jamejamonline
سیاسی عمومی کد خبر: ۴۹۸۴۷۵   ۰۹ شهريور ۱۳۹۱  |  ۱۴:۰۷

بازتاب سخنان رهبر انقلاب

ایران در پی ساخت بمب هسته ای نیست

رویترز در بازتاب شانزدهمین اجلاس سران غیرمتعهدها در تهران سخنرانی رهبر معظم انقلاب را درباره حق مشروع ایران در استفاده صلح آمیز از انرژی هسته ای تیتر کرد.

رویترز در مطلبی به سخنرانی آیت الله علی خامنه ای رهبر معظم انقلاب در مراسم گشایش شانزدهمین اجلاس سران غیرمتعدها در تهران پرداخت و به نقل از ایشان نوشت: ایران هرگز در پی ساخت بمب هسته ای نیست و حق مشروع خود برای استفاده از انرژی صلح آمیز هسته ای را رها نمی کند.

جنبش عدم تعهد در سال ۱۹۶۱ میلادی برابر با ۱۳۴۰ خورشیدی در اوج جنگ سرد و فضای دوقطبی بین غرب و شرق با هدف وحدت میان کشورهایی که نه در اردوگاه کمونیسم و نه در اردوگاه سرمایه‌داری (امپریالیسم)، قرار داشتند، تشکیل شد.

در سال ۱۹۶۱ اولین اجلاس سران عدم تعهد با حضور «مارشال یوسیپ بروز تیتو» رهبر یوگسلاوی، «قوام نکرومه» رهبر غنا، «جمال عبدالناصر» رییس جمهور مصر، «جواهر لعل نهرو» نخست وزیر هند و «احمد سوکارنو» رهبر استقلال اندونزی در کنفرانسی که در شهر بلگراد در کشور یوگسلاوی برگزار شد و این سازمان موجودیت خود را اعلام کرد. (مهر)

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
یقینا «خیر» است

یقینا «خیر» است

نشست خبری آقای رئیسی به عنوان رئیس‌ جمهور منتخب در فاصله کوتاه بعد از پیروزی در رقابت‌ های انتخاباتی آن هم با حضور تعداد زیادی از خبرنگاران داخلی و خارجی که به طور معمول سوالات چالش‌ برانگیز در حوزه‌های بین‌المللی و موضوعات مرتبط با سیاست داخلی ایران را مطرح می‌کنند، در نوع خود حاکی از شجاعت بالای اوست.

5 اولویت دولت جدید

5 اولویت دولت جدید

برگزاری انتخابات ریاست‌ جمهوری 28 خرداد سال 1400 و پیروزی حجت‌ الاسلام رئیسی در این عرصه، مولد پرسش‌ها و دغدغه‌های اساسی و مهمی در مسیر حل‌وفصل معضلات جاری در کشورمان محسوب می‌شود. در این خصوص نکاتی وجود دارد که لازم است مورد توجه و تاکید قرار گیرد.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر