jamejamonline
فرهنگی دفاع مقدس کد خبر: ۵۴۷۸۸۴   ۱۸ اسفند ۱۳۹۱  |  ۱۶:۱۱

رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران:

خانواده شهدا درخواستها مادی از مسئولان ندارند

رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران با اشاره به انجام طرح سپاس در بین خانواده شهدا گفت: خانواده شهدا علیرغم وجود سختی ها و تنگناهای زندگی از مسئولان نظام و جمهوری اسلامی ، هیچ درخواستی ندارند و همچنان کم توقع ترین و ساده زیست ترین اقشار جامعه هستند ، ایثارگرانه زندگی و فداکاری می کنند.

خانواده شهدا درخواستها مادی از مسئولان ندارند

مسعود زریبافان رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران روز جمعه در سخنرانی پیش از خطبه های نماز جمعه تهران طی سخنانی به انجام طرحی با نام "سپاس" در بین خانواده شهدا اشاره کرد و گفت: 500 هزار خانواده شهید در سطح کشور در این طرح مورد سئوال قرار گرفتند و تقریبا هیچ گونه انتظاری از مسئولان نداشتند.

وی گفت: علیرغم زندگی بسیارساده ای که خانواده شهدا دارند و با وجود سختی ها و تنگناهای زندگی ، هیچ گونه خواسته ای از مسئولان مطرح نکردند. 27 درصد آنها خواسته های بسیار عادی داشتند که اکثر آن معنوی بود و فقط سه درصد از خواسته ها ، خواسته اقتصادی بوده است. این آمار و درصدها نشان دهنده این است که ایثارگران ما همچنان کم توقع ترین ، ساده زیست ترین اقشار جامعه هستند و هیچ انتظاری از نظام و جمهوری اسلامی ندارند و همچنان ایثارگرانه زندگی و فداکاری می کنند.

رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران ادامه داد: ما معتقدیم در مقابل از خودگذشتگی شهدا و ایثارگران هیچ گونه مابه ازای مادی متصور نیست. معتقدیم اگر همه دنیا در ایران و همه ایران در تهران و همه تهران در بنیاد شهید جمع شوند و همه در مقابل کار بزرگی که فقط یک شهید انجام داده ، به خانواده او داده شود هیچ گاه نمی تواند جوابگوی بزرگی کاری باشد که یک شهید برای نظام و جهان انجام داده است.

وی گفت: ارزش همه زحمات ، تلاش ها ، فداکاری ها در نیت و اعتقاد انسانهاست. نیت و اعتقاد انسانها به کاری است که آنها انجام می دهند و این اعتقاد و نیت است که به انسانها و کار آنها ارزش می دهد. ارزش همه تلاش ها و مجاهدت ها در نظام ما منوط به اعتقاد به نظام الهی و اسلامی است که ما معتقدیم انشاءالله زمینه ساز حکومت عدل جهانی است.

زریبافان ادامه داد: نظامی که در راس آن ولی فقیه قرار دارد، ولی فقیهی که ما او را نائب برحق امام زمان (عج) می دانیم، ما باید بدانیم که کار در نظام اسلامی زمانی ارزش پیدا  می کند که موجب رضایت خدا ، پیامبر و امام زمان قرار گیرد.(مهر)

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
باید کار کرد

باید کار کرد

خلوت، مقدمه تفکر است و تفکری مستحسن است که دعوت به خیر کند. اگر امسال که مردم به واسطه شرایط ویژه ناشی از کرونا، مثل سال گذشته بیشتر در خانه‌هایشان هستند، از این فرصت استفاده کنند و در راه خدا و اهل بیت(ع) خادم‌تر باشند، می‌توان گفت این خانه‌نشینی و خلوت، خلوتی مطلوب بوده است.

گفتگو

بیشتر
دفاع به نفع سینما

تقویت بنیه سینما در عرصه جلوه‌های ویژه میدانی چطور بر سینمای ایران تاثیر گذاشته‌ است؟

دفاع به نفع سینما

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

آشنایی با ضرب المثل ها

حکایتی از کلیله و دمنه

پیشخوان بیشتر