jamejamonline
اقتصادی عمومی کد خبر: ۵۴۶۵۸۶   ۱۴ اسفند ۱۳۹۱  |  ۱۰:۲۶

دبیر انجمن خودروسازان با تاکید بر اینکه ارایه آنالیز و اطلاعات قیمتی به شورای رقابت به منزله کاهش قیمت خودرو نیست، گفت: هم اکنون خودروسازان با قیمت‌های فعلی نیز در حاشیه ضرر قرار دارند و بنابراین، نباید منتظر کاهش قیمت رسمی خودرو بود.

نباید منتظر کاهش قیمت رسمی خودرو باشیم

احمد نعمت‌بخش با اشاره به پایان مهلت خودروسازان برای ارایه اطلاعات قیمتی خود به شورای رقابت، گفت: مطابق نامه دریافتی از شورای رقابت، به تمامی خودروسازان اعم از خصوصی و عمومی اعلام شده است که اطلاعات مورد نیاز این شورا را ارایه دهند. بر این اساس، گروه خودروسازی سایپا اطلاعات خود را ارایه کرده است و سایر شرکتها نیز ظرف امروز و فردا اطلاعات را ارایه خواهند کرد.

دبیر انجمن خودروسازان در پاسخ به این سئوال که از چه زمانی قیمتهای جدید اعلام خواهد شد و آیا این قیمتها کاهش خواهد یافت؟ افزود: با توجه به عدم تخصیص ارز مبادلاتی به خودروسازان، آنها بارها اعلام کرده‌اند که با قیمتهای فعلی خودرو و عدم دریافت ارز مبادلاتی، باز هم ضررده هستند و هزینه‌ها به اندازه‌ای به صنعت خودرو فشار وارد آورده است که شرکتها ترجیح دادند برای اینکه در مضان اتهام قرار نگیرند، آنالیز قیمتی خود را برای اولین بار منتشر کنند.

وی تصریح کرد: هم اکنون قیمت تجاری پراید 17 میلیون تومان اعلام شده است، در حالی که قیمت تمام شده آن، 16 میلیون و 300 هزار تومان است که البته این نرخ تمام شده براساس لحاظ کردن ارز مبادله‌ای در محاسبات است، این در شرایطی است که حتی ارز مبادله ای نیز در اختیار خودروسازان قرار نگرفته است. اگر حتی ارز مبادلاتی را هم به موقع تحویل دهند، باز هم قیمت پراید همان 16 میلیون و 300 هزار تومان خواهد بود.

به گفته نعمت بخش، چنانچه بانکها تسهیلات مورد نیاز خودروسازان را به موقع تحویل داده و ارز مبادلاتی نیز به موقع در دسترس آنها قرار گیرد، تولید افزایش خواهد یافت و بدهی خودروسازان به قطعه سازان پرداخت خواهد شد و در نتیجه، تولید رونق خواهد یافت، این در شرایطی است که قیمت اعلام شده از سوی خودروسازان حساب و کتاب دارد و مدارک لازم آن نیز ارایه شده است.

وی خاطرنشان کرد: قیمت پراید در بازار 18 میلیون تومان است که با افزایش تیراژ تولید، این قیمت 18 میلیون تومانی بازار به 17 میلیون تومان که قیمت تجاری است، نزدیک خواهد شد.

دبیر انجمن خودروسازان اظهار داشت: هم‌اکنون هزینه های خودروسازان به شدت افزایش یافته و بعید است که شورای رقابت با قیمتی کمتر از قیمت تمام شده موافقت کند. در عین حال، هدف از ارایه این اطلاعات قیمتی به شورای رقابت، این است که مشکلات خودروسازان کاهش یابد تا با افزایش عرضه، بازار را کنترل کنند، این در حالی است که در حال حاضر 30 درصد تولیدات خودرو هم‌اکنون به دلیل نبود قطعات، ناقص است و اگر بدهی خودروسازان به تولیدکنندگان قطعه کاهش یابد، قطعه به موقع به خط می رسد و تولیدات تکمیل و با افزایش عرضه و تولید قیمتها در بازار متعادل می شود. روانه بازار می شود.

نعمت بخش گفت: صنعت خودرو از 8 ماه قبل بیش از 2500 میلیارد تومان ضرر داده و این ظلم به سهامداران است.

وی در پاسخ به این سئوال که رئیس‌جمهور اعلام کرده پراید ارزبری بالایی ندارد و نباید با چنین افزایش قیمتی مواجه باشد؟ خاطرنشان کرد: برای اینکه به رئیس‌جمهور و مردم ثابت کنیم که قیمتها بالا نیست، آنالیز قیمتی خودروسازان را بر روی سایت قرار دادیم، این در شرایطی است که اگرچه بیش از 95 درصد قطعات پراید ساخت داخل است اما قطعه سازان تامین کننده آن، وابسته به خارج هستند.

نعمت‌بخش گفت: به عنوان مثال، لاستیک پراید که در گذشته 5 حلقه آن، 165 هزار تومان بود، هم اکنون به قیمت 510 هزار تومان در اختیار خودروسازان قرار می‌گیرد، چراکه قیمت کائوچو افزایش یافته و این ماده وارداتی است. به هرحال علیرغم تمام این مشکلات، خودروسازان تلاش دارند تا قیمت بازار را به قیمت شرکتها نزدیک کنند.

دبیر انجمن خودروسازان، شروطی را برای کاهش قیمت تمام شده پراید عنوان و تصریح کرد: چنانچه ارز مرجع در اختیار سایپا قرار گیرد، تسهیلات بانکی با نرخ سال گذشته پرداخت شود، بانکها همانند سال گذشته به جای 135 درصد با 10 درصد مبلغ خرید، گشایش اعتبار انجام دهند و کارخانجات دولتی که در بورس حضور دارند همچون فولاد مبارکه، آلومنیوم و پتروشیمی‌ها، تولیدات خود را به قیمت اوایل سال قبل به خودروسازان ارایه دهند، قیمت 17 میلیون تومانی پراید تا 32 درصد کاهش خواهد یافت.

وی اظهار داشت: خودروسازان بخش خصوصی نیز مکلفند که اطلاعات مورد نیاز شورای رقابت را ارایه دهند، چراکه مطابق با مصوبه شورای اقتصاد، خودروی سواری جزء کالای انحصاری است.(مهر)

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:
نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۸
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۰
مسعود استوان
Iran, Islamic Republic of
۱۱:۱۸ - ۱۳۹۱/۱۲/۱۴
پس باید منتظر برداشتن تعرفه واردات خودروهای خارجی باشیم.
۰
۰
مظلوم
Iran, Islamic Republic of
۰۷:۲۲ - ۱۳۹۱/۱۲/۱۵
بله تنها راه رفع ظلم از خریداران ،برداشتن تعرفه های گمركی از خودرو است ( همچون بقیه اقلام بازار ) زیرا فقط نباید بفكر خودرو ساز ، اشتغال ویا حتی تولید صرف بود بلكه خریدار هم برای تامین مبلغ بهای خودرو زحمت كشیده است
۰
۰
نادر
Iran, Islamic Republic of
۰۸:۱۲ - ۱۳۹۱/۱۲/۱۵
آقای نعمت بخش توجیه مفت خوری خودروسازان راتكمیل وآب پاكی رابه روی رئیس جمهوروتمام مردم ریختیدماشااله همه كاره شماییداگررئیس جمهور راست می گوید تعرفه واردات خودرو رابردارد وپایان مفت خوری وزالوصفتی خیلی ها برچیده می شود
۰
۰
علی كریمی
Iran, Islamic Republic of
۱۱:۱۲ - ۱۳۹۱/۱۲/۱۵
باید و باید قیمت خودرو پایین بیاید و سلام
۰
۰
علی كریمی
Iran, Islamic Republic of
۱۱:۱۸ - ۱۳۹۱/۱۲/۱۵
تبلیغ دروغ از پر فروشی و واقعیت از نخریدن خودرو و همچنان قیمت كاهش خودرو تا 25% حتما اعمال خواهد شد.
۰
۰
ایرج
Iran, Islamic Republic of
۱۴:۳۷ - ۱۳۹۱/۱۲/۱۵
اره قیمت داره میاد پاین جوون خودشون
۰
۰
سیروس
Iran, Islamic Republic of
۱۷:۲۰ - ۱۳۹۱/۱۲/۱۵
انصاف بده مرد : پراید 8 میلیونی باید بشه 18 میلیون . حالا 3 میلیون هم ارزون بشه، خداوكیلی این انصافه؟ مگه من كارمند چقدر به حقوقم زیاد شده؟ یه نفر كارگر مستاجر با 600 هزار درآمد ماهانه، مگه دل نداره، چه جوری باید ماشین بخره؟ ملت از مسوولین انتظار دارن ... تو را خدا به فكر ملت باشین.
۰
۰
بامداد
Iran, Islamic Republic of
۱۲:۱۴ - ۱۳۹۱/۱۲/۱۷
به مردم ربطی نداره كه شما ضرر میدید.باید 60 % كاهش پیدا كنه.
۰
۰

یادداشت

بیشتر
پایان احتکار مسکن؟

پایان احتکار مسکن؟

نخستین مصوبه مجلس یازدهم که به‌طور مستقیم به مطالبات مردم اختصاص داشت، مربوط به مالیات بر خانه‌ های خالی (احتکار مسکن) و اصلاح قانون مالیات‌ ها در این زمینه بود.

چرا هزینه نقل‌وانتقال خودرو در دفاتر اسناد رسمی گران است؟

چرا هزینه نقل‌وانتقال خودرو در دفاتر اسناد رسمی گران است؟

موضوع هزینه سند نقل‌ و انتقال خودرو در دفاتر اسناد رسمی یکی از گلایه‌های مهم مردم در سال‌های گذشته بوده است؛ این موضوع در حالی است که با میانداری مقامات پلیس راهور، افکار عمومی شناسنامه خودرو (برگ‌ سبز) صادره از سوی نیروی انتظامی را به عنوان سند خودرو کافی می‌دانند و از این نظر معتقدند هزینه دریافتی در دفاتر اسناد رسمی بابت ثبت رسمی نقل‌وانتقال خودرو، گران و بار مضاعفی بر دوش مردم به حساب می‌آید.

چرا دیپلماسی اقتصادی را باید جدی گرفت؟

چرا دیپلماسی اقتصادی را باید جدی گرفت؟

چندی پیـش محمدباقر قالیباف، رئیس مجلس در جریان حضور وزیرخارجه در صحن مجلس و پس از قانع نشدن نمایندگان از پاسخ‌های وزیرخارجه، در جملاتی به بیان ضرورت احیای دپیلماسی اقتصادی در این وزارتخانه کلیدی پرداخت و عنوان کرد: باید نام وزارت خارجه را تغییر دهیم و اگر نیاز است این کار را هم دنبال کنیم و نام آن را به وزارت خارجه و تجارت امور بین‌الملل تبدیل کنیم.

گفتگو

بیشتر
پیشنهاد سردبیر بیشتر