jamejamonline
صفحه نخست عمومی کد خبر: ۴۴۱۳۹۵   ۲۸ آبان ۱۳۹۰  |  ۰۰:۰۹

ششمین جشنواره ملی زعفران روز پنجشنبه گذشته با حضور وزیر جهاد کشاورزی و پیام رئیس مجلس شورای اسلامی در شهرستان باخرز استان خراسان رضوی آغاز شد. رئیس مجلس در پیامی با بیان این‌که این محصول جزو محصولات خاص و سنتی استان‌های خراسان رضوی و جنوبی بوده و از پتانسیل خوبی برخوردار است، گفت: اما هیچگاه جایگاه ویژه‌ای در میان اقلام صادرات غیرنفتی نداشته که از این جهت ضرورت بازنگری و بررسی علل آن بیش از پیش احساس می‌شود.

به گزارش ایرنا، علی لاریجانی در این پیام تاکید کرده که مجلس و نمایندگان نیز آمادگی دارند در زمینه تصویب قوانین راهگشا و مرتبط با افزایش تولید محصول زعفران، نهایت مساعدت را در یاری رساندن به کشاورزان و صادرکنندگان انجام دهند.

به گزارش ایرنا، استاندار خراسان رضوی نیز در پیامی با تاکید بر این‌که زعفران در افزایش صادرات غیرنفتی و ارزآوری کشور نقش ویژه‌ای دارد، گفت: هم‌اکنون زعفران ایران به 44 کشور دنیا صادر می‌شود. محمود صلاحی با اشاره به سطح زیرکشت 52 هزار هکتاری و پیش‌بینی تولید 183 تن زعفران در خراسان رضوی، یادآور شد: اشتغال 107 هزار خانوار و به کارگیری 2/1 میلیون نفر در سال در بخش زعفران، اهمیت این محصول را دوچندان کرده است. صادق خلیلیان، وزیر کشاورزی نیز با تاکید بر کشت مکانیزه زعفران گفت: تولید طلای سرخ به روش سنتی پاسخگوی نیازها نیست و تولید ما در این محصول قابلیت رشد10 برابری را دارد، اما تاکنون از آن غفلت شده است.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
نکات مثبت و منفی مذاکرات وین

نکات مثبت و منفی مذاکرات وین

یک نکته مثبت و خوب مذاکرات وین این است که مسؤولان دولت با یک موضع عقلانی و مبتنی بر سیاست قطعی نظام در مذاکرات سطح کارشناسی حاضر شده‌اند.

مصونیت جوانان از کرونا، باطل است

مصونیت جوانان از کرونا، باطل است

از ابتدای شیوع کووید ۱۹ در جهان، ناشناخته بودن ویروس کرونا تنها محدود به درک مردم عادی نبود و این ویروس برای جامعه پزشکی هم ناشناخته بود.

خودمان به خودمان رحم کنیم

خودمان به خودمان رحم کنیم

متاسفانه کرونا روی زندگی همه تأثیر منفی گذاشته است. به‌خصوص هنرمندان و پیشکسوت‌هایی مثل من که حدود ۱۵- ۱۴ ماه است که هیچ پیشنهادی را قبول نکردم.

گفتگو

بیشتر
کار ناتمام محققان با آرسیبو

مدیر عملیاتی تلسکوپ رادیویی ساردینیا در گفتگو با جام‌جم از داغ‌ترین حوزه‌های مطالعاتی در اخترشناسی رادیویی می‌گوید

کار ناتمام محققان با آرسیبو

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
وضعیت قرمز گیشه

سینما سال جدید را هم با بحران شروع کرده و ظاهرا مردم هنوز رغبتی به فیلم دیدن ندارند

وضعیت قرمز گیشه

پیشخوان

بیشتر