jamejamonline
صفحه نخست عمومی کد خبر: ۴۰۹۸۲۵ ۲۵ خرداد ۱۳۹۰  |  ۰۰:۰۱

بررسی طرح پیشنهادی نمایندگان برای به تعویق افتادن ادغام وزارتخانه‌ها که به امضای حدود 200 نماینده مجلس رسیده بود در هیات رئیسه مجلس مسکوت ماند. حسین سبحانی‌نیا، عضو هیات رئیسه مجلس در گفت‌وگو با «جام‌جم» درباره دلیل این اقدام هیات رئیسه درباره به جریان نیفتادن چنین طرح فوریتی اعلام کرد: این طرح تا اعلام نتایج و جلسات مشترک رئیس‌ مجلس با رئیس‌جمهور مسکوت خواهد ماند. وی با تاکید بر این که به دلیل برخی ملاحظات سیاسی، درباره این طرح بعد از مذاکرات روسای 2قوه، تصمیم‌گیری خواهد شد افزود: قرار است کمیسیون اجتماعی به رفع ایرادات شورای نگهبان درمورد وزارت زیربنایی بپردازد که بعد از این بررسی‌ها درمورد طرح پیشنهادی نمایندگان صحبت خواهد شد.

محمدرضا باهنر، نایب رئیس مجلس شورای اسلامی نیز روز گذشته در پی اعتراض یکی از نمایندگان به عدم بررسی طرح دوفوریتی تعویق ادغام وزارتخانه‌ها به برنامه پنجم توسعه اعلام کرد، این طرح برای رایزنی بیشتر با دولت در حال بررسی است. باهنر در پاسخ به امین‌حسین رحیمی، نماینده ملایر که از عدم بررسی این طرح در صحن علنی انتقاد می‌کرد، یادآور شد که طراحان اصلی، قصد گفت‌و گو با دولت را دارند و از هیات رئیسه خواسته‌اند تا نسبت به ارائه آن دست نگه دارد، شاید با بحث و رایزنی با دولت بشود کار را پیش برد. از سوی دیگر زهره الهیان، نماینده تهران با اشاره به تعجیل در ادغام‌های صورت گرفته یادآور شد: انجام دقیق و کارشناسی ادغام‌ها نیاز به کار جدی دارد که بر این اساس باید نقشه جامع ساختار اداری در قالب یک طرح کلان تنظیم شود. وی طرح نمایندگان برای تعویق در ادغام‌ها را نیازمند مطالعات کارشناسی بیشتر دانست.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
شما باید پاسخ بدهید

شما باید پاسخ بدهید

در ماه‌های اخیر برخی چهره‌ها و شخصیت‌های سیاسی در قالب نامه‌نگاری و مصاحبه و اظهارنظرهای مطبوعاتی و... و با لحنی طلبکار در مورد وضع موجود کشور اعلام موضع کرده‌اند.

مشغول صاحب‌خانه باش

مشغول صاحب‌خانه باش

آنهایی که دوم اسفند سال گذشته با همه ناامیدی‌ها و گلایه‌ها پای صندوق رای آمدند و چهره‌های جدیدی را به مجلس فرستادند، همه امید و خواسته شان این بود - و هنوز هم هست- که منتخبان جدید تشنه خدمت باشند،نه شیفته رانت خرید و فروش دلار و سکه و پوشک! آنها همچنین می‌خواستند نماینده‌های جدید نه‌تنها کاسب بازار خودرو نباشند، بلکه به جای دعوا بر سر رفتن یا نرفتن زنان به استادیوم و اصلاح دقیقه90 قانون انتخابات و گرفتار شدن در ترافیک طرح های سیاسی، فکر سفره هایی باشند که هر روز کوچک‌تر می‌شوند.

محک‌ ماسک

محک‌ ماسک

دیروز بالاخره استفاده از ماسک در تمام محل‌های سرپوشیده اجباری شد و آن‌طور که بیشترمان در سطح شهر، ادارات، بانک‌ها و حمل‌ونقل عمومی شاهد بودیم ‌اغلب شهروندان این مقررات را رعایت کردند.

مهمان کرونا نشویم

مهمان کرونا نشویم

مسؤولان وزارت بهداشت در روزهای گذشته بارها برگزاری مراسم خانوادگی ‌را دلایل افزایش آمار مبتلایان و جانباختگان کرونا عنوان کرده‌اند.

گفتگو

بیشتر
مادر و دخترانه!

گفتگو با بازیگران سریال «مادرانه» که این روزها از آی‌فیلم بازپخش می‌شود

مادر و دخترانه!

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر