jamejamonline
صفحه نخست عمومی کد خبر: ۴۴۶۶۵۱   ۲۶ آذر ۱۳۹۰  |  ۱۹:۰۴

دنزل واشنگتن، بازیگر رنگین‌پوست سینما، این روزها مشغول بازی در فیلم «پرواز» است. این فیلم را رابرت زمه‌کیس کارگردانی می‌کند که بیشتر به‌عنوان فیلمساز محصولات فانتزی و علمی ـ تخیلی نوجوانانه شناخته شده است و بندرت به سراغ فیلم‌ها و موضوعات درام می‌رود.

 واشنگتن در تازه‌ترین کار سینمایی خود در نقش یک خلبان زبده بازی می‌کند که مردی فعال و پرکار است و هر هفته چند پرواز هوایی را کنترل و هدایت می‌کند. او در یکی از سفرهایش با مشکل سخت فنی روبه‌رو می‌شود،‌ ولی با موفقیت هواپیما را کنترل می‌کند و به زمین می‌نشاند. عمل قهرمانانه او مانع سقوط هواپیما و مرگ سرنشینان و مسافران آن می‌شود، اما زمانی که اعضای گروه تحقیق، تحقیقات خود را در ارتباط با خرابی هواپیما و به زمین نشستن اضطراری آن شروع می‌کنند، متوجه مسائلی می‌شوند که حکایت از دستکاری عمومی هواپیما و اطلاع قبلی این خلبان شجاع از سقوط آن می‌کند.

پرسشی که گروه تحقیق مطرح می‌کند این است که آیا خلبان واقعا یک قهرمان است که جان مسافران را از خطر مرگ حتمی نجات داده یا این که همه این اتفاقات توسط خود او هدایت شده است؟ واشنگتن که در پرواز نقشی متفاوت از فیلم‌ها و کارهای قبلی خود دارد، امید‌وار است این فیلم تازه، چهره جدیدی از وی به تماشاگران سینما ارائه کند. از این بازیگر ـ که بزودی درام دلهره‌آور و پلیسی «خانه امن» روی پرده سینماها خواهد رفت ـ هفته قبل درام خانوادگی «جان‌‌کیو» از سیمای جمهوری اسلامی ایران به نمایش درآمد.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
جلوه‌ اقتدار ملی

جلوه‌ اقتدار ملی

درباره انتخابات ریاست جمهوری 1400 و مشارکت مردم در آن باید چند نکته را مورد توجه قرار داد.

ایستگاه آخر مناظره

ایستگاه آخر مناظره

مناظره‌ های انتخاباتی ریاست‌جمهوری به بخش جدایی‌ناپذیر از رقابت‌ ها تبدیل شده‌است.

بازار دارو بیمار است

بازار دارو بیمار است

چالش‌های زیادی در صنعت داروسازی کشور وجود دارد. چالش مهم این روزها اما کمبود دارو است.

گفتگو

بیشتر
معروف، بزرگتر ماست

صابر کاظمی، ملی‌پوش والیبال در گفت‌وگو با جام‌جم: آرزوی هر بازیکنی هست که شاگرد آلکنو باشد

معروف، بزرگتر ماست

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
وضعیت قرمز گیشه

سینما سال جدید را هم با بحران شروع کرده و ظاهرا مردم هنوز رغبتی به فیلم دیدن ندارند

وضعیت قرمز گیشه

پیشخوان

بیشتر