jamejamonline
ورزشی سایر کد خبر: ۵۱۸۴۷۶   ۰۷ آذر ۱۳۹۱  |  ۲۰:۴۱

مدیر عامل باشگاه پرسپولیس در کنفرانس خبری عقد قرارداد با آکادمی فوتبال ترافیک برزیل و در حاشیه آن گفت: تا زمانی که در پرسپولیس باشم در راستای ساختن پرسپولیس جهانی تلاش می‌کنم و مکتب جدیدی با عنوان؛ منش، دانش و ورزش را معرفی خواهیم کرد.

به گزارش روز سه‌شنبه جام‌جم آنلاین به نقل از سایت رسمی باشگاه پرسپولیس، محمد رویانیان امروز در مراسم عقد قرارداد باشگاه پرسپولیس با شرکت آکادمی فوتبال ترافیک برزیل افزود: با تلاش‌هایی که صورت گرفته، پرسپولیس اکنون در اروپا هم شناخته می شود و حالا هم گستره همکاری‌ها را با این قرارداد به قاره آمریکا و برزیل کشیده ایم. عظمت پرسپولیس به هواداران میلیونی آن است که به این باشگاه عشق می ورزند. من از روزی که به پرسپولیس آمده‌ام سه هدف را بر اساس چشم انداز پرسپولیس جهانی دنبال کرده ام.

وی افزود: بحث اول توسعه اقتصادی و ایجاد زیر ساخت‌ها برای خود اتکا شدن باشگاه بود، به شکلی که باشگاه بدون وابستگی به جای دیگر خود را اداره کند. در طول این یک سال، یازده ماه را شبانه روز در این حوزه کار کردیم. در حال حاضر در آستانه بهره برداری از ساختار جدید اقتصادی هستیم که به زودی آن را معرفی می کنیم تا هواداران متوجه شوند چه اتفاق بزرگی روی داده است.

رویانیان تصریح کرد: بخش دیگر کار به تیم های پایه مربوط می‌شد. بطور یقین پرسپولیس در این حوزه عملکرد مطلوبی نداشت و توانایی تولید بازیکن حتی برای خود را نداشته است. در حالی که ما علاوه بر این به دنبال تامین بازیکن برای سایر باشگاه‌ها و حتی صادر کردن آنها به خارج از کشور هستیم. هدف ما تجاری کردن این پروژه است و در این حوزه ماهها تلاش کرده ایم. ظرف یک ماه آینده به طور مرتب خبرهای خوبی از اتفاقات جدید منتشر می شود.

وی ادامه داد: هفته آینده یک گام بزرگ در راستای دانش محور شدن پرسپولیس بر می داریم. به زودی شاهد به ثمر نشستن 9 ماه تلاش مستمر خواهیم بود. همین امروز با یک باشگاه اروپایی قرارداد بستیم که یک شرکت مشترک در ایران بر پا کنیم و در این باره نیز بعدها توضیح خواهیم داد.

مدیر عامل پرسپولیس در ادامه گفت: سومین هدف من ایجاد تشکیلات هواداری بود. در فوتبال ایران ارتباط بین مدیریت، باشگاه و هواداران وجود نداشته است. ارتباط هواداران با پرسپولیس به حضور در ورزشگاه‌ها و بازی‌ها محدود بود اما حالا شبکه هواداران و حامیان پرسپولیس را برقرار کرده ایم. از طریق این شبکه، هم نشر اخلاق و اقدامات فرهنگی در بدنه جامعه را در دستور کار داریم و هم از این پتانسیل بسیار قوی هواداری برای تقویت پرسپولیس و افزایش قدرت چانه زنی در آسیا و مناسبات با اروپا و قاره آمریکا استفاده می کنیم.

وی با اشاره به قابلیت های موجود در رسانه‌ها تصریح کرد: در حوزه‌های مختلف حضور داشته‌ام. بی‌شک پویاترین، شادابترین، پرتحرک ترین و قویترین بخش رسانه ای در اختیار ورزش است ولی از آن استفاده نمی‌کنیم. این درست که بعضا به رسانه‌ها اشکال و انتقاد داریم ولی خودمان بیشتر اشکال داریم. باید دیدگاه‌ها را منتقل کنیم. در این مدت هجمه های زیادی را به خاطر نتایج تیم تحمل کردم اما از اصول خودم برای ساختن یک باشگاه حرفه ای و دانش محور کوتاه نیامده ام و هواداران از این پس اخبار خوبی را خواهند شنید.

مدیر عامل پرسپولیس افزود: مکتب جدید باشگاه پرسپولیس؛ منش، دانش و ورزش است. در حرکت تازه خود تلاش می‌کنیم به فرهنگ فوتبال ایران کمک کنیم.

رویانیان در مورد اینکه اگر بازیکنان پایه برای آموزش، 3، 4 سال به برزیل فرستاده شوند، مشمول خدمت سربازی خواهند شد و در این شرایط همکاری با آکادمی فوتبال ترافیک چگونه امکان دارد، عنوان کرد: قرار است اتفاقاتی بیفتد که تمامی این مسائل حل می‌شود. اجازه بدهید وقتش برسد و انشاءا... بخش عمده این مشکلات حل خواهد شد. البته ما تمام بازیکنان را به صورت 3 ساله مداوم به برزیل نمی‌فرستیم، ما نفرات 14 تا 21 سال داریم که می توانیم در دوره‌های 3 ماهه عازم برزیل کنیم و اجازه نمی‌دهیم مشکلی ایجاد شود.

وی افزود: همچنین قصد داریم در کنار آموزش فوتبال، بازیکنان ما زبان انگلیسی را نیز یاد بگیرند، کمتر کسی در برزیل انگلیسی صحبت می کند اما ما با کمک دوستانمان تلاش می‌کنیم تا بازیکنان ما بتوانند آموزش این زبان را ببینند. چون زبان رسمی این آکادمی انگلیسی است.

رویانیان تاکید کرد: در چند روز گذشته مسئولان آکادمی ترافیک از زمین درفشی‌فر و امام رضا (ع) بازدید کردند هر امکانات دیگری که لازم باشد تامین می‌کنیم. خدا را شکر مشکل سخت‌افزاری نداریم. اگر می‌بینید برزیلی‌ها در این باره جواب مشخصی ندارند، به خاطر این است که من به آنها نگفتم چه بگویند، الان مثل بلبل برای شما صحبت می‌کردند و این نشان می دهد صادقانه صحبت‌ها را مطرح می کنیم.

مدیرعامل پرسپولیس در پاسخ به این سؤال که اگر شما از پرسپولیس برکنار شدید آنوقت سرنوشت این طرح‌ها چه می‌شود، گفت: من برنامه‌هایم را داده‌ام و هر مدیرعاملی که بیاید نمی‌تواند برنامه‌هایم را بر هم بزند. من یک کار ملی انجام می‌دهم، همیشه آماده هستم مرا بردارند، در پرسپولیس همانند پلیس 110 و راهنمایی و رانندگی کارهایی کرده‌ام که ماندگار باشد و دیگران هم که آمدند، انجام بدهند. من استاد این کار هستم. من همچنین استاد رفتن هستم و شما اطمینان داشته باشید که هیچ مشکلی نیست. در هر زمان آماده رفتن خواهم بود ولی تا باشم در راستای اصول خودم برای ساختن یک باشگاه حرفه ای و بین المللی تلاش می کنم.

وی در مورد اینکه گفته می‌شود شهاب گردان قرار است به سپاهان بپیوندد، گفت: از دو باشگاه برای گردان پیشنهاد آمده که آنها را مطالعه می‌کنیم. شهاب یکی از بهترین‌های ایران است. تمام تلاشمان را می‌کنیم تا او از رکود خارج شود چرا که می‌تواند به تیم ملی کمک کند. به هر قیمتی این کار را انجام می‌دهم شاید به خاطر این تصمیم ما متضرر شویم اما هر کاری که به سود شهاب باشد، انجام می دهم. من او را با عشق و پیگیری زیاد آوردم و فکر نمی کردم در کارش وقفه ایجاد شود.

بازی سختی مقابل ملوان داریم

مدیر عامل پرسپولیس همچنین در حاشیه این مراسم، پیرامون بازی فردا گفت: مقابل ملوان بازی سختی داریم. وضعیت آب و هوا بزرگترین مشکل ماست. حاشیه‌هایی هم بیرون از زمین وجود دارد که این کار را سخت‌تر کرده است اما انزلی و هوداران ملوان مردم بسیار خوب و با ارزشی هستند. باعث خوشحالی من است که آنها در جدول شرایط خوبی دارند و جایگاه تیم پرطرفداری با سابقه ملوان هم در رتبه‌های بالای جدول است.

رویانیان در مورد همزمانی رقابت های جام حذفی و بازی های غرب آسیا گفت: متاسفانه از وقتی که مدیرعامل پرسپولیس شدم تمام اتفاقات بد به من می‌خورد. تاریخ دربی سال قبل در جام حذفی بسیار بد بود، متاسفانه قرعه بد، تصمیمات بد و همه اتفاقات بد برای ما رقم می‌خورد. بیشترین بازیکن از تیم ما به تیم ملی دعوت می شود ولی با ما همکاری نمی شود و همه تصمیمات بر علیه من است. اگر قبول نکنم اول تذکر می‌دهم بعد وارد میدان می‌شوم و در آخر چون هیچ کاری نمی‌توانیم بکنیم وارد زمین می‌شویم و بازی می‌کنیم. در مورد جام حذفی دو درخواست را مطرح کردیم؛ یا اینکه بازی های ما عقب بیفتد و با فاصله مناسبی از بازی های غرب آسیا برگزار شود یا اینکه فقط دو بازیکن ما تیم ملی را همراهی کنند. امیدواریم یکی از این دو خواسته پذیرفته شود.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
فوتبال، بازتابی از زندگی

فوتبال، بازتابی از زندگی

برای ما فوتبالی‌ها که از بچگی تا پیرانه‌سری با فوتبال زندگی کرده‌ایم، طبیعی است که فوتبال آمیخته با زندگی است و در تک‌تک سلول‌های بدن ما تنیده شده است.

بله! ما هم در این ورزشگاه بازی کردیم

بله! ما هم در این ورزشگاه بازی کردیم

 نیم قرن از عمر ورزشگاه آزادی می‌گذرد. اولین خاطره‌های من از این ورزشگاه به سال ۱۳۵۳ برمی‌گردد که برای تماشای بازی ایران و کره‌شمالی در مقدماتی جام‌جهانی ۱۹۷۴

AFC سیاست زده ترین کنفدراسیون دنیا

AFC سیاست زده ترین کنفدراسیون دنیا

 شاید این سوال اهالی فوتبال و به ویژه هواداران پرسپولیس بی جواب بماند که آیا مستحق‌تر از پرسپولیس برای میزبانی گروه E رقایت های لیگ قهرمانان وجود داشت؟

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر