jamejamonline
صفحه نخست عمومی کد خبر: ۴۸۸۰۱۲   ۲۷ تير ۱۳۹۱  |  ۱۳:۳۸

وزیر علوم و تحقیقات و فناوری:

وضعیت وام خوابگاه های خصوصی مشخص شد

وزیر علوم و تحقیقات و فناوری اظهار داشت: وضعیت وام خوابگاه های خصوصی مشخص و مشکل سود مالی بانک ها حل شده است.

کامران دانشجوگفت: وام ساخت خوابگاه ها را بانک ارائه می دهد. ما هم در دولت آن را تصویب کرده ایم که واحدهای خصوصی بتوانند این خوابگاه ها را بسازند چنانچه تعاونی در این راستا تشکیل شده که انتخاب افراد، سابقه فرد و مسائل رفاهی خوابگاه با تأیید وزارت علوم صورت گیرد.

وی افزود: بحثی که در خصوص ساخت این خوابگاه ها مد نظر است این است که افراد خصوصی بیایند خوابگاه خصوصی بسازند و سود 12 درصد را از بانک می گیرند و چهار درصد سود را بر می گردانند که این امر در دراز مدت در هیئت دولت تصویب شده بود هم اکنون مشکل اصلی اینجا بوده که به محض اجرای این طرح سود 12 درصد شد 14 درصد که این امر مشکل اصلی ر ابوجود آورد.

وی در ادامه گفت: صندوق رفاه زیر مجموعه این سازمان است بنابراین از نظر مکان به تدریج باید تجمیع شود تا مکانی که در شان افراد است در اختیار آنها قرار گیرد.(باشگاه خبرنگاران)

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
یقینا «خیر» است

یقینا «خیر» است

نشست خبری آقای رئیسی به عنوان رئیس‌ جمهور منتخب در فاصله کوتاه بعد از پیروزی در رقابت‌ های انتخاباتی آن هم با حضور تعداد زیادی از خبرنگاران داخلی و خارجی که به طور معمول سوالات چالش‌ برانگیز در حوزه‌های بین‌المللی و موضوعات مرتبط با سیاست داخلی ایران را مطرح می‌کنند، در نوع خود حاکی از شجاعت بالای اوست.

همان امام رضایی که داشتم، دارم

همان امام رضایی که داشتم، دارم

بارها وقتی پسرم یا دخترم در حیاط و روی مرمرهای خنک و تمیز صحن‌تان بدو بدو می‌کردند، همان‌طور که یک چشمم به گنبد شما بود و یک چشمم به بچه‌ها که گم نشوند و سکندری نخورند و نیفتند، به این فکر می‌کردم یعنی همین‌ قدری که مشهد رفتن کودکی‌های ما کیف می‌داد، مشهد رفتن اینها هم کیف می‌دهد؟ همان‌قدر به ما که خوش می‌گذشت به اینها هم خوش می‌گذرد یا نه؟

توسعه تجارت از طریق دیپلماسی اقتصادی

توسعه تجارت از طریق دیپلماسی اقتصادی

دولت یازدهم و دوازدهم تمام تمرکز خود را روی حوزه خارجی، دیپلماسی سیاسی و پیش‌بردن قرارداد برجام گذاشت که این امر نیز صرفا وعده‌ای بیش نبود، به‌طوری‌که در هشت سال گذشته شاهد آن بودیم که در وضعیت اقتصادی کشور، وضعیت اشتغال و معیشت مردم گشایشی به‌وجود نیامد و حتی سفره مردم نیز کوچک‌تر شد و در کنار کاهش ارزش پول ملی اغلب خانوارها قدرت خرید خود را از دست دادند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
وضعیت قرمز گیشه

سینما سال جدید را هم با بحران شروع کرده و ظاهرا مردم هنوز رغبتی به فیلم دیدن ندارند

وضعیت قرمز گیشه

پیشخوان

بیشتر