jamejamonline
صفحه نخست عمومی کد خبر: ۴۸۸۹۵۵   ۲۸ تير ۱۳۹۱  |  ۰۰:۰۳

مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی گفت: ایران مسئولیت بیمه کشتی‌های خارجی را که به ایران وارد می‌شوند، برعهده می‌گیرد.

به گزارش مهر، سیدعطاءالله صدر طی نشست خبری در حاشیه مراسم افتتاح سیلوی 25 هزار تنی در بندر امیرآباد افزود: ایران اعلام آمادگی می‌کند تمامی کشتی‌های خارجی را که وارد آب‌های ایران می‌شوند تحت پوشش قرار دهد و هیچ‌گونه نگرانی در این خصوص وجود ندارد.

وی تصریح کرد: تمام کشتی‌های ایرانی هم تحت پوشش شرکت‌های بیمه ایرانی قرار گرفته و پوشش بیمه‌ای برای آنها وجود دارد.

صدر با بیان این‌که ظرفیت بنادر در کل کشور باید به 210 میلیون تن افزایش پیدا کند، اظهار کرد: بندر امیرآباد باید در زمینه ساخت اسکله، حوضچه و هفت کرانه‌ها توسعه پیدا کند و همچنین باید براساس برنامه پنجم فعالیت هفت کرانه‌ها را به دو برابر افزایش دهیم.

مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی تصریح کرد: سازمان بنادر، اسکله‌ها و تاسیسات زیربنایی را می‌سازد و بنادر را برای سرمایه‌گذاری بخش خصوصی آماده می‌کند.

وی با اشاره به هزینه 150 میلیارد تومانی در ساخت بنادر بیان کرد: حدود همین میزان هزینه را بخش خصوصی در بنادر کشور انجام داده است.

صدر با بیان این‌که 20 تا 25 درصد از کشتیرانی دریای خزر متعلق به ایران است، اظهار کرد: برای توسعه مسافرت دریایی باید زیرساخت‌ها را فراهم کنیم که ما با ساخت اسکله مسافری در بندرانزلی و نوشهر این کار را انجام دادیم، همچنین در فریدون‌کنار و امیرآباد شناور مسافری امکان پهلوگیری دارد که برای گسترش این امر نسبت به ارائه تسهیلات به بخش خصوصی اعلام آمادگی می‌کنیم.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
از بنده خدا به بنده خدا

از بنده خدا به بنده خدا

جناب آقای رئیسی! رئیس‌جمهور منتخب تمامی مردم ایران اسلامی، یقین دارم از دیروز صبح، سونامی آدم‌ها و پیام‌های تبریک به سوی شما روانه شده و به احتمال زیاد خسته‌تر از آن هستید که همه آنها را بخوانید، هرچه هست این یک پیام تبریک نیست.

فرصت افزایش سرمایه‌ اجتماعی

فرصت افزایش سرمایه‌ اجتماعی

خبر کوتاه بود: «سیزدهمین رئیس‌ جمهور ایران انتخاب شد». به بهانه این خبر می‌خواهم به چند نکته اشاره کنم که چگونه می‌توان این انتخاب را تبدیل به یک فرصت کرد تا مردم رنگ آرامش را بیشتر ببینند.

دولت آینده جبران کند

دولت آینده جبران کند

انتخابات ریاست‌ جمهوری بار دیگر عرصه‌ای برای خلق حماسه از سوی مردم انقلابی و فهیم جمهوری اسلامی ایران بود.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
وضعیت قرمز گیشه

سینما سال جدید را هم با بحران شروع کرده و ظاهرا مردم هنوز رغبتی به فیلم دیدن ندارند

وضعیت قرمز گیشه

پیشخوان

بیشتر