jamejamonline
صفحه نخست عمومی کد خبر: ۵۳۱۷۴۱   ۰۱ بهمن ۱۳۹۱  |  ۱۹:۰۰

پروژه‌های منبع باز در حوزه هوا ـ فضا قدرت زیادی دارد. با پشتیبانی ناسا، دسترسی به اطلاعات و تصاویر فرازمینی بسیار ساده‌تر شده است. سه نرم‌افزار فوق‌العاده منبع باز زیر، می‌توانند رصد ستاره‌ها و کهکشان‌ها را به رایانه شخصی‌تان بیاورند.

Stellarium

برای رصد ستاره‌ها نمی‌توان بدون برنامه عمل کرد، باید موقعیت و زمان مناسب را انتخاب کرد، اما Stellarium نرم‌افزاری است که اجازه می‌دهد محل رصد و محل تماشای آسمان را بسرعت تعیین کنید و سیارات، ستاره‌ها یا منظومه‌های آسمان را در لحظه مشاهده کنید.

http:‌‌/‌‌‌‌/‌‌www.stellarium.org

 

 

 

 

 

 

Celestia

کشف ناشناخته‌ها با کمک این نرم‌افزار سه‌بعدی کهکشان ممکن می‌شود. این نرم‌افزار که بیش از صدهزار ستاره و منظومه را در خود جا داده، به ابزار جستجو مجهز است. از قلب خورشید تا پلوتو و قمرهایش را شبیه‌سازی می‌کند و مدام به روز می‌شود.

http:‌‌/‌‌‌‌/‌‌www.shatters.net‌‌/‌‌celestia‌‌/‌‌

 

 

 

 

 

 

SkyChart

این نرم‌افزار به نرم‌افزار Stellarium شباهت دارد و ابزارهای پیشرفته‌ای به کاربر می‌دهد تا از نظر علمی بتواند به رصد آسمان بپردازد. همچنین قابلیت برداشت تصاویر از اوضاع خاص و لحظه‌ای ستاره‌ها برای مطالعه و بررسی بعدی می‌تواند یکی دیگر از قابلیت‌های این نرم‌افزار باشد.

http:‌‌/‌‌‌‌/‌‌www.ap‌ـ‌i.net‌‌/‌‌skychart‌‌/‌‌start

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
طالبان باید خودش را ثابت کند

طالبان باید خودش را ثابت کند

اخباری که از افغانستان درباره عملکرد طالبان می‌رسد نشانگر این است که بیشتر باید درباره این جریان تامل کرد و به عبارتی هنوز برای قضاوت درباره این‌که آیا ماهیت این گروه تغییر کرده و طالبان امروز با طالبان دیروز فرق می‌کند زود است.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر

نیازمندی ها