jamejamonline
حوادث عمومی کد خبر: ۴۴۶۰۵۴   ۲۶ آذر ۱۳۹۰  |  ۰۸:۵۶

سه مرد که با ساخت مجسمه های عتیقه تقلبی، آنها را به مردم شهرهای تهران، بوئین‌زهرا و ساوه می‌فروختند، تحت تعقیب پلیس زرندیه قرار گرفتند که یکی از آنها دستگیر شد.

به گزارش «جام‌جم»، رسیدگی به این پرونده، اوایل هفته گذشته با شکایت فردی از سه مرد به اتهام کلاهبرداری، در دستور کار ماموران اداره آگاهی شهرستان زرندیه از توابع استان مرکزی قرار گرفت.

شاکی به پلیس گفت: چندی پیش با سه مرد که اشیای عتیقه می‌فروختند، آشنا شدم. آنها با نشان دادن نمونه‌ای از اشیای عتیقه، گفتند این اشیا را در حفاری از مزرعه پدری‌شان پیدا کرده‌اند و قصد فروش دارند.

شاکی اضافه کرد: پس از دیدن اشیای عتیقه به گمان این که واقعی‌اند، با آنها معامله کردم. چند روز بعد اشیای عتیقه را که خریده بودم، به یک عتیقه فروش نشان دادم تا قیمت واقعی آنها را بدانم که همان جا متوجه شدم آن اشیا تقلبی بوده و مردان شیاد از من کلاهبرداری کرده‌اند.

در پی این شکایت، ماموران جستجو برای شناسایی و دستگیری سه کلاهبردار فراری را آغاز کردند، تا این که دو روز پیش یکی از آنها در جنوب شهر شناسایی و دستگیر شد.

کشف اشیای تقلبی از خانه متهم

در بازرسی از خانه مرد شیاد، تعدادی اشیای عتیقه تقلبی کشف و ضبط و معلوم شد، متهمان آنجا را به کارگاه ساخت مجسمه و اشیای تقلبی تبدیل کرده‌اند.

متهم با انتقال به مرکز پلیس در بازجویی گفت: من و دو همدست فراری‌ام، از چندی پیش خانه‌ای را اجاره و به کارگاه ساخت مجسمه و اشیای عتیقه تبدیل کردیم.

سفر به شهرها برای فروش اشیای عتیقه تقلبی

متهم افزود: پس از ساخت اشیای عتیقه تقلبی، در مرحله بعدی این اشیا را به مشتریان شهرستان ساوه می‌فروختیم.

متهم یادآور شد: سپس با سفر به بوئین‌زهرا و تهران ، افراد دیگری را نیز در دام خود گرفتار کرده و مجسمه‌ها و اشیای عتیقه تقلبی را به آنها می‌فروختیم و پول‌های حاصل از فروش را میان یکدیگر تقسیم می‌کردیم.

وی اضافه کرد: پیش از دستگیری قرار بود با فرد دیگری معامله کنم که موفق نشدم.

بنا بر این گزارش، متهم با قرار قانونی در اختیار ماموران پلیس آگاهی قرار گرفت.

تحقیقات تکمیلی برای مشخص شدن دیگر جرایم متهم و دستگیری دو همدست فراری وی ادامه دارد.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
هشدارهای مهم برای خانه تکانی

هشدارهای مهم برای خانه تکانی

به روزهای پایانی سال نزدیک می‌شویم و در این روزها تقریبا تمام زنان ایرانی بر اساس یک سنت بسیار پسندیده که به آن خانه تکانی گفته می‌شود، مشغول نظافت و پاکسازی منازل خواهند شد.

بی‌اطلاعی، پاشنه‌ آشیل مدیریت بحران

بی‌اطلاعی، پاشنه‌ آشیل مدیریت بحران

زلزله‌ ها هر ساله رخ می‌دهند و متاسفانه غیر از آثار منفی‌شان دستاوردی ندارند. از زلزله بم ۱۳۸۲ تا زلزله سی‌ سخت ۱۳۹۹ بسیار درس‌ها و آموخته‌هایی بودند که شوربختانه مورد توجه مدیران قرار نگرفته است.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر