jamejamonline
صفحه نخست عمومی کد خبر: ۴۱۳۹۷۸ ۱۴ تير ۱۳۹۰  |  ۰۰:۱۰

اعضای یکی ازباندها با دستبرد به یک مرکز پزشکی، تجهیزات آن را سرقت کرده بودند

انهدام 3 باند بزرگ سرقت، فساد و کلاهبرداری

در عملیات ماموران پلیس آگاهی خراسان رضوی 3 باند بزرگ سرقت، کلاهبرداری و مامورنماهای سارق متلاشی و 11 متهم در این ارتباط دستگیر شدند. به گزارش پایگاه اطلاع رسانی پلیس، فرمانده انتظامی استان خراسان رضوی در تشریح عملیات کارآگاهان پلیس آگاهی این استان گفت: در اجرای طرح پیگیری پرونده‌های مهم و خاص در مشهد، کارآگاهان عملیات ویژه، کارآگاهان اداره مبارزه با سرقت و کارآگاهان اداره مبارزه با جعل و کلاهبرداری پلیس آگاهی ماموریت یافتند در عملیاتی گسترده پیگیر 3 پرونده مهم باشند. سرتیپ بهمن امیری‌مقدم افزود: در مرحله اول، کارآگاهان پرونده سرقت از یک مجتمع بزرگ پزشکی در مشهد را در دستور کار خود قرار دادند و با تحقیقات، سرنخ‌های موجود با دقت مورد توجه قرار گرفت.

وی گفت: برابر شواهد و ادله موجود، متهمان در این سرقت با تخریب شیشه ورودی یکی از مجتمع‌های درمانی، تجهیزات پیشرفته پزشکی را به سرقت برده بودند. لذا با انجام اقدامات اطلاعاتی و بررسی محل وقوع سرقت، ماموران، فردی را به عنوان مظنون در شهرک قاسم آباد مشهد شناسایی کردند و مخفیگاه او را تحت‌نظر گرفتند. مراقبت‌های پلیسی در این عملیات نشان داد که مخفیگاه این فرد، لانه فساد است. فرمانده انتظامی خراسان رضوی تصریح کرد: ماموران در مرحله بعدی محل موردنظر را با هماهنگی مراجع قضایی مورد بازرسی قرار دادند که در نتیجه متهم اصلی همراه یک مرد جوان و 2 زن 27 و 40 ساله دستگیر شدند. پلیس در بازرسی از این لانه فساد، مقادیری اسباب و اثاثیه مسروقه و تجهیزات به سرقت رفته از مرکز درمانی را کشف کرد.

در بازجویی‌ از 2 زن دستگیر شده، آنها اعتراف کردند با متهم اصلی پرونده رابطه نامشروع دارند و این فرد و 2 نفر از دوستانش در تاریکی شب به وسیله یک دستگاه خودروی پراید زرد رنگ اقدام به سرقت می‌کنند.

وی افزود: در پی اظهارات این دو زن، متهم دیگر پرونده نیز دستگیر و تحقیقات از اعضای باند برای روشن شدن دیگراقدامات مجرمانه و سرقت‌های انجام شده توسط مجرمان ادامه دارد.

کلاهبرداری مدیر سابق

فرمانده انتظامی استان خراسان رضوی در تشریح دومین مرحله عملیات گسترده پلیس آگاهی به پیگیری پرونده جعل و سوءاستفاده از اسناد و مدارک اعتباری شرکت‌های پخش اقلام بهداشتی و آرایشی اشاره کرد و گفت: کارآگاهان مبارزه با جعل و کلاهبرداری در بررسی دقیق این پرونده نیز فردی را که قبلا مدیر بخشی از یک شرکت فعال در پخش اقلام بهداشتی و آرایشی بوده به عنوان مظنون تحت تعقیب قرار دادند.

سرتیپ امیری‌مقدم اضافه کرد: با پیگیری‌های انجام شده، مخفیگاه فرد مظنون که از چندی قبل ناپدید بود، شناسایی شد و پلیس او را دستگیر کرد.

این مقام انتظامی اظهار کرد: متهم در بازجویی‌ها با معرفی همدستش، اعتراف کرد که با سوءاستفاده از چک‌های صادره در وجه شرکت‌های پخش اقلام آرایشی و بهداشتی و جعل اسناد و مدارک و مهرهای این شرکت‌ها اقدام به کلاهبرداری بزرگی کرده‌ است.

وی خاطرنشان کرد: تحقیقات پلیسی نشان داد که متهم و همدستش 80 فقره چک و امضای جعلی را در بازار خرج کرده‌اند. با روشن شدن این موضوع، پلیس متهم دیگر پرونده را نیز دستگیر و هم‌اکنون تحقیقات از این دو متهم برای روشن شدن مبلغ کلاهبرداری‌های انجام شده و دیگر اقدامات مجرمانه آنان ادامه دارد.

انهدام باند مجرمان فیوج

فرمانده پلیس استان خراسان رضوی به کشف و متلاشی شدن باند مامورنماهای طایفه فیوج در مشهد اشاره کرد و گفت: کارآگاهان عملیات ویژه پلیس آگاهی استان خراسان رضوی از چندی قبل پرونده‌ای را در دستورکار خود قرار دادند که در رابطه با اقدامات مجرمانه مامورنماهای سارق بود. امیری‌مقدم افزود: ماموران، با توجه به حساسیت و اهمیت موضوع، پیگیری جدی پرونده را آغاز کردند.

وی درباره نحوه ارتکاب سرقت و اخاذی توسط اعضای این باند خاطرنشان کرد: برابر تحقیقات انجام شده و مطالعه مجدد شکایات مالباختگان، مشخص شد اعضای این باند سازمان یافته با در اختیار داشتن تجهیزات پلیسی و استفاده از خودروهای مدل بالا در چند مورد به رانندگان خودروهای سنگین و مشتریان بانک‌ها مراجعه و خود را مامور معرفی کرده‌اند.

امیری‌مقدم افزود: این افراد ضمن بازرسی طعمه‌های خود، وجوه نقد، اشیا و کالاهای باارزش آنها را سرقت می‌کرده‌اند. متهمان همچنین در ترفنددیگری با شناسایی اتباع خارجی ساکن در حاشیه شهر مشهد به بهانه بازرسی منازل مسکونی و بررسی مدارک این افراد، در چند مورد مرتکب سرقت و اخاذی شده‌اند. وی ادامه داد: کارآگاهان پلیس آگاهی در این مرحله از عملیات، اقدامات وسیع اطلاعاتی را انجام دادند و اعضای باند که از مجرمان طایفه فیوج هستند را در شهرستان‌های کرج و شهریار شناسایی و تحت تعقیب قرار دادند.

فرمانده پلیس خراسان رضوی گفت: کارآگاهان پلیس با اخذ نیابت قضایی به این شهرستان‌ها اعزام و 6 نفر از اعضای اصلی باند را شناسایی و دستگیر کردند. این متهمان تاکنون به 18 فقره سرقت تحت عنوان مامور اعتراف کرده‌اند و هم‌اکنون تحقیقات برای کشف دیگر سرقت‌های انجام شده توسط آنان ادامه دارد.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
ما چرا هنوز زنده‌ایم؟

ما چرا هنوز زنده‌ایم؟

عصر پنجشنبه است. بخار سوپ شلغم، فضای خانه را پر کرده است. جعبه ابزار وسط است. سه‌چهارتا کار کوچک خرده ریزه در خانه باید انجام بدهم. رگلاژ کردن در کابینت‌ها.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر