jamejamonline
ورزشی فوتبال کد خبر: ۵۴۰۳۸۲   ۲۵ بهمن ۱۳۹۱  |  ۰۹:۲۷

استقلال و پرسپولیس سودده شده اند

خوشبختی سرخابی ها در فرابورس

بعد از اینکه سند دو ورزشگاه به نام استقلال و پرسپولیس خورد حالا این دو باشگاه می توانند وارد فرابورس شوند.

خوشبختی سرخابی ها در فرابورس

مهدی تاج سرپرست سازمان لیگ در پاسخ به این سوال ایسنا که سهام کدام یک از دو باشگاه استقلال و پرسپولیس قرار است تا پایان امسال وارد فرابورس شود، گفت: نکته بسیار مهم در موضوع خصوصی سازی این این دو باشگاه، واگذاری دو ورزشگاه شهید کشوری و درفشی‌فر به آنهاست. از نظر قانون باشگاه‌ها تا زمانی که زیان‌ده باشند نمی‌توانند وارد بورس شوند. این دارایی‌ها متضمن بدهی‌های باشگاه‌ها می‌شود و چون قبلا چنین دارایی برای پرسپولیس و استقلال وجود نداشت و حجم بدهی‌ها از اموال آنها بیشتر بود بنابراین امکان فروش سهام‌شان وجود نداشت. اما الان این باشگاه‌ها چون دارایی‌هایشان بیش از بدهی‌هایشان است به عنوان باشگاه‌های سودده می‌توانند سهام‌شان را بفروشند و پس از ارزش‌گذاری‌های قانونی سهام‌شان در بورس قابل عرضه می‌شود.

تاج  افزود: مشکل ساختاری در بحث واگذاری سهام پرسپولیس و استقلال کاملا حل شده حالا دیگر نحوه و کیفیت چگونگی واگذاری سهام آن‌ها و حضورشان در بورس به سازمان بورس برمی‌گردد که سهام‌شان به صورت بلوکی وارد بورس شود یا به صورت تابلو. بنابراین هر دو باشگاه شرایط نسبتا یکسانی برای فروش سهام‌شان وجود دارد و بنده از زمان دقیق واگذاری آن‌ها و اینکه کدام باشگاه اول واگذار می‌شود اطلاعی ندارم.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
تزریق پیام ایستادگی، امید و نشاط

تزریق پیام ایستادگی، امید و نشاط

باعث خوشحالی و مسرت است که رهبر معظم انقلاب در جمع قهرمانان و سرمایه‌های ورزش کشور، همچون همیشه مدبرانه به بسیاری از مسائل و معضلات این حوزه اشاره کردند و با بیانات خود، برنامه اصلی دستگاه‌ های ورزشی کشور را طی سال‌های آتی ترسیم نمودند.

عملکرد پارالمپیکی‌ ها؛ عالی و درخشان

عملکرد پارالمپیکی‌ ها؛ عالی و درخشان

اگر شناختی از عملکرد کمیته ملی پارالمپیک طی دوره‌های قبل داشته باشیم به این جمع‌بندی می‌رسیم که تصمیم ستاد رقابت‌ های پارالمپیک توکیو برای دوره‌2020 این بود که اعزام ورزشکاران بر حسب قانون «کیفی‌ گرایی» باشد.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

نیازمندی ها