساحلی ایران با تلاش و کوشش در همه عرصه های بین المللی موفق باشند.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
وداع تلخ با «آقا نادر»؛ مرد شماره یک اخلاق

وداع تلخ با «آقا نادر»؛ مرد شماره یک اخلاق

 نادر دست‌نشان متولد ۱۳۳۹‌ از نامداران فوتبال مازندران و پرافتخارترین بازیکن تیم نساجی مازندران بود که هم در دوران اوج و هم در دوران مربی‌گری، نزد همه کسانی که او را از نزدیک می‌شناختند، مرد اخلاق بود.

فوتبال، بازتابی از زندگی

فوتبال، بازتابی از زندگی

برای ما فوتبالی‌ها که از بچگی تا پیرانه‌سری با فوتبال زندگی کرده‌ایم، طبیعی است که فوتبال آمیخته با زندگی است و در تک‌تک سلول‌های بدن ما تنیده شده است.

بله! ما هم در این ورزشگاه بازی کردیم

بله! ما هم در این ورزشگاه بازی کردیم

 نیم قرن از عمر ورزشگاه آزادی می‌گذرد. اولین خاطره‌های من از این ورزشگاه به سال ۱۳۵۳ برمی‌گردد که برای تماشای بازی ایران و کره‌شمالی در مقدماتی جام‌جهانی ۱۹۷۴

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر