jamejamonline
جامعه عمومی کد خبر: ۵۴۶۴۴۱   ۱۳ اسفند ۱۳۹۱  |  ۲۰:۳۴

سرپرست وزارت بهداشت با بیان این که یارانه دارو در سال آینده پابرجاست، درباره رشد یارانه دارو در لایحه بودجه 92، اعلام کرد: افزایش یارانه دارو بسیار بیشتر از سال 91 است.

یارانه دارو سال آینده حذف نمی‌شود

محمدحسن طریقت‌منفرد در گفت‌وگو با ایسنا، بر لزوم کاهش سهم مردم در پرداخت هزینه‌های سلامت تاکید کرد و افزود: سهم مردم در پرداخت این هزینه‌ها اکنون حدود 60 درصد است که باید به 30 درصد کاهش یابد.

طریقت‌منفرد اجرای قانون را تنها راهکار کاهش سهم مردم در پرداخت هزینه‌های سلامت خواند و گفت: قانون، اولویت‌های حوزه سلامت را مشخص کرده است و امروز تقویت طب عمومی، مراقبت‌های اولیه و مباحث پیشگیرانه اولویت ماست که باید در چارچوب پزشک خانواده در سامانه ارجاع و فعال کردن بیمارستان‌های عمومی و دولتی محقق شود.

وی گفت: بیمارستان‌های عمومی و دولتی باید فعال شوند تا بتوانند خدمات بهتر و بیشتری را به مردم ارائه کنند تا افرادی که توان پرداخت هزینه‌ها را ندارند مشکل‌شان در بخش دولتی حل شود.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
سامانه‌ حمایت از خانواده زندانیان

سامانه‌ حمایت از خانواده زندانیان

در برنامه تحولی قوه‌ قضاییه، رسیدگی به امور خانواده زندانیان به عنوان یک اولویت مورد توجه متولیان است و این مهم موجب شده سازمان زندان‌ها و اقدامات تأمینی و تربیتی کشور، یکی از مأموریت‌های محوری خود را به مساله رسیدگی به امور خانواده زندانیان اختصاص دهد و در این مسیر برنامه و امکاناتی را در دستور کار دارد.

گفتگو

بیشتر
پیشنهاد سردبیر بیشتر