jamejamonline
صفحه نخست عمومی کد خبر: ۴۵۰۶۲۷   ۱۸ دی ۱۳۹۰  |  ۱۶:۴۴

رئیس دانشگاه آزاد گفت: آموزش عالی در ایران از نظر سرانه دانشجویی به سطح کشورهای تراز اول دنیا رسیده است.

  عبدالله جعفرعلی جاسبی رئیس دانشگاه آزاد در نخستین شورای راهبردی شعب استانی مرکز علوم و فناوری‌های پیشرفته دانشگاه آزاد(cast) که در واحد علوم و تحقیقات برگزار شد، گفت: شورای راهبردی فناوری‌های نوین سه کار عمده بر عهده دارد که شامل پشتیبانی و کمک مالی، حمایت‌های علمی و تجاری‌سازی است.

وی افزود: با تغییر ساختار دانشگاه، ایجاد هیئت امنای استانی و تأسیس مرکز فناوری‌های نوین(cast) در دستور کار و تمامی واحدهای دانشگاهی باید در صدد تأسیس رشته‌ها و فناوری‌های نوین نظیر جوش هسته‌ای، مهندسی مواد، آب‌شیرین‌کن، پیل سوختی، هوافضا، دارویی و ... باشند.

جاسبی خاطرنشان کرد: جمهوری انقلاب اسلامی ایران پس از پیروزی انقلاب با چالش‌های بسیاری در سطح ملی و بین‌المللی روبه‌رو بوده و حرکت ما به سمت خودکفایی و استقلال واقعی هر چند خوشایند قدرت‌های بزرگ نبوده و نیست و آنها تهاجم گسترده‌ای علیه ما آغاز کرده‌اند اما جمهوری اسلامی ایران دوران پرفراز و نشیب و بحران را پشت سر گذاشته و در مقابل تحریم‌ها هم ایستاده است.

رئیس دانشگاه آزاد تصریح کرد: ما توانستیم با امید، تلاش و پیگیری واقعی این چالش‌ها را پشت سر بگذاریم و برای همیشه دشمنان جهان را ناکام گذاریم.

وی در ادامه گفت: زمانی در هنگام راه‌اندازی دوره دکترای تخصصی با هجمه‌های زیادی از سوی دوستان و دشمنان روبرو شدیم که اجازه نمی‌دادند از وابستگی آموزش عالی ایران به خارج از کشور رهایی یابیم.(فارس)

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
سامانه‌ حمایت از خانواده زندانیان

سامانه‌ حمایت از خانواده زندانیان

در برنامه تحولی قوه‌ قضاییه، رسیدگی به امور خانواده زندانیان به عنوان یک اولویت مورد توجه متولیان است و این مهم موجب شده سازمان زندان‌ها و اقدامات تأمینی و تربیتی کشور، یکی از مأموریت‌های محوری خود را به مساله رسیدگی به امور خانواده زندانیان اختصاص دهد و در این مسیر برنامه و امکاناتی را در دستور کار دارد.

دستمان پر است

دستمان پر است

با توجه به بازدیدی که چند روز گذشته از سوی کمیسیون امنیت ملی و انرژی مجلس از مراکز هسته‌ای کشورمان صورت گرفت باید به این نکته مهم اشاره کنم که اگر اسرائیل یا آمریکا دست به ترور و به شهادت رساندن دانشمندان هسته‌ ای کشورمان می‌زنند، به این معنی است که به دانش هسته‌ای آن هم به شکل تمام و کمال آن دست یافته‌ایم و همین موضوع یعنی منابع انسانی و دانشمندان هسته‌ای کشورمان برگ برنده جمهوری اسلامی هستند.

چه پیامی را به غرب می‌فرستیم؟

چه پیامی را به غرب می‌فرستیم؟

پس از وقوع حادثه روز یکشنبه ۲۲فروردین در تاسیسات‌ هسته‌ ای نطنز و در شرایطی که افکار عمومی در انتظار اتخاذ موضعگیری محکم و قاطع مسؤولان بود، مشاور رئیس‌جمهور در اظهارنظری در فضای مجازی نوشت: «آیا باید پاسخ قطع برق در نطنز را با قطع مذاکرات در وین داد؟»

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
وضعیت قرمز گیشه

سینما سال جدید را هم با بحران شروع کرده و ظاهرا مردم هنوز رغبتی به فیلم دیدن ندارند

وضعیت قرمز گیشه

پیشخوان

بیشتر